به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1422 از 1425  [ 9969 پست ]  »

دی 20 ام, 95, 4:48 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 16 ام, 95, 2:49 pm
تشکر کرده اید: 13 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: لاهیجان

سلام دوستان

آیا دادن انواع داروهای ویتامینه به پرندگان ، جایگزین خوبی برای  پر کردن  ویتامینهای بدن پرندگان میباشد چون کاسکوی من خیلی بد غذا است و بغیر از « تخمه ذرت انار سیب »  غذای دیگری نمیخورد  .  ضمنا  دارو ویتامینه  خوب معرفی کنید  .   متشکرم

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 20 ام, 95, 11:42 pm

آفلاين
کاربر فعال
کاربر فعال
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 21 ام, 94, 4:56 pm
تشکر کرده اید: 58 مرتبه
نوع طوطی: هیچی
شهر محل سکونت: تهران
mardani نوشته است:

سلام دوستان

آیا دادن انواع داروهای ویتامینه به پرندگان ، جایگزین خوبی برای  پر کردن  ویتامینهای بدن پرندگان میباشد چون کاسکوی من خیلی بد غذا است و بغیر از « تخمه ذرت انار سیب »  غذای دیگری نمیخورد  .  ضمنا  دارو ویتامینه  خوب معرفی کنید  .   متشکرم

بصورت موقت بله راه حل خوبی برای جبران کمبود های بدن پرنده اس ولی فراموش نکنید اصول استفاده از هر نوع مکملی مشورت با دامپزشک است.
کاسکو کلا بد غذاست، تغییر رژیم غذاییش در عرض چند ماه ممکنه. وقتی که غذاهای جدید میزارید جلوش و نمیخوره زیاد حساس نشید، چون در واقع داره مقدار کمی از آن را میخورد و بقیه را خرد میکنه میریزه پایین. ذات طوطی سانان همینه.
در ضمن غذای اصلی رو باید غذاهای بسته بندی خارجی تشکیل بده (حتی تا ۷۰ درصد غذای روزانه) و مابقی شامل میوه ها و سبزیجات و ...
وقتی غذای اصلیش را از تخمه به این غذاهای خشک بسته بندی تغییر بدید حتی اگه اکثر میوه ها و سبزیجاتم لب نزنه اشکال نداره و فقط با مصرف همین غذا اکثر نیاز های بدنی پرنده تامین میشه.
مارک های معروف مکمل زیادن مانند بیفار، نکتون و ...

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohsen2015 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mardani

#

دی 21 ام, 95, 12:23 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 16 ام, 95, 2:49 pm
تشکر کرده اید: 13 مرتبه
شهر محل سکونت: لاهیجان

mohsen2015 نوشته است:
بصورت موقت بله راه حل خوبی برای جبران کمبود های بدن پرنده اس ولی فراموش نکنید اصول استفاده از هر نوع مکملی مشورت با دامپزشک است. کاسکو کلا بد غذاست، تغییر رژیم غذاییش در عرض چند ماه ممکنه. وقتی که غذاهای جدید میزارید جلوش و نمیخوره زیاد حساس نشید، چون در واقع داره مقدار کمی از آن را میخورد و بقیه را خرد میکنه میریزه پایین. ذات طوطی سانان همینه. در ضمن غذای اصلی رو باید غذاهای بسته بندی خارجی تشکیل بده (حتی تا ۷۰ درصد غذای روزانه) و مابقی شامل میوه ها و سبزیجات و ... وقتی غذای اصلیش را از تخمه به این غذاهای خشک بسته بندی تغییر بدید حتی اگه اکثر میوه ها و سبزیجاتم لب نزنه اشکال نداره و فقط با مصرف همین غذا اکثر نیاز های بدنی پرنده تامین میشه. مارک های معروف مکمل زیادن مانند بیفار، نکتون و ...

سلام خدمت شما عزیز برادر

خیلی ممنون که وقت میذاری و جواب و راهنمای میکنی . متشکرم

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mardani به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr

#

دی 22 ام, 95, 2:01 pm

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9142 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: تهران

mohsen2015 نوشته است:
بصورت موقت بله راه حل خوبی برای جبران کمبود های بدن پرنده اس ولی فراموش نکنید اصول استفاده از هر نوع مکملی مشورت با دامپزشک است. کاسکو کلا بد غذاست، تغییر رژیم غذاییش در عرض چند ماه ممکنه. وقتی که غذاهای جدید میزارید جلوش و نمیخوره زیاد حساس نشید، چون در واقع داره مقدار کمی از آن را میخورد و بقیه را خرد میکنه میریزه پایین. ذات طوطی سانان همینه. در ضمن غذای اصلی رو باید غذاهای بسته بندی خارجی تشکیل بده (حتی تا ۷۰ درصد غذای روزانه) و مابقی شامل میوه ها و سبزیجات و ... وقتی غذای اصلیش را از تخمه به این غذاهای خشک بسته بندی تغییر بدید حتی اگه اکثر میوه ها و سبزیجاتم لب نزنه اشکال نداره و فقط با مصرف همین غذا اکثر نیاز های بدنی پرنده تامین میشه. مارک های معروف مکمل زیادن مانند بیفار، نکتون و ...

با سپاس از پاسخگوییتون

اما زین پس لطف کنید فقط پلت رو به عنوان غذای بسته بندی و کامل معرفی کنید چون سایر غذاها بیشتر شامل دانه ها هستند که چربی بالایی دارند و برای غذای اصلی مناسب نیستند

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
hrabiee, محسن رستمی, mohsen2015

#

دی 29 ام, 95, 11:48 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 29 ام, 95, 11:34 am
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو دم قرمز
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اصفهان

سلام و خسته نباشید . من یه کاسکوی دم قرمز دارم که یکماهه خریدم . فکر کنم 1.5 سال یا 2 ساله فقط سوت میزنه حرف نمیزنه . قفس که براش خریدم همش میره بالای در قفس روی چوب میشینه و دیگه جابجا نمیشه . موقع خوابش هم نمیاد پایین نمیدونم چیکار کنم که بیاد داخل قفس بشینه واسه خواب . به قفس مسافرتیش عادت داره واسه خواب میخاد بره توی اون ولی من میخام به قفس جدید عادت کنه بخابه . اگر نزارم از قفس بیاد بیرون درست میشه ؟؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم samira9575 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr

#

دی 29 ام, 95, 3:45 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
تشکر کرده اید: 1518 مرتبه
نوع طوطی: ...
شهر محل سکونت: ...

samira9575 نوشته است:

سلام و خسته نباشید . من یه کاسکوی دم قرمز دارم که یکماهه خریدم . فکر کنم 1.5 سال یا 2 ساله فقط سوت میزنه حرف نمیزنه . قفس که براش خریدم همش میره بالای در قفس روی چوب میشینه و دیگه جابجا نمیشه . موقع خوابش هم نمیاد پایین نمیدونم چیکار کنم که بیاد داخل قفس بشینه واسه خواب . به قفس مسافرتیش عادت داره واسه خواب میخاد بره توی اون ولی من میخام به قفس جدید عادت کنه بخابه . اگر نزارم از قفس بیاد بیرون درست میشه ؟؟

سلام

لطف کنید ابتدا عکس کاسکو و قفس و عکس از چشم کاسکو در نور طبیعی بگذارید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr

#

بهمن 19 ام, 95, 6:59 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 3 ام, 95, 2:12 am
تشکر کرده اید: 2 مرتبه
شهر محل سکونت: نوشهر

لطفا شماره تماس فرد يا مركز مورد اعتماد كه جوجه كاسكو ترجيحا پرورشي مناسبي را بشود خريداري كرد برايم ارسال كنيد . كاسكوي قبلي كه  داشتم با اينكه سن حدود يك و نيم سال داشت ولي بسيار كم هوش و كم تحرك بود و حتي بعد از چهار ماه فقط هر چند روز در ميان يك سوت ميكشيد و بقيه ساعات فقط  كاملا بي صدا يكجا نشسته بود.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم moosh به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1422 از 1425  [ 9969 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی خاکستری آفریقایی غنا (Ghana African Grey Parrot)

شاهرخ ايلخاني

2

3194

مهر 22 ام, 94, 8:04 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی خاکستری آفریقایی کامرون (Cameroon African Grey Parrot)

شاهرخ ايلخاني

2

3725

آذر 20 ام, 91, 12:05 am

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی سینه قرمز (African Red Bellied Parrot)

شاهرخ ايلخاني

3

3144

اسفند 6 ام, 90, 1:52 am

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی رودریگز (African Rodriguez Parrot)

شاهرخ ايلخاني

1

2147

دی 3 ام, 90, 6:51 pm

navidtutu نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آفریقایی میر (African Meyer Parrot)

شاهرخ ايلخاني

5

2886

مهر 6 ام, 95, 12:23 pm

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد