به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 32 از 34  [ 234 پست ]  »

خرداد 10 ام, 95, 4:49 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 28 ام, 94, 6:01 pm
تشکر کرده اید: 31 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس-لاوبرد
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

mardetanha8033 نوشته است:
من الان یه ماهه یه جوجه سرلاکی نر دستم هست و الان تقریباً نه هفتشه این رو بگم که اکلکتوس ها تا اینجایی که من دیدم خیلی باهوش و البته عاطفی هستن و نسبت به دو تا ملنگویی که سرلاکی بزرگ کردم کاملا فرق داره و تا اینجا نسبت به ملنگو ها رابطه عاطفیش با من خیلی بهتر بوده البته فکر کنم نرها رابطشون با صاحبشون خیلی بهتره چون اون کسی که اکلکتوس رو ازش خریدم می گفت پدر و مادر این اکلکتوس رو خودش سرلاکی بزرگ کرده و الان ماده بهش اجازه نمیده نوازش کنه ولی نر هیچ مشکلی با نوازش کردن نداره

با سلام 

کاملا درسته دوست عزیز و نرها عاطفی تر هستند و درباره تغییرات رفتارشون قبل و بعد از بلوغ تو پست قبلیم با مثال توضیح دادم ولی اینکه با تربیت درست از سن کم

چقدر میشه توی رفتار های بلوغ (توی ماده ها) تاثیر گذاشت این از اون چیزایی هست که جای بحث زیاد داره , مثلا همین خانومی که فیلمش رو گذاشتم میگه اکلکتوس ماده ی

من الان هم که 2 سالشه از نوازش سرش لذت میبره و تغییر زیادی نداشته ... در صورتی که بعضی های دیگه که سرلاکی بزرگ کردن میگن تو زمان بلوغ و زمان هایی که تخم داره

بد اخلاق میشه و بعدش اخلاقش دوباره بر می گرده مثل زمان جوجگیش, ولی اکلکتوس نر اگر به نوازش و رابطه ی نزدیک با انسان عادت داده بشه میتونه این اخلاقش رو حتی

زمانی که جفتش توی لونه روی تخم نشسته هم حفظ کنه و این از محاسن این گونه هست که توانایی این رو دارن که همزمان با چند شخص یا پرنده رابطه ی نزدیک داشته باشن.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم sol به خاطر این پست تشکر کرده اند
محمد مددی, شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 10 ام, 95, 7:15 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
تشکر کرده اید: 1539 مرتبه
نوع طوطی: ...
شهر محل سکونت: ...

sol نوشته است:

با سلام 

کاملا درسته دوست عزیز و نرها عاطفی تر هستند و درباره تغییرات رفتارشون قبل و بعد از بلوغ تو پست قبلیم با مثال توضیح دادم ولی اینکه با تربیت درست از سن کم

چقدر میشه توی رفتار های بلوغ (توی ماده ها) تاثیر گذاشت این از اون چیزایی هست که جای بحث زیاد داره , مثلا همین خانومی که فیلمش رو گذاشتم میگه اکلکتوس ماده ی

من الان هم که 2 سالشه از نوازش سرش لذت میبره و تغییر زیادی نداشته ... در صورتی که بعضی های دیگه که سرلاکی بزرگ کردن میگن تو زمان بلوغ و زمان هایی که تخم داره

بد اخلاق میشه و بعدش اخلاقش دوباره بر می گرده مثل زمان جوجگیش, ولی اکلکتوس نر اگر به نوازش و رابطه ی نزدیک با انسان عادت داده بشه میتونه این اخلاقش رو حتی

زمانی که جفتش توی لونه روی تخم نشسته هم حفظ کنه و این از محاسن این گونه هست که توانایی این رو دارن که همزمان با چند شخص یا پرنده رابطه ی نزدیک داشته باشن.

سلام

اکلکتوس 9 زیر گونه دارد که اخلاقهای متفاوتی دارند. وسماری ماده بدترین و سالمون ماده بهترین اخلاق را به خصوص در زمان تولید مثل دارند. به این نکته توجه کنید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
محمد مددی, sol, شاهرخ ايلخاني, amirkaffash

#

خرداد 10 ام, 95, 7:20 pm

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9652 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف
شهر محل سکونت: مشهد

sol نوشته است:

با سلام 

بنده امار ماده ای رو دارم بالغ 

سالمون هست 

تخم داره 

بسیار رفتار عالی با صاحب و همسر صاحبش داره 

تمامی اینها بر میگرده به 

1سیستم نگهداری و ساختار رفتاری طرفین 

2عادت نژادها و گونها 

3تغذیه و نوع ان

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم محمد مددی به خاطر این پست تشکر کرده اند
sol, شاهرخ ايلخاني, amirkaffash

#

خرداد 10 ام, 95, 10:13 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

با سلام

در کل چیزی که من تو این چند ماهه تجربه کردم و تجربه های دیگران رو مطالعه کردم ,به این نتیجه رسیدم که این گونه کلا" شخصیته بسیار منعطفی 

داره نسبت به خیلی از گونه های دیگه ... مثلا" کاسکو , من نه دیدم و نه شنیدم که حتی اگر نر و ماده ی کاسکو رو زمان سرلاک خوردن هم بزرگ کنید

بعد از بلوغ و جفت خوردن اجازه بدن انسان باهاشون ارتباط نزدیکی داشته باشه یا حتی توی محیط خونه (با رفت و امد نرمال) زاد و ولد کنن در صورتی

که چندین جا دیدم که کسایی که جفت های رام داشتند حتی از لحظه ی تخم گذاری پرندشون تو خونه هم تونستن فیلم بگیرن و جفت هم هیچ مشکلی 

با حضور دوسته انسانشون نداشتن, البته خوشحال میشم در این رابطه اگر کسی نظر مخالفی داره مطرح کنه.

بالا بالا
  مشخصات
شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 11 ام, 95, 10:19 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اردیبهشت 3 ام, 94, 2:32 am
تشکر کرده اید: 13 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو
شهر محل سکونت: اراک

با سلام 

منم بعد از کلی تحقیق اخر اقدام به خرید مردم دوتا جوجه پرورش داخل نرو ماده بودن فعلا مشخص نیست  متولد ۱۵ اردیبهشت هستن خدا راشکر خیلی دوست داشتم اکلکتوس 

دوست دارم درباره اموزش و نحوه رفتاری از اقایی مددی و دیگر دوستان کمک بگیریم لطفا اگر میشه توضیحاتی بدید در این باره 

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم erfand به خاطر این پست تشکر کرده اند
sol, شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 11 ام, 95, 12:02 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 21 ام, 92, 6:51 am
تشکر کرده اید: 2 مرتبه
نوع طوطی: Indian ringneck
شهر محل سکونت: Adelaide
erfand نوشته است:

با سلام 

منم بعد از کلی تحقیق اخر اقدام به خرید مردم دوتا جوجه پرورش داخل نرو ماده بودن فعلا مشخص نیست  متولد ۱۵ اردیبهشت هستن خدا راشکر خیلی دوست داشتم اکلکتوس 

دوست دارم درباره اموزش و نحوه رفتاری از اقایی مددی و دیگر دوستان کمک بگیریم لطفا اگر میشه توضیحاتی بدید در این باره 

دوست عزیز تشخیص نر و ماده بودن اکلکتوس خیلی راحته نر کلا سبز رنگه فقط زیر بالهاش کمی آبی و قرمز هست ماده هم که زرشکی رنگ و بسیار زیبا هست

Sent from my SM-N920I using Tapatalk

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mardetanha8033 به خاطر این پست تشکر کرده اند
شاهرخ ايلخاني, شاهرخ ايلخاني, شاهرخ ايلخاني

#

خرداد 11 ام, 95, 2:02 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

mardetanha8033 نوشته است:
دوست عزیز تشخیص نر و ماده بودن اکلکتوس خیلی راحته نر کلا سبز رنگه فقط زیر بالهاش کمی آبی و قرمز هست ماده هم که زرشکی رنگ و بسیار زیبا هست  

با سلام

البته برای جوجه ای با رشد نرمال قبل از 3-4 هفتگی و تا وقتی که پرها شروع به در اومدن نکردن نمیشه جنسیت رو تشخیص داد (البته صحبت هایی هست که حرفه ای

ها میتونن از روشن تر یا تیره تر بودن کرک جوجه جنسیت رو زودتر هم تشخیص بدن ولی خیلی دقیق نیست و تو زیر گونه های مختلف می تونه فرق کنه)

بالا بالا
  مشخصات
rgps2012, شاهرخ ايلخاني
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 32 از 34  [ 234 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس وسمایری (Vosmaeri eclectus)

شاهرخ ايلخاني

6

2529

مرداد 24 ام, 91, 2:50 am

hamid67 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس بیاک (Biak Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

4

2741

بهمن 22 ام, 92, 5:41 pm

fa1380 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس استرالیایی (Australian Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

1

2154

مرداد 25 ام, 91, 4:14 pm

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس گرند (Grand Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

2

2018

مرداد 25 ام, 91, 1:25 pm

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس وسترمن (Westerman's Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

2

2189

شهریور 11 ام, 91, 5:47 pm

محمد رضا نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد