به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 8 از 9  [ 58 پست ]  »

تیر 18 ام, 91, 10:56 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 17 ام, 91, 4:19 pm
تشکر کرده اید: 62 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تمدن ایران زمین

behzad نوشته است:

دوست عزیز نباید طوری پرها رو بچینید که خون ریزی نه یعنی حدود 2/3 پر رو اندازه میگیریم و از اونجا کات میکنیم بیشتر از اون باعث خون ریزی میشه

شما اگر مطمند نیستید بدید یکی که بلده این کارو بکنه و اگر احیانا خون ریزی کرد آب سرد رو در اون قمت اسپری کنید یا مقداری آرد روش بپاشید

عزیز من معنی این جمله که اگر حون ریزی کرد باید بدید دکشن یعنی چی؟این کار بسیار اشتباهه

دوست عزیز من در ادامه جمله خودم تمکمیل تر کردم براشون منظور به طور کلی بر این مبنا هست که اگر این اتفاق افتاده بعد یک مدت اون پر اسیب دیده حالت دو پوستی به خودش میگیره که باید حتما کشیده بشه و پر جدید جای گزین میشه بله حدس شما هم کاملا درسته اگر در حالت شیر کشیده بشه حالت پر کوری ایجاد میکنه

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم AHORA به خاطر این پست تشکر کرده اند
MEHDI..62, ECMN, amir arash, شاهرخ ايلخاني, aquarius, bi_gozasht, pooian, A.Ali, paraf, mr-fariborz, mehdi, فرشید اصفی, shika joon, takiran, amin-azari, peyman293, Amir ali, reza sadeghi, Saze SHekasteh, amirkaffash, amirkaffash, arash_123, parsa zsf

#

مرداد 5 ام, 91, 1:12 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 12 ام, 91, 11:34 pm
تشکر کرده اید: 8897 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو
شهر محل سکونت: کراچی

سلام

من امروز شاه پرهای جوجه کاسکومو کوتاه کردم.(البته به توصیه دوستان؛ خودم این کارو نکردم و یه نفر دیگه برام انجام داد) اما بعد از
اینکه شاه پرها کوتاه شد انگار دپرس شده، غذاش کم شده، جنب و جوششم کم شده قبلش صدا در می آورد رو دست می اومد، وقتی از پیشش می رفتم سوت می زد که برگردم اما بعدش نه! می خواستم بدونم این موارد طبیعیه؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم bi_gozasht به خاطر این پست تشکر کرده اند
ECMN, شاهرخ ايلخاني, aquarius, pooian, A.Ali, amir arash, paraf, MEHDI..62, mr-fariborz, mehdi, فرشید اصفی, shika joon, takiran, amin-azari, peyman293, Amir ali, reza sadeghi, Saze SHekasteh, amirkaffash, amirkaffash, parsa zsf

#

مرداد 5 ام, 91, 1:45 am

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
شهر محل سکونت: تهران

bi_gozasht نوشته است:

سلام

من امروز شاه پرهای جوجه کاسکومو کوتاه کردم.(البته به توصیه دوستان؛ خودم این کارو نکردم و یه نفر دیگه برام انجام داد) اما بعد از
اینکه شاه پرها کوتاه شد انگار دپرس شده، غذاش کم شده، جنب و جوششم کم شده قبلش صدا در می آورد رو دست می اومد، وقتی از پیشش می رفتم سوت می زد که برگردم اما بعدش نه! می خواستم بدونم این موارد طبیعیه؟

دوست عزیز صبر کنید چند روز بگذره و بهش مجبت کنید و بیشتر پیشش باشید دوباره مثل اولش میشه .

بالا بالا
  مشخصات
#

مهر 20 ام, 91, 8:22 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 4 ام, 91, 2:20 pm
تشکر کرده اید: 1462 مرتبه
نوع طوطی: عروس و داماد برزیلی
شهر محل سکونت: znj

عروس من الان 1 ماهشه و تا میارمش بیرون از قفس پرواز میکنه

از الان پاشو کوتاه کنم یا بعد از 2 ماهگی ؟

چون میخوام دستیش کنم

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم pouria_terror به خاطر این پست تشکر کرده اند
aquarius, mehdi, فرشید اصفی, shika joon, شاهرخ ايلخاني, takiran, amin-azari, peyman293, Amir ali, A.Ali, امیرعلی1980, Saze SHekasteh, amirkaffash, amirkaffash, parsa zsf

#

مهر 20 ام, 91, 11:45 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 15 ام, 91, 1:15 am
تشکر کرده اید: 11 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو
شهر محل سکونت: شیراز(عسلویه)

سلام دوستان
من میخواستم که ملنگو رو از قفس در بیارم ، پرهاشو بردم پرنده فروشی کوتاه کنه که گفت کوتاه کنم در نمیاد یا سخت در میاد اما اگر شاه پرهاشو بکشم دوباره در میاد من گفتم بکشه ....اونم تعدادی از شاه پرهاشو کشید....نمیدونم روش درستی بود کشیدن پرها؟الان نگرانشم ..هر چند الان بعد یک ساعت هم غذا میگره هم حرف میزنه هر چند کمی عصبی بنظر میاد و تو خودشه...کاش قبلش اینجا سوال کرده بودم.. ...بنظرم پرنده فروشه اطلاعات کمی داشت!ملنگوی من ماده بود با اصرار میگفت نر هست!عکسش هم توی  تاپیکهای قبلی و تاپیک سن طوطی گذاشم!

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم boka به خاطر این پست تشکر کرده اند
mehdi, aquarius, فرشید اصفی, shika joon, شاهرخ ايلخاني, takiran, amin-azari, peyman293, Amir ali, A.Ali, mohammadATR, reza sadeghi, امیرعلی1980, Saze SHekasteh, amirkaffash, parsa zsf

#

مهر 20 ام, 91, 12:09 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال کاربر منظم (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 17 ام, 90, 7:45 pm
تشکر کرده اید: 24421 مرتبه
نوع طوطی: Cockatiel
شهر محل سکونت: اصفهان

pouria_terror نوشته است:

عروس من الان 1 ماهشه و تا میارمش بیرون از قفس پرواز میکنه

از الان پاشو کوتاه کنم یا بعد از 2 ماهگی ؟

چون میخوام دستیش کنم

با سلام

فکر نمیکنم مطالعه 6 صفحه ضرری به انسان بزنه !من نمیدونم چرا بعضی ها کم لطفی میکنند و حاضر نیستند بخاطر خودشون حتی یکی دو صفحه از تاپیکی

که میخوان سوال داخلش مطرح کنن رو مطالعه کنن.حداقل هنگام تایپ کردن یه کم دقت کنید ،نوشتتون رو دوباره مطالعه کنید، به جای بالش (که درستش

هم شاه پر هست) نوشتید پاشو !!

دوست عزیز صفحه "4" و "5" توضیحات لازم داده شده...

به امید مطالعه بیشتر تازه واردهای عزیز ایران پاروت

boka نوشته است:

سلام دوستان
من میخواستم که ملنگو رو از قفس در بیارم ، پرهاشو بردم پرنده فروشی کوتاه کنه که گفت کوتاه کنم در نمیاد یا سخت در میاد اما اگر شاه پرهاشو بکشم دوباره در میاد من گفتم بکشه ....اونم تعدادی از شاه پرهاشو کشید....نمیدونم روش درستی بود کشیدن پرها؟الان نگرانشم ..هر چند الان بعد یک ساعت هم غذا میگره هم حرف میزنه هر چند کمی عصبی بنظر میاد و تو خودشه...کاش قبلش اینجا سوال کرده بودم.. ...بنظرم پرنده فروشه اطلاعات کمی داشت!ملنگوی من ماده بود با اصرار میگفت نر هست!عکسش هم توی  تاپیکهای قبلی و تاپیک سن طوطی گذاشم!

با سلام

پرنده فروش ها رو همه میشناسن ، شما باید خودتون در این مورد تحقیق میکردید و بعد اقدام به کوتاه کردن شاه پرهای طوطیتون میکردید.

حالا دیگه کار از کار گذشته.شاه پرای طوطیتون هم بعد از چندماه دوباره رشد میکنه چون کشیده شدن.دفعه بعد کوتاهشون کنید.

آخرين ويرايش توسط mehdi on مهر 20 ام, 91, 12:38 am, ويرايش شده در 2.

بالا بالا
  مشخصات
#

مهر 20 ام, 91, 12:25 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 15 ام, 91, 1:15 am
تشکر کرده اید: 11 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو
شهر محل سکونت: شیراز(عسلویه)

mehdi نوشته است:

با سلام

پرنده فروش ها رو همه میشناسن ، شما باید خودتون در این مورد تحقیق میکردید و بعد اقدام به کوتاه کردن شاه پرهای طوطیتون میکردید.

حالا دیگه کار از کار گذشته.شاه پرای طوطیتون هم بعد از چندماه دوباره رشد میکنه چون کشیده شدن.دفعه بعد کوتاهشون کنید.

مرسی از جواب سریع چون واقعا نگران هستم من تجربه ایی در پرنده نداشتم این ملنگو هم 6 روزه از دوستم گرفتم...و خودش پیشنهاد داد که ببرمش این پرنده فروشی...درسته من الان این اشتباه رو انجام دادم ایا راهی هست کمکش کنم الان....

آخرين ويرايش توسط boka on مهر 20 ام, 91, 12:42 am, ويرايش شده در 4.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم boka به خاطر این پست تشکر کرده اند
mehdi, scrat, aquarius, فرشید اصفی, shika joon, شاهرخ ايلخاني, takiran, amin-azari, peyman293, Amir ali, A.Ali, reza sadeghi, امیرعلی1980, Saze SHekasteh, amirkaffash, parsa zsf
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 8 از 9  [ 58 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. بهترین روش برای سرلاکی بزرگ کردن طوطی چیست؟

soli

0

1013

اردیبهشت 31 ام, 95, 1:23 am

soli نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. سخنی کوتاه با تنی چند از دامپزشکان محترم

نفیسه

0

997

آبان 16 ام, 91, 2:04 pm

نفیسه نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. 10 روش برای پیشگیری از تخم گذاری طوطی سانان

pooian

0

6852

آذر 3 ام, 91, 12:52 pm

pooian نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. خلاصه اي از مطالب مهم براي صاحبان ملنگو و شاه طوطي

navidtutu

0

136542

دی 30 ام, 90, 2:06 am

navidtutu نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. شناخت انواع زیرگون نژاد اکلکتوس

محمد مددی

0

525

اردیبهشت 25 ام, 95, 11:36 am

محمد مددی نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد