به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 9  [ 58 پست ]  »

دی 5 ام, 89, 1:32 am

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

انواع روش های کوتاه کردن بال طوطی (ترجمه)

در شکل زیر یک بال کاملا باز شده پرنده قابل مشاهده است. پرها باید دقیقا از زیر خط چین کوتاه شوند.

کوتاه کردن بال طوطی

کوتاه کردن باید بوسیله یک قیچی تیز یا ناخن گیر، ... انجام پذیرد. توجه کنید که پرها خوب و تیز کوتاه شوند. هر دو بال باید مانند هم کوتاه شوند. عدم همانندی باعث عدم تعادل طوطی و اتفاق ناگوار بعدی میشود. در زیر انواع روش های کوتاه کردن بال را مشاهده میکنید.

روش اول

در این روش مانند شکل زیر ابتدا 5 پر خارجی طوطی را کوتاه کنید، سپس طوطی را مجبور به پرواز کنید. اگر دیدید طوطی هنوز خوب میتواند پرواز کند از هر دو بال، 1 پر دیگر نیز کوتاه کنید. و همین روش را ادامه دهید. هیچ موقع غیر از 10 پر خارجی طوطی پر دیگری را کوتاه نکنید. تجربه نشان داده که معمولا کوتاه کردن 7 تا 8 پر کفایت میکند. طوطی که بال هایش با این روش کوتاه شود هنوز میتواند پرواز کند ولی نه خیلی سریع و اوج هم نمیتواند بگیرد. در حالات استثنائی ممکن است خونریزی مشاهده کنید که با پاشیدن اسپری مخصوص بند آوردن خونریزی یا در صورت در دسترس نبودن آن، مقداری آرد به محل خونریزی از ادامه آن جلوگیری کنید.

کوتاه کردن بال طوطی 1

چیدن بال طوطی

کوتاه کردن بال طوطی

روش دوم

در این روش کوتاه شدن بال طوطی کمتر قابل مشاهده است. مانند شکل زیر 2 تا پر اول باقی می مانند و 6 تا 8 پر بعدی با همان خط برش قبلی کوتاه میشوند. تجربه نشان داده که طوطی هایی که بال آنها به روش دوم کوتاه میشود هنوز میتوانند تا حدودی خوب پرواز کنند و بعدا مجبور میشوید 2 تا پر اول را نیز کوتاه کرده و در اینصورت پرهای زیادی کوتاه میشوند. روش دوم از نظر زیبایی جذاب است ولی اثر کمتری دارد.

اما این موضوع تا حدود زیادی نیز به کاراکتر طوطی مورد نظر بستگی دارد. بعضی از طوطی ها زمانی که تغییراتی در بال هایشان بوجود میاید دیگر انگیزه پرواز را ندارند، برای این طوطی ها میتوان از روش دوم استفاده نمود. ولی بعضی دیگر میخواهند به هر ترتیب که شده پرواز کنند، برای این پرنده ها باید از روش اول استفاده کرد، گاهی اوقات حتی با کوتاه کردن 10 پر!

کوتاه کردن بال طوطی 2

روش دوم همیشه هم خوب نیست، 2 پر باقیمانده ممکن است بشکنند یا در قفس گیر کنند یا حتی بدتر. بنظر قشنگ تر میاید ولی با این حال روش اول راه ایمن تری است.

روش سوم

روش سوم بمرور بیشتر استفاده میشود. کوتاه کردن در این روش بصورتی انجام میشود که زمانی که طوطی بال های خود را باز میکند زیبا بنظر میرسد. در این روش 8 تا 10 بال انتهایی پرنده کوتاه میشوند ولی با فرم دایره ای.

کوتاه کردن بال طوطی 3

این روش بنظر من خوب ترین روش برای پرنده است ولی بهترین نیست. با این روش مقدار کمی از بال با فرمی زیبا کوتاه میشود . این روش برای پرنده هایی که در تابستان بدون بند مخصوص بیرون میایند خوب نیست. باد میتواند زیر بال های آنها قرار گیرد و در این حالت میتوانند با کمک باد مسافت زیادی برده شوند. اما برای پرنده خوب است چون شانس شکسته شدن جناق پرنده را کم میکند. پرنده ها با این روش هنوز میتوانند کمی اوج بگیرند و حدود 3 متر دور شوند (بسته به بزرگی پرنده). به این ترتیب میتوانند خوب فرود بیایند و تقریبا متوجه نمیشوند که بالشان کوتاه شده فقط اینکه کمتر خوب میتوانند پرواز کنند.

روش چهارم

روش چهارم کمتر استفاده میشود، چون خیلی کمکی به جلوگیری از پرواز پرنده نمیکند. با کوتاه کردن پرها در این روش بنظر میاید که بال پرنده اصلا کوتاه نشده. در این روش پرها یک در میان کوتاه میشوند.

کوتاه کردن بال طوطی 4

این روش برای اشخاصی که پرنده خود را بیرون میبرند توصیه نمیشود. ولی اگر میخواهید که پرنده شما قادر به طی کردن مسافت های طولانی نباشد قابل استفاده است.

ترجمه: افشین آ.

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 3 ام, 90, 7:16 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف

توصیه اکید من روش دوم هست.....2 عدد شاه پر اول هر بال رو نزنید و 7-8 تای بعد رو بزنید...هر شاه پر باید دو سومش کوتاه بشه.نه بیشتر و نه کمتر

بالا بالا
  مشخصات
#

شهریور 16 ام, 90, 3:21 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال گرافیست ایران پاروت (1) مدال تشویقی سایت (1)
تاريخ عضويت: خرداد 10 ام, 90, 10:09 pm
تشکر کرده اید: 6934 مرتبه
نوع طوطی: مــــلـنــگــو

شاهرخ ايلخاني نوشته است:

توصیه اکید من روش دوم هست.....2 عدد شاه پر اول هر بال رو نزنید و 7-8 تای بعد رو بزنید...هر شاه پر باید دو سومش کوتاه بشه.نه بیشتر و نه کمتر

آقا شاهرخ سلام . طوطي من موقع آموزش خيلي شيطوني ميكنه ودائما پرواز ميكنه و دوست داره باهاش بازي كنم . فكر ميكنم با كوتاه كردن پرهاش مشكلم حل بشه.شما روش دوم رو پيشنهاد دادين آيا براي طوطي من كه عاشق پروازه  خطرناك نيست يعني اسرار در پرواز اونو به در وديوار نميزنه ؟dontknoww

اصلا شما فكر ميكني كوتاهي پرها به تمركز در حال آموزش كمك ميكنه ؟؟؟

يه آموزش سخت دارم بهش ميدم كه بايد حسابي روش تمركز داشته باشه .

در جايي خوندم كه پرها بايد از ته كوتاه بشه و به اون شكل كوتاه كرده بود و آموزش داده شده بود . نظرتون چيه ؟؟؟

چقدر طول ميكشه كه پر ها بطور كامل بازسازي بشه ؟؟؟hmmmm

ويرايش :

ديشب پرهاي تي تي رو طبق آموزش به روش دوم كوتاه كردم و موقع خواب بود گذاشتمش تو قفس . 

صبح كه از قفس آوردمش بيرون گذاشتم مثل عادت هر روز بپره به طرف اتاق ولي با سر رفت تو ميز خواستم برم سراغش ولي با خودم گفتم بزار بفهمه كه ديگه پرواز تعطيله . دوباره تلاش كرد و باز خورد به ديوار ديگه نتونستم تحمل كنم و سريع رفتم سراغش بيچاره خيلي حس بدي داشت خيلي دلم براش سوخت . فكرشو بكنيد يك روز آدم از روي تخت بلند بشه و ببينه ديگه نميتونه راه بره . ما آدمها خيلي خودخواه هستيم . cryyy

اينم عكس پرهاي چيده شده . اميدوارم تي تي منو ببخشه . worship

شاه پرهاي تي تي

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط archer در شهریور 17 ام, 90, 12:17 am .

بالا بالا
  مشخصات
#

شهریور 28 ام, 90, 6:43 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 20 ام, 90, 5:44 pm
تشکر کرده اید: 649 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو

پر زده شده چگونه در می آید ؟  

بالا بالا
  مشخصات
#

شهریور 28 ام, 90, 12:13 am

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال کاربر فعال (1) مدال خوش برخوردی (1) مدال پیشکسوتی (1)
تاريخ عضويت: دی 6 ام, 89, 6:41 pm
تشکر کرده اید: 36357 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی و .......

من و ملنگوم نوشته است:

پر زده شده چگونه در می آید ؟  

سلام

دوست من زمانی که پرنده تو لک برود پرهای نو در می آورد حتی پرهای چیده شده به ترتیب ریخته به جای آن پر نو جایگزین میگردد که بعد از تخت شدن ( رشد نهائی شاه پرها و خشک شدن بافت خونی که در زمان رشد پر در میان پر موجود است ) مجدداً میبایست توسط صاحبش چیده شود تا در معرض خطرات احتمالی کمتری قرار گیرد .

موفق باشی : داریوش

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

مهر 2 ام, 90, 12:51 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال ترجمه (1) مدال کاربر فعال (1)
تاريخ عضويت: تیر 26 ام, 90, 3:46 pm
تشکر کرده اید: 7109 مرتبه
نوع طوطی: شاه طوطي
شهر محل سکونت: مشهد

Daryoush نوشته است:

سلام

دوست من زمانی که پرنده تو لک برود پرهای نو در می آورد حتی پرهای چیده شده به ترتیب ریخته به جای آن پر نو جایگزین میگردد که بعد از تخت شدن ( رشد نهائی شاه پرها و خشک شدن بافت خونی که در زمان رشد پر در میان پر موجود است ) مجدداً میبایست توسط صاحبش چیده شود تا در معرض خطرات احتمالی کمتری قرار گیرد .

جناب داریوش محترم ممکنه بفرمایید چه مدت بعد از اتمام رشد پر، بافت خونی از بین می ره؟ ببخشید اگر احیانا در 2 یا 3 بخشی از فروم که بنده به آنها سر نمی زنم جواب این سوال آمده.

بالا بالا
  مشخصات
#

مهر 2 ام, 90, 1:35 am

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال کاربر فعال (1) مدال خوش برخوردی (1) مدال پیشکسوتی (1)
تاريخ عضويت: دی 6 ام, 89, 6:41 pm
تشکر کرده اید: 36357 مرتبه
نوع طوطی: عروس هلندی و .......

navidtutu نوشته است:

جناب داریوش محترم ممکنه بفرمایید چه مدت بعد از اتمام رشد پر، بافت خونی از بین می ره؟ ببخشید اگر احیانا در 2 یا 3 بخشی از فروم که بنده به آنها سر نمی زنم جواب این سوال آمده.

سلام

دوست من از روزی که شاه پرهای جدید شروع به رشد میکنند نهایتاً بین 45 روز تا 2 ماه بافت خونی خشک شده از بین میرود ( تخت میشود ) .که این مابین طوطی سانان مختلف با کمی تفاوت باعث این تلورانس 15 روزه میباشد . این را هم اضافه کنم که پرهای دم یک ماه بیشتر زمان میبرد .

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Daryoush در مهر 3 ام, 90, 10:24 pm .

بالا بالا
  مشخصات YIM 
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 9  [ 58 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. بهترین روش برای سرلاکی بزرگ کردن طوطی چیست؟

soli

0

1071

اردیبهشت 31 ام, 95, 1:23 am

soli نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. سخنی کوتاه با تنی چند از دامپزشکان محترم

نفیسه

0

1037

آبان 16 ام, 91, 2:04 pm

نفیسه نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. 10 روش برای پیشگیری از تخم گذاری طوطی سانان

pooian

0

7151

آذر 3 ام, 91, 12:52 pm

pooian نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. خلاصه اي از مطالب مهم براي صاحبان ملنگو و شاه طوطي

navidtutu

0

137685

دی 30 ام, 90, 2:06 am

navidtutu نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. شناخت انواع زیرگون نژاد اکلکتوس

محمد مددی

0

572

اردیبهشت 25 ام, 95, 11:36 am

محمد مددی نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد