به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 34  [ 235 پست ]  »

بهمن 9 ام, 89, 2:10 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 27 ام, 89, 12:21 am
تشکر کرده اید: 371 مرتبه
نوع طوطی: آمازون پیشانی آبی
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: فارس

با سلام خدمت آقا شاهرخ عزيز

اين سايت را ببنيد http://www.eclectusparrotbreeders.com در قسمت پرسش و پاسخ ... در مورد کتابي که شما گفتيد در مورد تمام طوطيها هست. اين کتاب در مورد طوطي اکلکتوس هست (Eclectus Parrots ) و عکس يک اکلکتوس نر روي جلدش داره و در مورد سخنگويي به به صورت کلي گفته طوطي اکلکتوس طوطي خوبي هست و نگفته که نر بهتر يا ماده!

در مورد غذا شما در حال حاضر چي بهش ميدين؟ من ذرت پخته، سيب، انگور ، نخود پخته به عنوان غذاي اصلي و هر دو روز يک بار 3 قاشق غذا خوري تخمه آفتابگردان و گاهي هم به ترتيب ميزان مصرف، هويج ، بروکلي ، فلفل دلمه، لوبيا سبز، اسفناج و کرفس البته گاهي ذرت پخته را کمي خشک ميکنم بعد داخل آب هويج خيس ميکنم بهش ميدم براي کلسيم هم چون اصلاً علاقه اي به بلوک معدني و کف دريا نداره، بعضي وقتها کمي از کف دريا پودر ميکنم ميريزم روي غذاش!

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط آرش در بهمن 9 ام, 89, 2:32 pm .

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 9 ام, 89, 2:16 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

mahsa نوشته است:

آبيش مثل ملنگوهاي آبي مي‌مونه.

با سلام

اين يک صفت ژنتيکي در اکلکتوس نر هست که به صورت يک صفت مغلوب وجود داره. و بسيار کم ياب است

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 10 ام, 89, 4:00 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
شهر محل سکونت: تهران

آرش نوشته است:

اين سايت را ببنيد http://www.eclectusparrotbreeders.com در قسمت پرسش و پاسخ ... در مورد کتابي که شما گفتيد در مورد تمام طوطيها هست. اين کتاب در مورد طوطي اکلکتوس هست (Eclectus Parrots ) و عکس يک اکلکتوس نر روي جلدش داره و در مورد سخنگويي به به صورت کلي گفته طوطي اکلکتوس طوطي خوبي هست و نگفته که نر بهتر يا ماده!

در مورد غذا شما در حال حاضر چي بهش ميدين؟ من ذرت پخته، سيب، انگور ، نخود پخته به عنوان غذاي اصلي و هر دو روز يک بار 3 قاشق غذا خوري تخمه آفتابگردان و گاهي هم به ترتيب ميزان مصرف، هويج ، بروکلي ، فلفل دلمه، لوبيا سبز، اسفناج و کرفس البته گاهي ذرت پخته را کمي خشک ميکنم بعد داخل آب هويج خيس ميکنم بهش ميدم براي کلسيم هم چون اصلاً علاقه اي به بلوک معدني و کف دريا نداره، بعضي وقتها کمي از کف دريا پودر ميکنم ميريزم روي غذاش!

استاد بزرگ

والا من يه برنامه ثابت براي اكلكتوسم دارم..صبحها قبل از اينكه برم كارخونه حدود ساعت 6:30 براش حبوبات از قبل خيس شده كه شامل: نخود+عدس+ماش+گندم هست رو مقداري از پودر دست ساز دكتر هاشمي كه بيشتر اون سير و كاري هست رو روي حبوبات ميريزم و براش ميزارم....اين خوراك رو5 ماهه كه مي خوره و دست مهران هم كه بود بخوردنش عادت كرده بود.....سير بسيار بسيار براي حيوانات و پرنده ها مفيده و از بيماريهاي گوارشي و انگلي جلوگيري ميكنه.....در يك ظرف ديگه هم مقداري فلفل دلمه يا فلفل تند يا كاهو.....غروب هم كه حدود 7-8 شب برگشتم منزل بهش انار يا سيب يا پرتغال يا ذرت بصورت بلال تيكه شده  ميدم و فقط و فقط با دست و به جهت پس دادن درسهاي قبلي شيرينكاري ها به عنوان جايزه تعداد كمي تخمه آفتابگردان يا بادام زميني يا بلوط تازه ميدم.....كلم بروكلي و كرفس رو دوست نداره.

حتما به اكلكتوست انار و شاه توت بده چون من خيلي جاها خوندم كه براش بسيار خوبه..اتفاقا اكلكتوس من كشته مرده اناره....يه بار براش انار دون كن بزار ببين چه ميكنه.

اكلكتوس طوطي بسيار باهوشي هست حتما بهش توروك يا شيرينكاري ياد بده خيلي سريع ياد ميگيره.....الان هم كامل ميگه سلام حالت خوبه.....كلي باهاش تمرين كردم و كلي براش صداي ضبط شده خودم رو گذاشتم تا ياد گرفت .....اما كاسكو كجا و اين كجا....آدرست رو در پيام خصوصي بهم بده تا برات سي دي صحبت كاسكوم رو پست كنم ببين چقدر واضح و كامل صحبت ميكنه....خداييش كاسكو و امازون پشت گردن زرد Yellow Naped  يه چيز ديگه هستند.

راستي يه سري هم به تاپيك مخصوص شرطي كردن طوطي بزن بد نيست.

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 17 ام, 90, 1:45 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
اکلکتوس من چند هفته اي هست که تولک رفته تو اين فصل و اينکه 6 يا 7 ماه از تولک رفتن قبليش نمي گذره جالب هست! رنگ چشمش هم هنوز کاملاً زرد نشده! در مورد غذا هم چند وقتي هست که ارزن درشت ميدم، خيلي با ميل ميخوره! در مورد دادن شاخ برگ اکاليپتوس هم تو چند سايت ديدم که براي اکلکتوس ها و کاکادوها خوب هست، من هم امتحان کردم ديدم واقعاً ميخوره! راستي اکلکتوس شما در چه حاله؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم آرش به خاطر این پست تشکر کرده اند
شاهرخ ايلخاني, mahsa, پرنده ی غریب, m.zamani, afshin, alifx80, Daryoush, mehdi, ava, MEHDI..62, takiran, mr-fariborz, paraf, بی تا, amir arash, kiakado, حسین, رضا سیفی, amirkaffash, RABI, A.Ali, mohammad valamehr

#

فروردین 17 ام, 90, 1:37 am

Re:
آفلاين
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف

آرش نوشته است:
با سلام خدمت آقا شاهرخ عزيز اکلکتوس من چند هفته اي هست که تولک رفته تو اين فصل و اينکه 6 يا 7 ماه از تولک رفتن قبليش نمي گذره جالب هست! رنگ چشمش هم هنوز کاملاً زرد نشده! در مورد غذا هم چند وقتي هست که ارزن درشت ميدم، خيلي با ميل ميخوره! در مورد دادن شاخ برگ اکاليپتوس هم تو چند سايت ديدم که براي اکلکتوس ها و کاکادوها خوب هست، من هم امتحان کردم ديدم واقعاً ميخوره! راستي اکلکتوس شما در چه حاله؟

سلام آقا خوبی؟

من به دلیل اینکه اکلکتوسم گاهی جیغهای بسیار بلند و پشت سر همی میزد و مزاحم اهالی منزل میشد به اجبار فروختمش.

در مجموع خیری از اکلکتوس ندیدم به 3 دلیل:

1-به هیچ عنوان مثل کاکادو و کاسکو و حتی عروس هلندی با انسان رفیق نمیشه و از نوازش انسان خوشش نمیاد.

2-گاهی وقتی اوضاع بر وفق مرادش نباشه جیغهای بلندی میزنه.(این مورد رو پرنده فروشها هم میگن پس عمومیت داره)

3-استعداد زیاد جالبی در حرف زدن نداره.(نوع ماده)

من فکر می کنم اکلکتوس نر خیلی بهتر از ماده باشه...هم عاطفی تره و هم استعداد حرف زدنش بالاست...به همین دلیل هم در سایتهای خارجی عنوان شده احتمال پر کنیش بیشتر از ماده هست.

من اکلکتوس ماده رو طوطی خود سر و گستاخ دیدم که با انسان رابطه عاطفی بر قرار نمیکنه.

اکلکتوس من از زمانی که رنگ منقارش هنوز فندقی بود و کاملا مشکی نبود به مدت یک سال پیش انسان در منزل و تحت تعلیم بود اما اصلا حالات کاکادوها و کاسکو رو در اون ندیدم..البته در اینکه باهوشه شکی نیست اما یک طوطی باهوش گستاخ بی احساس با قابلیت کم در سخن گفتن....بزور من و صاحب قبلیش آقای مهران تونستیم فقط سلام رو بهش یاد بدیم .....خودت که برنامه من رو میدونی....من در مدت و فشاری کمتر از این کاسکو و شاه طوطی و حتی عروس هلندی رو به حرف آوردم اما این پدر سوخته به راه راست هدایت نشد که نشد....نمی دونم والا شاید از 1.5 سالگی به بعد استعداد حرف زدنش بشکفه چون من زمانی که فروختمش حدود 1.5 سالش بود.

من فیلمهای زیادی از اینترنت دانلود کردم که در اون طوطی اکلکتوس نر خیلی حرف میزد اما ماده فقط 2-3 کلمه......شما طوطیت در چه وضعیتی هست؟ بالاخره حرف زد یا نه؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
mahsa, پرنده ی غریب, m.zamani, آرش, afshin, alifx80, aikido123, Daryoush, mehdi, ava, حسین, 3faz, MEHDI..62, takiran, mr-fariborz, paraf, بی تا, amir arash, kiakado, glory, khansari, amirkaffash, RABI, RABI, A.Ali, mohammad valamehr, hrabiee

#

فروردین 18 ام, 90, 12:33 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
ممنون خوبم، اکلکتوس من بابا ، سلام و مامان را ياد گرفته البته مثل کاسکو نيست ولي خوبه و بزرگترين حسني که داره ساکت و آروم بودنش هست. فقط گاهي با خودش حرف ميزن و سوت بلبلي ميزن در کل ازش راضي هستم. اهالي خونه هم دوستش دارن. قصد فروش هم ندارم. چون نسبت به طوطي هاي که داشتم و ديدم بهتره. آقا شما پس حالا طوطي ديگه اي ندارين؟ اميدوام هر چي ميخريد موفق باشيد.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم آرش به خاطر این پست تشکر کرده اند
پرنده ی غریب, m.zamani, شاهرخ ايلخاني, afshin, alifx80, Daryoush, mehdi, ava, MEHDI..62, takiran, mr-fariborz, paraf, بی تا, amir arash, kiakado, amirkaffash, RABI, A.Ali, mohammad valamehr, hrabiee

#

خرداد 5 ام, 90, 9:16 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس

اطلاعاتی درباره طوطی اکلکتوس (ترجمه)

این مطلب در قسمت مقالات درباره طوطی سانان گذاشته شده. لینک مطلب

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم afshin به خاطر این پست تشکر کرده اند
پرنده ی غریب, m.zamani, آرش, شاهرخ ايلخاني, aikido123, Daryoush, mehdi, حسین, MEHDI..62, ava, mr-fariborz, بی تا, amir arash, kiakado, amirkaffash, A.Ali, mohammad valamehr
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 34  [ 235 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس وسمایری (Vosmaeri eclectus)

شاهرخ ايلخاني

6

2852

مرداد 24 ام, 91, 2:50 am

hamid67 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس بیاک (Biak Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

4

3080

بهمن 22 ام, 92, 5:41 pm

fa1380 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس استرالیایی (Australian Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

1

2370

مرداد 25 ام, 91, 4:14 pm

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس گرند (Grand Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

2

2256

مرداد 25 ام, 91, 1:25 pm

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس وسترمن (Westerman's Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

2

2419

شهریور 11 ام, 91, 5:47 pm

محمد رضا نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد