به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 1  [ 2 پست ] 

خرداد 10 ام, 95, 1:58 am

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
پست ها : 2442
تشکر کرده اید: 1539 مرتبه
تشکر شده:
13217 مرتبه در 2382 پست
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: ...

اگر من بخواهم یک لیست از طوطی هایی که مستعد ابتلا به پرکنی هستند تهیه کنم، لیست من شامل کاکاتو، طوطی خاکستری (کاسکو)، کواکر (راهب)، اکلکتوس (به خصوص طوطی اکلکتوس وسماری)، ماکائو و آمازون به عنوان گونه هایی که در آن ها این مشکل معمولا گزارش شده است، خواهد بود. بسیاری از گونه های دیگر ممکن است پرکنی کنند، اما به نظر من این گونه بیشتر مستعد ابتلا به انجام آن هستند. هنگامی که این طوطی ها به عنوان یک گروه برای بررسی علل آن مورد توجه قرار می گیرند، پنج ویژگی کلیدی آنها به ذهن می آیند: 1) آنها بسیار باهوش هستند 2) آنها دارای یک ساختار اجتماعی پیچیده هستند که به راحتی در اسارت تکرار نمی شود، 3) آنها مستعد ابتلا به کمبود در رژیم غذایی و یا محیط زندگی هستند 4) آنها به طور طبیعی از نظر تمایل به تولیدمثل فعال هستند و این انگیختگی ممکن است به درجه ای از سرخوردگی برسد، که نتیجه آن پرکنی باشد 5) آنها ممکن است در معرض ابتلا به از برخی از بیماری، اغلب قارچ پوستی، باشند که باعث تحریک طوطی به پرکنی میشود.


 


پنج نکته اساسی در پرکنی طوطی


1. طوطی ها بسیار موجودات هوشمندی هستند، اما برخی از آنها به وضوح بیش از دیگران از فراست برخوردارند. به عنوان مثال، هوش طوطی خاکستری آفریقایی (کاسکو) نمی تواند با یک طوطی اکلکتوس مقایسه شود. آنها همه خاطرات از مشاهده هر رویداد در خانه را در ذهن خود ثبت می کنند، از لحاظ احساسی حساس هستند، و سطحی از استدلال را نشان می هند که برای کسانی که آنها را خوب نمی شناسند قابل درک نیست. آنها می توانند از بی توجهی ناگهانی ضربه بخورند، مانند زمانی که صاحب آنها یک رابطه جدید را شروع کند که منجر به توجه کمتر به طوطی شود، و یا زمانی که یک کودک به خانواده اضافه شود و مرکز توجه خانه از طوطی به نوزاد تغییر یابد، و یا زمانی که محیط زندگی طوطی به طور ناگهانی به دلیل تغییر در ساختار خانواده خسته کننده شود (مثلا فردی که بیشترین توجه را به طوطی میکرده خانه را ترک کند) که پرنده پرهای خود را می کند چون دیگر خوشحال نیست. بسیاری از کاسکوها از کندن پرهای خود به عنوان راهی برای جلب توجه صاحب خود استفاده می کنند. در این موقع  صاحب طوطی با عجله شروع به صحبت کردن با پرنده، و توجه به طوطی می کند با همان اشتیاقی که احتمالا وقتی اولین بار طوطی را به خانه آورد. طوطی چکار خواهد کرد؟ پرهای بیشتری را می کند که توجه بیشتری دریافت کند. پرنده به این روش صاحب خود را برای پاسخ دادن به پرکنی خود آموزش می دهد.


طوطی خاکستری مانند یک عضو آرام خانواده است. آنها تغییرات ناگهانی، صداهای بلند و یا جابجایی مکان را دوست ندارند. در طبیعت آنها زمان قابل توجهی را صرف تعامل با سایر اعضای گله می کنند، هرگز من این تعامل را در پرندگان وحشی دیگر مثل ماکائوها، کانورها و آمازونها ندیدم. کاسکوها زمان قابل توجهی را به جستجوی غذا اختصاص می دهند. این دو ویژگی که در DNA آنها ریشه دوانده است در اسارت امکان پذیر نیست، در اسارت مواد غذایی در دسترس است و تعامل هم به  ارتباط با صاحب خود برای چند دقیقه یا حداکثر چند ساعت در روز محدود شده است. نگه داشتن پرنده در چالش ذهنی در طول زمان تغذیه مهم است. این به معنی طراحی یک بازی است که در آن مواد غذایی داخل توپی از کاغذها، یا در یک جعبه مقوایی، و یا در داخل یک اسباب بازی پنهان است، که پرنده باید با تلاش آنرا پیدا کند. من یک دوست داشتم که یک پرنده را گرفته بود، که همه پرها را به جز سر کنده بود، چون پرهای سر از دسترس طوطی برای کندن خارج بودند. آسیب به تازگی رخ داده بود و فولیکولهای پر هنوز آسیب ندیده بودند.


هنگامی که یک طوطی خاکستری تقریبا برهنه را به خانه آورده بودند، صاحب طوطی با من درباره مشاهدات من از این طوطی در طبیعت پرسید. ما مفصل صحبت کردیم. او احساس کرد که تبدیل شدن به بخشی از گله و مشغول نگه داشتن طوطی برای ساعت ها جهت تغذیه مهم است. امروز پرنده به طور کامل پر دارد و چند ساعت در روز را برای پیدا کردن مواد غذایی خود سپری می کند، که می تواند در داخل یک دفتر تلفن، در داخل یک جعبه دستمال کاغذی و یا درون یک سبزی مانند یک کدو سبز، و یا جعبه های چوبی کوچک در اطراف اتاق، در پشت یکی از مبل ها، زیر یک حوله کوچک، ورق کاغذ، و غیره پنهان شده باشد. آنها 23 وسیله مختلف برای پنهان سازی مواد غذایی ساخته اند. پرنده این چالش را دوست دارد. انرژی خود را در پیدا کردن مواد غذایی به جای تمرکز بر ظاهر خود صرف می کند. هنگامی که غذا خوردن تمام میشود، طوطی بخشی از یک گله است که شامل دو سگ و صاحبان آنها، که زن و شوهر مسنی هستند میشود. پرنده بر روی یک استند در کنار آنها قرار می گیرد هنگامی که آنها غذا میخورند، تلویزیون تماشا می کنند و یا مطالعه می کنند. او بخشی از خانواده است بجای اینکه در یک اتاق دیگر و به دور از توجه باشد.


نگه داشتن طوطی هوشمند با اشتغال ذهنی کلید پیشگیری از پرکنی است. برای تمام پرندگان پرکن، گام فوری باید تغییر محل زندگی و پر کردن آن با شاخه ها، نارگیل خرد شده، مخروط کاج، و غیره، باشد و همچنین مجبور کردن طوطی به جستجوگری برای مواد غذایی باشد. با این کارها اغلب رفتار پرکنی متوقف می شود.


 


ادامه دارد...


_________________
امضا فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
    فروشگاه پت شاپ - عرضه کننده مستقیم محصولات رودیبوش


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
soli, rockman88, M20, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني, KING OF KINGS, Mohamad135272

#

خرداد 12 ام, 95, 1:28 am

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
پست ها : 2442
تشکر کرده اید: 1539 مرتبه
تشکر شده:
13217 مرتبه در 2382 پست
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: ...

2.هنگامی که یک نگاه ساده به طوطی های اکلکتوس و کواکر می کنیم به نظر می رسد، پیچیدگی زندگی آنها در طبیعت قابل درک نباشد. اکلکتوسهای ماده توسط نرهای متعدد حمایت می شوند، که باید مسئولیت تهیه مواد غذایی، حفاظت از لانه و افزایش انرژی ماده به منظور جفت گیری را انجام دهند. پاراکیتهای  کواکر خودشان لانه را می سازند، و پس از آن حفظ و گسترش می دهند. یک جفت و فرزندان آنها بعد از آن به طور مداوم بازسازی و تعمیرات لانه را انجام خواهند داد.  جوجه ها زمانی که آنها در ابتدای تولد و زمان پر درآوردن هستند در یک سیستم نگهداری توسط والدین هستند، که به موجب آن آنها ارتباط نزدیک، تعامل، اجتناب از مهاجمان، توپوگرافی منطقه به طور کلی و انتخاب همسر را یاد میگیرند. حیوانات خانگی از هر دو گونه ذکر شده از این رفتارها محروم هستند. این می تواند یک دلیل پرکنی آنها باشد.
درهر دو نوع طوطی کواکر و اکلکتوس من مواردی را دیدم که بلافاصله زمانی که پرندگان در یک گروه از طوطی های همنوع قرار داده شدند پرکنی متوقف شد. من همچنین یک راه حل دارم که در آن پرنده امکان ارتباط برقرار کردن با دیگر همنوع خود را که او هم طوطی خانگی است داشته باشد.  برخی از طوطی های تک به آسانی پرنده دیگری را اگر در یک مکان  بیطرف ببینند می پذیرند و این می تواند یک اثر تسکین دهنده داشته باشد.


اگر ارتباط گروهی با دیگر طوطی ها امکان پذیر نیست، جابجا کردن پرنده در اتاق های مختلف در طول روز، بیرون بردن طوطی با جلیقه پرواز یا بعد از کوتاه کردن شاهپرهای بال، اجازه دادن به آنها برای پریدن روی درختان کوتاه و یا راه رفتن بر روی چمن (رفتار طبیعی کواکر) و بازی کردن با طوطی ممکن است تفاوت قابل توجهی در پرکنی ایجاد کند.


_________________
امضا فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
    فروشگاه پت شاپ - عرضه کننده مستقیم محصولات رودیبوش


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, Mohamad135272, rockman88, M20, شاهرخ ايلخاني, soli, KING OF KINGS
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 1  [ 2 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. بهترین روش برای سرلاکی بزرگ کردن طوطی چیست؟

soli

0

1149

اردیبهشت 31 ام, 95, 1:23 am

soli نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. مراحل عادت دادن طوطی به قفس مسافرتی و بردن طوطی به سفر

شاهرخ ايلخاني

1

1979

تیر 17 ام, 93, 1:58 pm

mohammad valamehr نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. دعای طوطی ها

نفیسه

2

2016

مهر 7 ام, 91, 10:10 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. منقار طوطی ها

NikPendar

0

1668

مهر 15 ام, 91, 12:55 pm

NikPendar نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی.. آیینه !!!! ممنووع !!!

amin263

0

653

آبان 16 ام, 93, 11:39 am

amin263 نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد


انتقال به:  
cron
   

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد