به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 4  [ 25 پست ]  »

آبان 10 ام, 90, 1:29 am

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال تخصص در کاسکو (1)
تاريخ عضويت: تیر 20 ام, 90, 2:16 pm
تشکر کرده اید: 3288 مرتبه
نوع طوطی: فعلا هیچی...
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: ......

سلام دوستان

از اونجايي که خودم يه کاسکو خريدم که مشکل پرکني شديد داشت از پسر خاله ام که سال آخر دامپزشکي هست کمک گرفتم و يکسري اطلاعات به من دادن که واقعا خيلي کمکم کرد
چون ميدونم اين بلاي آسماني براي همه هست پس اگه اجازه بديد سري به سري من مطالب رو در اختيارتون قرار بدم
اول اينکه ميدونم همه يکسري اطلاعات در مورد مشکلات پر (پر کني - پرجوي ...) دارند ابتداي کار يکسري نکات رو بهتون ميگم تا بدونيد اگر خدايي نکرده طوطيتون به اين مشکل مبتلا شد چيکار کنيد (البته بعد از اين مبحث ميخوام بيشتر در مورد پر کني توضيح بدم و اينکه چه عواملي باعث بوجود اومدنش ميشن)
اول اينکه توصيه که ميکنم اينه که همه هم 100% شنيدن پيشگيري بهتر از درمانه
1. رفتا پرنده رو به طور مرتب بررسي کنيم تا قبل از اينکه رفتاري منجر به جويدن پرها و يا پرکني بشه، به موقع از آن جلوگيري کنيم.
2. (در صورت نياز) طوطي رو پيش يک دامپزشک متبحر ببريم تا آزمايش هاي کاملي رو انجام بده ( بعدا ميگم در چه شرايطي نياز به آزمايش داره که عمدتا مربوط به يکي از دلايل به نام فيزيولوژيکي ميشه که تو مراحل بعد بيشتر براتون توضيح ميدم)
3. محيط رو از نظر وجود عواملي که ميتونه باعث ايجاد استرس در پرنده بشه بررسي کنيم.
4. لوازم و تجهيزات پيرامون طوطي رو تغيير بديم تا حس کنجکاوي و اعتماد به نفس را در طوطي تقويت کنيم: قفس ، ارتفاع و محل قرار گيري آن، نشيمنگاهها و اسباب بازي ها رو تغيير بديم.
5. مدت زمان بيشتري رو با طوطي صرف کنيم تا طوطي مطمئن بشه که تنها گذاشته نميشه و نيز الگويي براي رفت و آمدهاي خودمون تنظيم کنيم تا طوطي بيش از اندازه چشم انتظار نمونه.
6. مدت زمان بازي طوطي با افراد خانواده رو بيشتر کنيم.
7. دسترسي طوطي به آب ( جهت اتفاده حموم) را افزايش بديم.
8. فعاليت بدني روزانه طوطي رو بيشتر کنيم اين کار شامل بال زدن هم ميشه.
9. رژيم غذايي طوطي رو بهتر کنيم (نمک که نميديم جهت اطلاع اون دسته از عزيزاني که غذاي مصرفي خودشون که توش هم ادويه داره هم نمک به طوطي ميدن رو ميگم) نمک رو حذف کنيم و چربي رو تحت کنترل بگيريم( همون کمتر کردن تخمه و دانه هاي روغني ديگه به جاش بايد از ميوه و سبزيجات تازه استفاده کرد).
10. طوطي بايد به مدت حداقل 8 ساعت، از نور با گستره طيفي کامل بهره مند بشه.
11. مطمئن بشيم که طوطي 12 ساعت خواب شبانه داشته باشه.
12. آب نوشيدني طوطي را به طور مرتب عوض کنيم.
13. اگر بهبود اندکي نديديم يا اينکه اصلا تغييري ايجاد نشد با دامپزشک خود مجددا مشورت کنيم، در صورت نياز دامپزشک رو عوض کنيم چون هر دامپزشکي به روش متفاوتي طوطي رو معاينه ميکنه و به نکات مختلفي توجه ميکنه اين معاينات ميتونه عوامل فيزيولوژيکي را که تا الآن مورد توجه قرار نگرفته رو آشکار کنه.
يه راه ديگه هست که استفاده از گردن بند اليزابت هست که بعدا براتون بيشتر توضيح ميدم.

---------------------------

براي آشنايي با مشکلات پر من اين مشکلات رو دسته بندي کردم اما الآن براي اطلاع بيشتر و براي آماده سازي دوستان عوامل اصلي رو ميگم تا سر يه فرصت مناسب هر کدوم رو تجزيه و تحليل کنيم.

مشکلات مربوط به خودآسيبب زني (به پرها) از بدترين انواع مشکلات رفتاري به شمار ميره.
خودآسيب زني به پرها که بهش پرکني ميگن يک مشکل پيچيده هست که عوامل زيادي در اون دخيل هستن.
مدلسازي مناسب، قفسي که نه بيش از حد کوچيک و نه بيش از اندازه بزرگ باشن، قرار دادن قفس در مکان مناسب، برداشتن طوطي به آرومي، نوردهي با گستره کامل طيفي و رژيم غذايي مناسب و .... فقط تعداد اندک از مواردي هستن که به منظور شاد و مستقل نگه داشتن طوطي ميباست درنظر گرفت چون پرنده بايستي از برقراري ارتباط با انسانها ، اشياء و مکانها رضایت کامل رو داشته باشن.

ببينيد پرريزي يک معقوله جداست که فکر ميکنم توضيحات کامل تو سايت داده شده باشه اما اگر خواستيد ميتونم براتون بيشتر توضيح بدم البته شايد تمام اين مطالب هم تو سايت بارها ذکر شده باشه شما به بزرگواريتون من رو ببخشيد.
ببينيد بقيه مشکلات پر عبارتند از:
1. جويدن يا پاره پاره کردن پر
2. قطع کردن پر
3. پرکني يا بيرون کشيدن پر
4. آسيب رسوندن به پوست
که همه اينها نياز به تجزيه و تحليل جدا داره که تو سري بعد همراه با نشانه هاي اوليه شون براتون بيشتر شرح ميدم.
جداي اينها مباحثي که بايد بهش توجه بشه دلايلي هست که موجب اين مشکل ميشه ( بعدا براتون شرح ميدم.)عبارتند از:
1. واکنش هاي نسبت به استرس
2. دلايل فيزيولوژيکي
3. پوست خشک يا انگل هاي خارجي
4. رژيم غذايي نامناسب

--------------------

تو مراحل بعدي ميخوام نحوه برخورد با پرکني رو بگم که هر کدوم توضيح خاص خودش رو ميطلبه:

1. فعاليت بدني و حمام کردن
2. قفس
3. نوردهي
4. خواب
5. سرگرم کردن
6. اسباب بازي و ...
7. تغييرات محيطي
8. پارچه قابل پاره شدن
9. هماهنگ سازي و حس اعتماد به نفس
10. کوتاه کردن بالها و ناخن ها
11. روابط
12. تنشهاي وابسته به توليدمثل
و خيلي موارد ديگه
اميدوارم بتونم به همه کمک کنم تا واقعا اگر خدايي نکرده دچار اين مشکل شدن بدونن چطور بايد رفتار کنن

---------------------

جویدن یا پاره پاره کردن پر:
جویدن یا پاره پاره کردن پرها ، با آسیب رسوندن به لبه نوک پرهای بیرونی صورت میگیره که در این حالت نوک پرها ریش ریش میشن.
تکه تکه کردن ملایم و نیز نوع شدید اون قبل از اینکه صاحب پرنده به اون توجه کنه ممکنه از حدود 1 سال قبل در پرنده وجود داشته باشه.
اولین علائم این آسیب ها مشاهده الیاف یا باقیمانده پرها بر سطح ظرف آب یا در کف قفس میباشد.
این نوع آسیب وارده به پرها عموما "تمیز کردن پرها با منقار به شیوه نادرست" نامیده میشه.
اگه پرنده یاد نگیره که در تنهایی با اسباب بازیهاش بازی کنه معمولا در چنین مواقعی در کناری نشسته و با تمیز کردن پرهای خود منتظر شخص مورد علاقه اش میمونه که این میتونه عاملی برای آسیب رسوندن به پرها بشه.

-----------------------

قطع کردن پر:

قطع کردن پر مشکل حادی از آسیب وارده به پرها به شمار میره که به سرعت پیشرفت میکنه و در کاسکوها، چندان غیر معمول نیست.
قطع کردن پر شامل شکستن محور پر هست در این عمل، قطع کردن پر از قسمت محور مرکزی و انتهای آن انجام میگیره که در نتیجه پرها به شکل V درمی آیند.
در حالت پیشرفته تر قطع کردن پرها در ناحیه پایه آنها بوده که در این شرایط هیچ پر قابل رویتی بر روی پرهای زیرین آنها باقی نمیمونه.
احتمال داره که پرنده پرهای قابل رویت و پرهای زیرین رو بیرون بکشه و لکه های عریان بر روی پوست نمایان بشه "اغلب اوقات پرهای دم و بال بدین ترتیب آسیب میبینند."
دراین وضعیت آسیب وارده به پرها بسیار ناگهانی روی میده. یعنی در یک مقطع زمانی بسیار کوتاه پرنده کاملا عریان شده و توده ای از پر در اطراف نشیمنگاه آن بوجود میاد. "البته اغلب در چنین شرایطی پرنده به پوست خود آسیب نمیرسونه و به همین دلیل بیماری های پوستی ایجاد نمیشه"

-----------------------

پرکنی یا بیرون کشیدن پر:

پرکنی واقعی ، شامل کشیدن تمام پرها از پوست به بیرون میباشد.
پرنده ممکنه پرها رو به وسیله منقار یا چنگال خود بیرون بکشه.
احتما داره که پرهای کاملا رشد یافته یا پرهای خونی بدین منظور انتخاب بشن.
در اینصورت پرنده در معرض آلودگی پوستی نیز قرار داره.
بیرون کشیدن پرها معمولا در ناحیه اطراف مجرای تنفسی و ناحیه گردن که پرهای کثیف ممکنه موجب آزردگی پرنده بشن روی بده.
بیرون کشیدن و جویدن پرها عموما در جوجه هایی که تا کنون اولین دوره پرریزی خود را تجربه نکرده اند دیده میشه.
ممکنه این فرآیند ادامه داشته یا اینکه فقط به صورت موقت و به صورت پاسخی به پرهای کثیف یا آسیب دیده روی بده.
اگر مشکلات مربوط به سلامتی در این موضوع دخیل نباشن، بیرون کشیدن پرها به ویژه در پرنده های جوان اغلب اوقات خود به خود و با اولین پرریزی برطرف میشه و جای نگرانی نیست.
با این وجود پرنده جوانی که پرهای کثیف خود را جویده، بیرون کشیده یا قطع میکنه باید به دفعات بیشتری حموم بشه.
از سوی دیگه این پرنده میبایست فعالیت بدنی بیشتری داشته و به دقت تحت نظر قرار بگیرند تا بیرون کشیدن پرها در اون بیشتر نشه.
پرکنی که در پرنده بالغ مدت ها ادامه داشته باشه بیشتر از سایر انواع خودآسیب زنی به پرها، دلایل فیزیکی داره.
اگه بیماری قابل مشاهده ای در پرنده وجود نداشته باشه میبایست غذا و یا حساسیت به انواع دود از قبیل : دود سیگار ... را عامل بوجود اومدن آن بدونیم.

------------------------------

آسیب رساندن به پوست:

در حالی که آسیب رسوندن به پرها، اغلب ملایم بوده و آسیبی به سلامت پرنده وارد نمیکنه، آسیبهای وارده به پوست نیاز به مشاوره فوری داره.
خودآسیب زنی به پوست: پوست پاها و انگشتان ، با رژیم غذایی نامناسب، محیط آلوده به نیکوتین یا نشیمنگاه های نامناسب در ارتباط هست.
دقت داشته باشین که نیکوتین موجود بر روی پوست انسانها ممکنه از طریق پای پرنده جذب بشه به منظور جلوگیری از خطر ناشی از پیشرفت جراهت های وارده، باید از مصرف سیگار در محیط زندگی پرنده خودداری کنیم.

-------------------------

نشانه های اولیه:

معمولترین نقاط بدن برای پرکنی در کاسکوها: بخش فوقانی پاها یا ران، پرهای اطراف گردن به شکل گردنبند، اطراف سینه و بخش فوقانی بالها که نزدیک به پشت بدن هستند.
علائم اون از طریق ظاهر شدن لکه های پرهای آسیب دیده و بخش های بدون پر قابل شناسایی هستند.
اغلب اوقات ذرات پر رو میتوان درون ظرف آب مشاهده کرد و نقاط بدون پر کم کم ظاهر خواهند شد.
گاهی اوقات کاسکوها پرهای بال خود را قطع میکنند. این عمل در ظاهر شبیه پر ریختن معمولی هست اما صاحب پرنده باید با دقت این پرها رو بررسی کنه تا مطمئن بشه که در انتهای پرها آثار پوست وجود داره یا نه.
گاهی اوقات اتفاق افتاده که حتی دقیق ترین افراد که نسبت به وضعیت پرنده خود کاملا حساس بوده اند به طور ناگهانی پرنده خود رو کاملا عریان با توده ای از پر در کف قفس دیده اند و صاحب پرنده هیچگونه اطلاعی در مورد چگونگی رویداد این وضعیت نداشته.
معمولترین زمان برای پرکنی، در طول سال اغلب از آبان تا بهمن هست.
این پدیده پرکنی در اثر تغییرات هورمونی ، کیفیت هوای درون خانه در فصل زمستان ، کمبود رطوبت و یا اینکه پاسخی به منابع گرمایی مصنوعی بوده یا نه مشخص نیست ولی در عین حال هریک از این عوامل میتوانند موثر باشند.

------------------------------

رژیم غذایی: 

طوطی ها نیز مانند انسان تا هنگامی که تغذیه خوبی داشته باشند ، خلق و خو و ظاهر بهتری دارند.

یک رژیم غذایی ضعیف ، نه تنها به بدن تنش وارد میکنه بلکه روح و روان را نیز به همان اندازه تحت تاثیر قرار میدهد.

وجود غذایی تازه در رژیم غذایی پرنده بسیار مهم است.

مصرف انواع گوناگون مواد غذایی طبیعی به منظور توانا کردن پرنده برای مقابله با انواع بیماری های جسمی و روحی ضروری است.

در مواردی که پرنده از مواد غذایی آماده یا غذای تازه به جای دانه به عنوان اصلی ترین جزء رژیم غذایی استفاده می نماید، کمتر بهانه گیری میکند. از سوی دیگر ، استفاده از مواد غذایی آماده برای اکثر کاسکو داران راحت ترین روش به منظور تامین مواد مغذی مورد نیاز پرنده است.

ترجیحا غذاهای آماده نباید حاوی نگهدارنده ها یا رنگ دهنده های شیمیایی و مقدار زیادی افزودنی های غذایی غیر طبیعی باشند.

آب مصرفی پرنده باید تمیز و شفاف بوده و عاری از هرگونه افزودنی باشد هرماده ای که به آب افزوده شود ممکن است بر روی منقار پرنده رسوب کرده و هنگام تمیز کردن بال و پر به آنها بچسبد. که این خود میتواند باعث حساس شدن پرنده نسبت به نظافت پرهای آلوده شده خود گردد.

به هر حال عدم دسترسی به آب تمیز و زلال نیز میتونه عاملی برای پرکنی باشد.

حساسیت به مواد غذایی نیز عاملی برای پرکنی است لذا در این صورت تغییر رژیم غذایی پرنده میتونه موثر باشه.

کم کردن تخمه مصرفی (حذف دانه های روغنی) در رژیم غذایی کاسکوها، باعث افزایش جذب کلسیم شده و مفید واقع میگردد.

دوستان امیدوارم اطلاعاتم به درد همه بخوره و کمکتون کنه اگه مشکلی بود به بزرگواریتون ببخشید

موفق و پیروز باشید.آرزو

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 20 ام, 90, 3:11 pm

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال تخصص در کاسکو (1)

سلام دوستان خوبم تا امروز براتون در مورد مشکلات کلی پر( پرکنی...) و دلایل به وجود اومدنش صحبت کردم از امروز در مورد نحوه برخورد با پرکنی براتون مطالب ارائه میدم. امیدوارم کمک خوبی به همه مخصوصا دوستانی که دچار این مشکل شدند باشم.

موفق و پیروز باشید.آرزو

نحوه برخورد با پرکنی

فعالیت بدنی و حمام کردن:

تمام اجزاء بدن کاسکو، تمام استخوانها و فرآیندهای سوخت و ساز بدن آنها، خود را برای مصرف مقدار زیادی انرژی سازگاری داده اند. این فرآیند فقط جنبه سوخت و ساز فیزیکی ندارد، بلکه شامل برطرف کردن نیازهای عاطفی نیز میباشد.

از طرفی تعداد اندکی از دوستان پردار ما در اسارت ، فعالیت بدنی لازم را انجام میدهند. لذا طبیعی است که کمبود فعالیت، تاثیر زیادی بر سلامتی ، خلق و خو و میزان تنش وارد به آنها داشته باشد.

تمرین به هم زدن بالها و قرار دادن پرنده در محل بازی، فعالیت بدنی مناسب او را تضمین نمیکنه.

کاسکوها مدت زمان زیادی از وقت خود را صرف ایستادن در نقاط مختلف میکنند. صاحب پرنده باید پرنده را تشویق کند تا فعالیت به هم زدن بالها را که مقدار زیادی از انرژی پرنده را صرف میکنه، تا حد نفس نفس زدن انجام دهد. در نقاطی که احتمال افتادن پرنده وجود دارد، میبایست کف آن رو با فرش نرم و یا مورد مشابه آن پوشش داده شود.

با پائین نگه داشتن دست، پرنده بر روی آن مینشینه و با چرخاندن دست به جلو و عقب، پرنده مجبور به بال زدن میشه. برخی طوطیها سعی میکنند که با گاز گرفتن دست، از انجام این عمل جلوگیری کنند. به تدریج میتوان پرنده را عادت داد تا از نشیمنگاه نگه داشته شده با دست، برای بال زدن استفاده کند. کاسکو باید هر روز به حدی بال بزنه که به سختی نفس بکشه و مجبور باشد که برای نفس کشیدن دهان خود را باز کند.

حمام کردن:

حمام کردن منظم میتونه برخی تنشهای معمول مانند کمبود رطوبت مناسب پوست و پرهای خشک شده را که در پرریزی موثر هستند،برطرف کند. و نیز باعث مصرف انرژی مازاد در پرنده میگردد، انباشته شدن این انرژی مازاد میتونه موجب کسالت پرنده و مصرف آن باعث شادابی پرنده بشه.

از سوی دیگر، پس از حمام کردن مقدار زیادی انرژی پرنده صرف تمیز و مرتب کردن پرها (پرآرایی) توسط منقار خواهد شد. پرنده ای که حمام نکند فقط پرهای خاصی از بدن، مانند اطراف سینه ها یا ناحیه پشت را با منقار تمیز خواهد کرد که این خود عاملی برای آسیب دیدن پرها در این بخش های بدن پرنده خواهد گردید.

اسپری کردن:

غدد چشایی طوطیها در قسمت بالای دهانشان قرار دارد و به همین دلیل پاشیدن مواد بدمزه روی پرهای آنها، معمولا تاثیری برای متوقف کردن جویدن پرها ندارد. در اغلب موارد پاشیدن این گونه مواد باعث میشه پرنده با شدت بیشتری تمیز کردن پرهایش را ادامه دهد.

گاهی اوقات اگر صاحب پرنده در پاشیدن مواد تلخ روی بدن پرنده با جدیت عمل کنه، احتمال دارد عمل پرکنی متوقف گردد ولی این نکته رو میبایست در نظر داشت که اگر صاحب طوطی ، با همان جدیت فقط آب بر روی بدن پرنده بپاشه ( حمام منظم) پرنده عمل پرکنی را متوقف خواهد کرد.

-------------------------------

قفس:

قفس باید به گونه ای طراحی شود که برای طوطی مناسب بوده و در مکان مناسبی نیز نصب گردد( در صورت پایه نداشتن).

برخی کاسکوها تمایل دارند که از شلوغی و محل پر رفت و آمد به دور باشند ولی در عین حال قادر باشند تا آنچه را که در محیط زندگی آنها روی میدهد، تحت نظر بگیرند.

این طرز تفکر که پرنده ای را که پرهای خود را میکند، در مکانی کاملا خلوت قرار دهید، به ندرت تاثیر مفیدی داشته است. این عمل اغلب اوقات باعث افزایش حس جدایی از اعضای گروه شده و اضطراب را در پرنده بیشتر میکنه.

کاهش یا افزایش ارتفاع قرار گیری قفس ، نکته ای است که اغلب مثبت واقع میگردد. برخی از کاسکوها با کاهش ارتفاع و برخی دیگر با افزایش ارتفاع ، آرامش لازم را به دست می آورند.

گاهی اوقات هنگامی که پرنده به قفس امن تر و کوچکتری انتقال داده میشود، کندن پرهای خود رو متوقف میکنند برخی دیگر وقتی در قفس کوچک تر قرار میگیرند، شروع به کندن پر میکنند.

·        نکته: قفس باید متناسب با طوطی باشه که طوطی در آن احساس امنیت کنه و بتونه اعتماد به نفس داشته باشد / نه بزرگ و نه کوچک باشه /

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 26 ام, 90, 12:22 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 26 ام, 90, 12:13 am
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو

سلام . من یک طوطی ملنگو دارم حدود 2 سال داره الان یک ماهه که پرهای خودش رو میکنه و همه جور میوه و سبزیجات می خوره فقط گوشت بهش نمی دم دیگه همچی می خوره چکار کنم ؟

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 26 ام, 90, 1:51 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال ترجمه (1) مدال کاربر فعال (1)
تاريخ عضويت: تیر 26 ام, 90, 3:46 pm
تشکر کرده اید: 7109 مرتبه
نوع طوطی: شاه طوطي
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: مشهد

user نوشته است:

سلام . من یک طوطی ملنگو دارم حدود 2 سال داره الان یک ماهه که پرهای خودش رو میکنه و همه جور میوه و سبزیجات می خوره فقط گوشت بهش نمی دم دیگه همچی می خوره چکار کنم ؟

سلام با اجازه آرزو خانم

پرکنی ممکنه به خاطر بیماری های انگلی و قارچی باشه و یا ممکنه منشا عصبی داشته باشه. در مورد ملنگو فرض اول بیشتر محتمل هست. پس شما حتما ببرش پیش یک دامپزشک تا برای دارو و اسپری های لازم رو تجویز کنه. ضمنا برای احتیاط عواملی که ممکنه عصبیش کنه رو به طور کامل حذف کنید و تا حد امکان پیشش باشین و از اسباب بازی های متنوع هم در قفسش استفاده کنید.

موفق باشی

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 27 ام, 90, 11:04 am

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال تخصص در کاسکو (1)
user نوشته است:

سلام
ببین دوست عزیز شما اولین کاری که باید انجام بدید این هست که دلیل این کارش (در واقع ریشه یابی) رو پیدا کنی
میشه یه عکس از طوطیت بزاری ببینم در چه مرحله ای هست؟
بیشتر چه زمانی پرهاش رو میکنه؟
کدوم دسته از پرهان؟
آیا جایی از تنش هم لخت کرده؟

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 29 ام, 90, 2:54 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

user نوشته است:

با سلام

آيا مطمئن هستيد كه واقعا خودش پرهاش رو مي كنه؟

از اونجايي كه فرمودين همه چيز به غير از گوشت بهش ميدين فكر مي كنم از اون دسته آدمهايي هستيد كه بيسكوئيت و شيريني و پفك و..و..و.. از اين دسته خوراكيها هم ميدين درسته؟ اگر ميدين سريعا اين كار رو كنار بگذاريد.

تاپيك غذاهاي مجاز رو از صفحه اول بخونيد.

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 8 ام, 90, 10:38 am

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال تخصص در کاسکو (1)
golak545 نوشته است:

سلام

به نظر شما دوستان چکار کنم زودتر پرهای کاسکوم در بیاد؟

از قفس جدیدش میترسه از چوبی که باید بشینه روش

چه غذایی بهش بدم بهتره؟

سلام دوست عزیز
در مورد قفس: ببین دوست من سوالی که برای من مطرح شد اینه که شما خودت به خواست خودت طوطی رو داخل قفس جدید گذاشتی یا طوطی به خواست و ارده خودش قفس قبلی رو ترک و قفس جدید رو قبول انتخاب کرد؟!
در زمان پرکنی بهترین روش و بهترین غذا میوه و استفاده از سبزی های تازه هست و اینکه باید وسایل بازی در اختیار طوطی قرار بدی و خودت هم بیشتر در کنارش باشی و باهاش وقت بگذرونی دوست من نگفتی طوطیتون حدودا چند سالشه؟ چقدر رامه؟
اینکه میگید از نشیمنگاهش ( چوب) میترسه؟! یعنی روش نمیشینه؟
میشه بگید نشیمنگاهش از چه نوع چوبی هست؟

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 4  [ 25 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. پرکنی در طوطی سانان (ترجمه از کلینیک دامپزشکی)

afshin

6

8635

آذر 18 ام, 91, 10:34 am

seyedfazli نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. انتی بیوتیک ها و طوطی سانان

pooian

2

3626

تیر 9 ام, 94, 9:43 am

soli نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. جدول وزنی طوطی سانان

pooian

0

1701

اسفند 28 ام, 90, 12:56 pm

pooian نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. بیماری پاهای باز در طوطی سانان

شاهرخ ايلخاني

1

3807

تیر 21 ام, 93, 12:10 am

ehsan78 نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. شناخت انواع ویروس ها در طوطی سانان

pooian

0

1509

بهمن 20 ام, 90, 12:37 pm

pooian نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد