به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 1  [ 1 پست ] 

بهمن 4 ام, 90, 8:20 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال گرافیست ایران پاروت (1) مدال تشویقی سایت (1)
تاريخ عضويت: خرداد 10 ام, 90, 10:09 pm
تشکر کرده اید: 6934 مرتبه
نوع طوطی: مــــلـنــگــو

سلام

امروز تصمیم گرفتم با توجه به نزدیک شدن فصل فروش جوجه گوشتی در بازار، تجربیات خودم رو در بزرگ کردن یک جوجه گوشتی به شما انتقال بدم تا شاید به درد بعضی از دوستان بخوره که تصمیم به خرید و بزرگ کردن دارن .

تی تی

من یک تجربه تلخ و ناموفق داشتم و یک جوجه خریدم که 2 روز بیشتر زنده نموند و حالا که فکرشو میکنم میبینم که مقصر خودم بودم بخاطر تجربه نداشتن در خرید . مغازه ای که اون رو خریدم فقط همین یک جوجه ملنگو رو داشت و انتخاب دیگه ای برام نبود .

پس به شما به عنوان اولین نکته پیشنهاد میکنم از مغازه ای خرید کنید که حق انتخاب و مقایسه داشته باشین .

از مشخصترین علائم بیماری در جوجه گوشتی سکوت و کم تحرک بودن هست که جوجه ای که من خریدم هر دو این مشخصات رو داشت ، پس سعی کنید از میون جوجه ها شلوغترین و پرجنب وجوش ترین رو جدا کنید معمولا جوجه هایی که یک پرنده فروش میاره هم سن هستند مگر اینکه از سری قبل چیزی مونده باشه پس سعی کنید بزرگترینش رو انتخاب کنید که نشونه خوب غذا خوردنشه . حتی اگر بلد هستین به جوجه طوطی غذا بدین از پرنده فروش درخواست کنید اینکارو با طوطی که انتخاب کردین انجام بده که میل به غذا خوردنش رو ببینید.

حتما یک جعبه گرم و نرم با خودتون ببرین و سعی کنید با ماشین برگردین که جوجتون از سرما به دور باشه. (روزنه برای تنفس فراموش نشه)

در خرید عجله نکنید اگر دیدین جوجه های موجود به دردتون نمیخوره از یک مغازه دیگه خرید کنید یا تا آوردن سری بعدی که معمولا یکی دو هفته یکبار میارن صبر کنید . شانس یک جوجه خوب داشتن رو از خودتون نگیرین.

پرنده فروش ها معمولا خرید سرلاک مخصوص رو بهتون پیشنهاد میکنند که خیلی خوبه و یک جورایی تضمین شده هست( اگر خواستین بخرین به تاریخ انقضاء توجه کنید)  .....مارکهای مورد تایید سرلاک مخصوص جوجه طوطی exact و هایگن می باشند....ممکنه در بازار در سالهای بعد وارد کننده ها مارکهای دیگری هم وارد کنند که حتما به اطلاع شما خواهد رسید...ولی اگر مثل من توانایی خریدشو ندارین میتونید از غذای دست ساز طبیعی که مخلوطی هست از موز +هویج پخته+سیب بصورت پوره و مغز تخمه آفتابگردان آسیب شده استفاده کنید.

خوب جوجتون رو روی یک سطح صاف ویک دستمال تمیز قرار بدین ، حالا میریم سر اصل مطلب یعنی استفاده از قاشق . من بارها و بارها در تاپیک جوجه گوشتی درمورد غذا دادن با قاشق بجای سرنگ با دوستان بحث کردم . خواهش میکنم اگر حوصله اینکارو ندارین دور جوجه گوشتی رو خط بکشین پرنده فروش ها چون روزانه تعداد زیادی جوجه رو باید سیر کنن از سرنگ استفاده میکنند .یعنی در حقیقت غذارو بهشون تزریق میکنند . آخه خودتون فکرشو بکنید که یک لوله  2  ،  3 سانتی رو بکنی تو حلقه اون کوچولو و در عرض 5  6 ثانیه غذارو مستقیما وارد معدش کنی ، مثل اینکه به یک نفر غذا ندی بخوره ولی روزی 4 دفعه شکمشو بازکنی و غذاهای خوشمزه بزاری تو معدش . آره سیر میشه ، نمیمیره ولی همیشه احساس ضعف داره و چه فرقی براش میکنه که جوجه کباب بزارن تو شکمش یا یونجه . پس لذت غذا خوردن رو از طوطیتون نگیرین .

یک قاشق گود با لبه نازک تهیه کنید . اگر هم پیدا نکردین یک قاشق پلاستیکی بردارید و با حرارت و یک کم خلاقیت خودتون درست کنید .

جوجه طوطی ها خیلی سرشون رو تکون میدن پس یک دستتون رو پشت سر جوجه قرار بدین و با دست دیگه به آرومی قاشق غذارو دهنش کنید. اطمینان داشته باشید چند بار اول حسابی کثیف کاری میکنید ولی بزارین تجربشو به آرومی به دست بیارین و در روزهای بعد هم طوطیتون یاد میگیره چطوری با قاشق برخورد کنه و هم شما. پس از غذا دادن بایک دستمال مرطوب قسمتهای بدنشو که غذا ریخته تمیز کنید .

سعی کنید در یک وعده زیاد بهش غذا ندین چون سنسور های شکم طوطی خرابه و قطع نمیکنه پس تا وقتی شما بهش بدین میخوره .

یک کلیپ براتون میزارم که از یک پرورش دهنده قدیمی هست واین کلیپ خیلی به من کمک کرد تا بتونم روش درست غذا دادن رو یاد بگیرم

دانلود

نکته مهم :

موندن غذا در معده طوطی باعث فاسد شدن و بیماری طوطی میشه که درصد زیادی از جوجه طوطی ها بر اثر ناآگاهی ما از این قضیه تلف میشن .

زیاد بهش دست نزنید ، شکم جوجه طوطی دیرترین نقطه ای هست که پر درمیاره پس هرگز به شکمش دست نزنید مخصوصا بعد از خوردن غذا .

تی تی

بعضی از اساتید میگن که هر 4 ساعت یکبار باید به طوطی غذا داد ، تجربه من میگه اگر وقتشو دارین هرچی میتونید مقدار غذارو کم ولی در دفعات زیاد بدین مثلا روزانه 8 تا 10 بار . مثل غذا دادن والدین در طبیعت که بطور غریضی از صبح تا شب مشغول غذا دادن هستند.

مکان نگهداری:

پرنده فروشان و اساتید این فروم  ، پوشال چوب رو برای زیر پای جوجه ها پیشنهاد دادند که رطوبت حاصل از مدفوع رو به خوش میگیره که خوبه ولی من دوست داشتم زیر پای طوطیم نرمتر باشه پس یک جعبه مقوایی درست کردم با ابعاد حدودا 40*30 با ارتفاع 20 که شما ارتفاعشو بیشتر بگیرین چون بعد از اینکه طوطیتون یاد گرفت از جعبه بیاد بیرون به مشکل برنخورین. کف اون رو یک برگه روزنامه تا شده میزاشتم 2 برگ کامل روزانه رو هم توی دستم حسابی فشار میدادم تا پر از چروک بشه و بعد ریزش میکردم ، چروک بودن روزنامه های خرد شده باعث میشد که پوش پیدا کنه و به هم نچسبه و تکه هایی که بر اثر مدفوع خیس می شد دیرتر به بقیه روزنامه ها انتقال پیدا کنه و تا میدیدم مقداری از اونها کثیف شده سریعا تعویضشون میکردم.

تی تی

جعبه رو در اتاقی بزارین که گرم باشه دشمن جوجه طوطی شما باد و سرما هست مکانی رو براش مهیا کنید که طوطی آرامش داشته باشه بخوره و بخوابه .یک عروسک پارچه ای براش تو جعبه بزارین موقع خواب خودشو میچسبونه به اون که سردش نشه .

تی تی

در روزحدود 20 دقیقه اون رو زیر نور غیر مستقیم آفتاب قرار بدین .

زیاد بهش دست نزنید ، شکم جوجه طوطی دیرترین نقطه ای هست که پر درمیاره پس هرگز به شکمش دست نزنید مخصوصا بعد از خوردن غذا .

با طوطیتون حرف بزنید و سعی کنید باهاش ارتباط عاطفی برقرار کنید باور کنید خیلی خوب میفهمه و این در آینده میشه فرق یک طوطی دستی که از بچگی خودتون بزرگش کردین یا اینکه از مغازه بصورت دستی خریدین . باور کنید خیلی فرق داره و تمام رفتارشو میشناسید و اون هم میفهمه شما چی ازش میخواین .

تی تی

امیدوارم مطالبی که گفتم برای شما که قصد خرید جوجه گوشتی رو دارین مفید باشه اگر سئوالی دیگه براتون مونده که من نگفتم اینجا بپرسین تا جواب بدم .

با تشکر

نویسنده : عسل هاشمی

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم archer به خاطر این پست تشکر کرده اند
mehdi, salmani, Daryoush, MEHDI..62, haniye, ali310, kian.kateb, شاهرخ ايلخاني, nafiseh65, hamoon8897, amir aghasi, saeidkaraji, alinikparast96, mohsen.k, GLB, nphoenix, بیژن, mgolivary, hosein.mansuri, soli, Navid, SunSilverBoy, هدیه, Alii, Alii, ariuo, alifx80, peyman293, یاشار, sami&nazi, مینا مقدم, kiana83, shika joon, A.Ali, m_m1991, samy007, atena_3006, ملنگو, alimatarsak, PHILIPS, pesteh, محمد رضا, marjan_24, mzkamran, Maya, Aerospace, amir arash, hossein.a.88, hatami_m, Farid-1376, A-__-S, felfel, mehrdad & kimya, ahmadh, فرشید اصفی, ava, scrat, نفیسه, پویش, qwerty, joojooli, سعید سیدزاده, امید سیدزاده, hbk, mhsnjafary, panbe, M-A-M, amin-azari, علی بختیاری, کیان مهر, kaka11111, amirzed, farhadx5, سوشیانس, شهاب مقصود, Mohsennba, Mohsennba, salimsm, Saze SHekasteh, 2raj_a, yasy, ardavan, nazi2, farzane19, bp1987, rezasalehi, بابک, mehdi pirnia, EHSAN1357, siavash barkhoda, Ali.Bahabadi, matina, naraqi110, reza sadeghi, MILAD 22, رضا سیفی, moein, javid.rahbar, maryams, amir1372, mysterio, محسن میرسید, El`Nino, rezafx, mahd ashrafi, amir11, N@sim, nima n, rostami, parham77, گیلدا, behnam_59, p.m.kh, سیاوش, kaka73, mohammad_jv, Mr.boss, amirkaffash, محمد هفت برادران, shahram 21, روشن, eskandari511, PC Games, mkhabar, مژده ش, 890239055, djcracker, asad, ziaahmadi, BLUE303, amir5030, علی صلصالی, Pedram_21, Reza84p, mohammad valamehr, cj.saeed, Hesan, qiiip, emperor-fish, A2AX, hessam2afm, طلا طلا, ♥Doll♥, Ali21015, reza6364, مايسا, Meysam63, pooria12, soheil7, Parviz, Alberto66, محمدحسین چرخچی, rezam, mahmod51, ery54, Alireza1379, Afzal, najme_n65
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد.
 صفحه 1 از 1  [ 1 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. بیایید باهم یک جوجه گوشتی رو بدرستی بزرگ کنیم

سید جاوید

0

18491

اردیبهشت 7 ام, 91, 2:33 pm

سید جاوید نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. راهنمای پرورش جوجه گوشتی طوطی (ترجمه)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

afshin

9

6678

آبان 30 ام, 90, 5:21 pm

afshin نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. همه چیز در مورد جوجه گوشتی (سرنگی یا سرلاکی)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 891, 892, 893 ]

شاهرخ ايلخاني

6245

447731

آبان 4 ام, 97, 9:43 pm

پوچی نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد