به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 31 از 34  [ 235 پست ]  »

خرداد 2 ام, 95, 3:01 am

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9206 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: تهران

طوبا سادات نوشته است:
با سلام قيمت يه اكلكتوس تقريباً چند است ؟ با تشكر

نر حدود 3.5 میلیون و ماده 4 میلیون

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
محمد مددی, شاهرخ ايلخاني, شاهرخ ايلخاني, amirkaffash

#

خرداد 7 ام, 95, 4:49 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 28 ام, 94, 6:01 pm
تشکر کرده اید: 31 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس-لاوبرد
جنسیت شما: آقا

با سلام خدمت دوستان

از اونجایی که شاید برای خیلی ها از جمله خودم این سوال پیش میاد که بالاخره برای نگه داری به عنوان حیوان خانگی (pet) کدوم جنسیت از گونه ی اکلکتوس

بهتر هست نر یا ماده ؟ واصلا چطور میتونیم این تفاوت رفتار رو متوجه بشیم وقتی هر دو رو همزمان تو محیط منزل نبینیم که بشه رفتارشون رو با هم مقایسه کرد؟

من تو این پست در مورد اکلکتوس هایی صحبت میکنم که توسط انسان پرورش پیدا کرده و سرلاکی بزرگ شدن نه پرنده های وحشی یا صید شده .... بالاخره تونستم

خوانواده ای رو پیدا کنم که یک نر جوجه رو گرفتن ,سرلاکی بزرگ کردن و بعد از حدود 1 سال یه جوجه ی ماده سرلاکی گرفتن و تو قفس های جدا تو خونه بزرگ کردن

به این امید که هم یه جفت پرنده ی زیبای خونگی داشته باشن و هم بعد از بلوغ این ها با هم در محیط خونه جفت شده و زادو ولد کنن و خوشبختانه کلی ازشون

فیلم گرفتن که من دو تاش رو اینجا میزارم.

اینجا نر بالغ و ماده نزدیک به بلوغ هست و کاملا" میتونید شروع رفتار های سلطه گرایانه و عدم همکاری و خود رای شدن رو تو ماده ببینید ولی نر از جوجگی تا آخر عمر

شخصیت شاد و بازیگوش و حرف گوش کن خودش رو حفظ میکنه ( حتی وقتی پدر شده و چند جوجه تو لونه داره)

بازی

اینجا هر دو بالغ هستند و می تونید حساسیت شدید نسبت به مکان یا غذایی که مال خودش بدونه یا territorial بودن و قلدر بودنش رو نسبت به نر ببینید.

غذا خوردن

و این هم یک شخص دیگه ای که چند پرنده از جمله نر و ماده اکلکتوس رو تو خونه نگه میداره (البته اینا مثل مثال قبلی پیش خود شخص بزرگ نشدن وچند

بار خونه عوض کردن ولی باز دیدن عکس اعملشون نسبت به بازی و خود رای بودن ماده ی بالغ خالی از لطف نیست)

بازی

و در آخر ,متاسفانه من کسی تو ایران ندیدم که همزمان نر و ماده رو تو محیط خونه از جوجگی بزرگ کرده باشه ,امیدوارم اگر شما میشناسید اینجا معرفی کنید

تا با کمک هم یه رنگ و جلایی به این تاپیک بدیم تا این گونه هم مثل کاسکو و کاکاتو ها بیشتر برای مردم ایران شناخته بشن چون واقعا لیاقتش رو دارن.

با تشکر

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم sol به خاطر این پست تشکر کرده اند
محمد مددی, شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 8 ام, 95, 6:42 am

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9653 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف
شهر محل سکونت: مشهد

sol نوشته است:

با سلام خدمت دوستان

از اونجایی که شاید برای خیلی ها از جمله خودم این سوال پیش میاد که بالاخره برای نگه داری به عنوان حیوان خانگی (pet) کدوم جنسیت از گونه ی اکلکتوس

بهتر هست نر یا ماده ؟ واصلا چطور میتونیم این تفاوت رفتار رو متوجه بشیم وقتی هر دو رو همزمان تو محیط منزل نبینیم که بشه رفتارشون رو با هم مقایسه کرد؟

من تو این پست در مورد اکلکتوس هایی صحبت میکنم که توسط انسان پرورش پیدا کرده و سرلاکی بزرگ شدن نه پرنده های وحشی یا صید شده .... بالاخره تونستم

خوانواده ای رو پیدا کنم که یک نر جوجه رو گرفتن ,سرلاکی بزرگ کردن و بعد از حدود 1 سال یه جوجه ی ماده سرلاکی گرفتن و تو قفس های جدا تو خونه بزرگ کردن

به این امید که هم یه جفت پرنده ی زیبای خونگی داشته باشن و هم بعد از بلوغ این ها با هم در محیط خونه جفت شده و زادو ولد کنن و خوشبختانه کلی ازشون

اینجا نر بالغ و ماده نزدیک به بلوغ هست و کاملا" میتونید شروع رفتار های سلطه گرایانه و عدم همکاری و خود رای شدن رو تو ماده ببینید ولی نر از جوجگی تا آخر عمر

شخصیت شاد و بازیگوش و حرف گوش کن خودش رو حفظ میکنه ( حتی وقتی پدر شده و چند جوجه تو لونه داره)

بازی

اینجا هر دو بالغ هستند و می تونید حساسیت شدید نسبت به مکان یا غذایی که مال خودش بدونه یا territorial بودن و قلدر بودنش رو نسبت به نر ببینید.

غذا خوردن

و این هم یک شخص دیگه ای که چند پرنده از جمله نر و ماده اکلکتوس رو تو خونه نگه میداره (البته اینا مثل مثال قبلی پیش خود شخص بزرگ نشدن وچند

بار خونه عوض کردن ولی باز دیدن عکس اعملشون نسبت به بازی و خود رای بودن ماده ی بالغ خالی از لطف نیست)

بازی

و در آخر ,متاسفانه من کسی تو ایران ندیدم که همزمان نر و ماده رو تو محیط خونه از جوجگی بزرگ کرده باشه ,امیدوارم اگر شما میشناسید اینجا معرفی کنید

تا با کمک هم یه رنگ و جلایی به این تاپیک بدیم تا این گونه هم مثل کاسکو و کاکاتو ها بیشتر برای مردم ایران شناخته بشن چون واقعا لیاقتش رو دارن.

با تشکر

سلام 

این چیزی که شما میبینید بسیار بستگی به نژاد و ساختار تربیتی داره 

نر بسیار فضول و خود رای هست اتفاقا 

همین الان من یه مورد نر لوس خود رای و بسیار عاطفی سراغ دارم 

در کنارش ماده هم سراغ دارم فوق عاطفی و ارام و ماده ای دیگه بسیار سلطه طلب 

اینها بستگی به نحوه بزرگ کردن جوجه داره 

چرا در ایران هم از این موارد هست اتفاقا

ولی.....

در ایران کمتر دور اینها میرن 

چون اکلکتوسها کلا مستقل هستند .نیازی خاصی به انسان ندارند از بابت محبت .مخصوصا ماده باتوجه به سیستم چند همسری 

البته افرادی که طوطی علاقه دارند متوجه نیستن که این خودش حسن هست نه بدی

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم محمد مددی به خاطر این پست تشکر کرده اند
شاهرخ ايلخاني, sol, مهدشتی, amirkaffash, amirkaffash

#

خرداد 8 ام, 95, 4:09 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف

sol نوشته است:

با سلام خدمت دوستان

بازی

غذا خوردن

بازی

با تشکر

آقای عزیز من هم اکلکتوس نر از جوجگی داشتم و هم ماده...هیچ کسی شک نمی کنه که کدوم رو بگیره....اگر نر و مادش از نظر ظاهر مثل هم بودن بله خلقیاتشون مهم بود اما شاید شما ندونید اما همه می دونن که ماده ها بسیار خودسر و مغرور هستند و اصلا طوطی های سربده ای نمیشن اما نرها خیلی بهتر و عاطفی تر هستند اما نه اینکه مثل کاسکو یا کاکادو باشن...در مورد اکلکتوس هیچ شخصی بین نر و مادش شک نمیکنه چون معیار انتخاب در اکلکتوس نر و ماده ظاهر و زیبایی هست....بنده شخصا با اینکه اکلکتوس نر رو عاطفی تر و خوش اخلاقتر دیدم اما نمی تونم اون منقار بزرگ دلقک گونش رو بپذیرم در ضمن رنگ زیبای اکلکتوس ماده بسیار جذب کننده هست ولو مغرور و خودسر و غیر عاطفی باشه ...برای همین هم هست که جوجه اکلکتوس نر از ماده ارزونتر هست چون ظاهرش رو هر کسی نمی پسنده.کلا اکلکتوس چه نر و چه ماده اخلاق نداره و نمیشه با کاکادو یا کاسکو یا کانور یا حتی سنگال و عروس مقایسش کرد.اگر اکلکتوس ماده هم رنگ و قیافه نر بود کلا قصشون در ایران ممکن بود تموم بشه.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
مهدشتی, amirkaffash

#

خرداد 8 ام, 95, 7:39 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

محمد مددی نوشته است:

سلام 

این چیزی که شما میبینید بسیار بستگی به نژاد و ساختار تربیتی داره 

نر بسیار فضول و خود رای هست اتفاقا 

همین الان من یه مورد نر لوس خود رای و بسیار عاطفی سراغ دارم 

در کنارش ماده هم سراغ دارم فوق عاطفی و ارام و ماده ای دیگه بسیار سلطه طلب 

اینها بستگی به نحوه بزرگ کردن جوجه داره 

چرا در ایران هم از این موارد هست اتفاقا

ولی.....

در ایران کمتر دور اینها میرن 

چون اکلکتوسها کلا مستقل هستند .نیازی خاصی به انسان ندارند از بابت محبت .مخصوصا ماده باتوجه به سیستم چند همسری 

البته افرادی که طوطی علاقه دارند متوجه نیستن که این خودش حسن هست نه بدی

با سلام

کاملا موافقم که تربیت نقش خیلی مهمی تو تربیت طوطی داره ولی همونطور که با تربیت درست میشه جیغ کاکاتو ها رو کم کرد ولی ژنتیک اجازه

نمیده که کلا از بین ببریمش , در مورد اکلکتوس هم قصد من, بحث راجب به همین محدودیت ها و ورود به جزئیات رفتاری اکلکتوس ها قبل و بعد از دوران بلوغ

با دیدی علمی و ملموس (با ویدئو و عکس) بود نه اینکه قرمز خوشگل تره یا سبز , و از اونجا که شما جزء معدود کسایی هستید که چند ساله یه اکلکتوس ماده

رو دارید(متاسفانه ایران کمتر کسی پرنده اش رو بیشتر از 1-2 سال نگه میداره) و از نزدیک تغییر رفتارش رو تو این مدت دیدید عالی میشد اگر تو این موضوع خاص

(در صورت امکان تصویری) اطلاعاتتون رو در میون بزارید و اینکه ایا این تغییرات رفتاری تو ماده ها برگشت پذیر هستند یا نه .

در هر حال ,شخصا" معتقدم با وجود خصلت هایی مثل قدرت بالا در حرف زدن و حتی خواندن اشعار , توانایی تکلم حتی قبل از دون خور شدن(منبع) , سایز

و قابلیت نگهداری بالا در آپارتمان , کم صدا بودن (نسبت به طوطی های هم سایز) , نداشتن گرده , زیبایی و رنگ (حتما ببنید) با جمیع جوانب این گونه در صورت

معرفی شدن درست به مصرف کننده, میتونه پتاسیل بسیار خوبی توی بازار داشته باشه.

با تشکر

بالا بالا
  مشخصات
amirkaffash, شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 10 ام, 95, 2:53 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

با سلام

تو این گونه بزرگ کردن از زمان سرلاکی تا گرفتن پرنده هایی با سنین بیشتر میتونه تفاوت زیادی داشته باشه و این پرنده ی باهوش قابلیت این رو داره

که اگر از زمان سرلاکی بودن باهاش کار بشه, رفتار هایی رو که به طور عادی توش کمتر دیده میشه رو به صورت نهادینه در آورد.

سر دادن جوجه اکلکتوس ماده 5 ماهه 

بالا بالا
  مشخصات
شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 10 ام, 95, 4:01 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 21 ام, 92, 6:51 am
تشکر کرده اید: 2 مرتبه
نوع طوطی: Indian ringneck
شهر محل سکونت: Adelaide
sol نوشته است:

با سلام

تو این گونه بزرگ کردن از زمان سرلاکی تا گرفتن پرنده هایی با سنین بیشتر میتونه تفاوت زیادی داشته باشه و این پرنده ی باهوش قابلیت این رو داره

که اگر از زمان سرلاکی بودن باهاش کار بشه, رفتار هایی رو که به طور عادی توش کمتر دیده میشه رو به صورت نهادینه در آورد.

سر دادن جوجه اکلکتوس ماده 5 ماهه 

من الان یه ماهه یه جوجه سرلاکی نر دستم هست و الان تقریباً نه هفتشه این رو بگم که اکلکتوس ها تا اینجایی که من دیدم خیلی باهوش و البته عاطفی هستن و نسبت به دو تا ملنگویی که سرلاکی بزرگ کردم کاملا فرق داره و تا اینجا نسبت به ملنگو ها رابطه عاطفیش با من خیلی بهتر بوده البته فکر کنم نرها رابطشون با صاحبشون خیلی بهتره چون اون کسی که اکلکتوس رو ازش خریدم می گفت پدر و مادر این اکلکتوس رو خودش سرلاکی بزرگ کرده و الان ماده بهش اجازه نمیده نوازش کنه ولی نر هیچ مشکلی با نوازش کردن نداره

Sent from my SM-N920I using Tapatalk

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mardetanha8033 به خاطر این پست تشکر کرده اند
شاهرخ ايلخاني, شاهرخ ايلخاني
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 31 از 34  [ 235 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس وسمایری (Vosmaeri eclectus)

شاهرخ ايلخاني

6

2853

مرداد 24 ام, 91, 2:50 am

hamid67 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس بیاک (Biak Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

4

3080

بهمن 22 ام, 92, 5:41 pm

fa1380 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس استرالیایی (Australian Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

1

2370

مرداد 25 ام, 91, 4:14 pm

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس گرند (Grand Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

2

2256

مرداد 25 ام, 91, 1:25 pm

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس وسترمن (Westerman's Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

2

2419

شهریور 11 ام, 91, 5:47 pm

محمد رضا نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد