به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 34  [ 233 پست ]  »

آبان 4 ام, 89, 11:26 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64366 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

تصوير نام : طوطی اکلکتوس Eclectus roratus اندازه: 31 تا 37 سانتی متر اهلی شدن: عالی تونایی صحبت: عالی سر و صدا: متوسط به بالا طول عمر: 50 سال سازگاری با دیگر حیوانات: خوب تعیین جنسیت: طوطي اكلكتوس (به غلط در پرنده فروشيها ميگن الكاتوس) گونه اي بسيار زيبا و بومي استراليا هست. نر اون رنگ سبز با منقاري درشت و زرد و ماده اون رنگي زرشكي بسيار زيبا با قسمتهاي آبي روي بال و منقاري خوش فرم و مشكي داره. قدرت سخن گويي بسيار بالاي داره و يكي از 3 سلطان سخن در طوطيان هست. سلطان اول بي همتا و با هوش ترين طوطي كاسكو. سلطان دوم آمازون Yellow Naped يا پشت گردن زرد. سلطان سوم اكلكتوس . در ايران به ندرت هست و قيمتي بين 1.5 تا 3 ميليون داره. رژيم غذايي اونها كمي شبه به لوري ها و لوري كيتها هست و درصد زيادي از غذاشون رو ميوه تشكيل ميده. وزن: 375 تا 550 گرم جوجه های تازه از تخم درامده 16 گرم جوجه ها یا پرندگان نابالغ: پرهایشان مانند پرندگان بالغ است (ماده ها بیشتر قرمز و نرها بیشتر سبز هستند) اما قسمتهای نهایی بعضی از پرها در نرها ممکن است قرمز و در ماده ها سبز باشد، رنگ منقار بیشتر قهوه ای سیر است که با نزدیک شدن به سمت نوک منقار بالایی و منقار پایینی در بعضی پرندگان با قهوه ای روشنتر یا زرد نارنجی همراه می شود. عنبیه چشم مایل به خاکستری ، بلوغ . و تغییر رنگ منقار در نرها در حدود ۳ سالگی و در ماده ها اندکی زودتر اتفاق می افتد. خاستگاه: استرالیا ، کیپ یورک ، گینه نو، تقریبا در سراسر منطقه به جز نواحی مرتفع کوهستانی ، اندونزی جزایر ملوکا ( شامل امبونیا ، بورو ، سرام ) ، سومبار در جزایر سوندای کوچک ، تانیمبار ، جزایر ارو و کای ، جزایر ادمیرالتی و از مجمع الجزایر بیسمارک به سمت شرق تا جزایر سلیمان. وضعیت: در بیشتر انواع نواحی جنگلی یافت می شوند. پرورش: تا دهه ۱۹۶۰ به ندرت صورت می گرفت، از ان پس به اندازه کافی موجود می باشد. میزان تلفات در میان اکلکتوس های وارداتی زیاد است اما امروزه خوشبختانه تقریبا کل تقاضای داخلی توسط پرنده های پرورشی تامین می شود. تعداد تخمها: 2 و به ندرت 1 زمان خوابیدن روی تخم ها: 28 تا 30 روز مدت اقامت پرندگان جوان در اشیانه: حدود 11 هفته ماده ها که پیوسته در حال لانه سازی هستند به طور متوالی از چندین تخم مراقبت می کنند. بلافاصله پس از انقضای موعد از تخم درامدن تخم های ناموفق را می شکنند. دست کم 7 زیرگونه شناخته شده است که فقط 3 تای انها در پرورشگاه های پرندگان وجود دارد: نژاد اسمی E.r.vosmaeri جزایر ملوکای جنوبی e.r.polychloros جزایر پاپوای غربی و جزایر تروبرواند و مجمع الجزایرهای دانتر کاستو و لوئیسیاد. ماده های دو زیر گونه e.r.cornelia سومبا و e.r.riedeli جزایر تانیمبار کاملا قرمز هستندو در دو خیلی به ندرت در پرورشگاه پرندگان یافت می شوند. تشخیص گونه های ماده طوطی اکلکتوس تصوير

نقشه پراکندگی زیرگونه های اکلکتوس و تشخیص آنها از طریق پرهای دم

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط مهدشتی در شهریور 27 ام, 95, 6:58 pm .
اضافه کردن لینک پست تشخیص زیرگونه ها

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 3 ام, 89, 9:13 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس

طوطی اکلکتوس آبی !

طوطی اکلکتوس آبی

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 30 ام, 89, 10:36 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 27 ام, 89, 12:21 am
تشکر کرده اید: 371 مرتبه
نوع طوطی: آمازون پیشانی آبی
شهر محل سکونت: فارس

با سلام خدمت آقا شاهرخ:

ممنون از لطفي که به من داريد. سايت شما را هم به صورت اتفاقي پيدا کردم! اول مبارک باشه طوطي جديد. اکلکتوس من هم تقريبا هم سن طوطي شما هست ولي زياد باهاش کار نکردم! فقط بابا رو ياد گرفته و سوت زدن آهنگين.  طوطي من تا شکمش سير باشه و غذاي که دوست داره در اختيارش باشه جيغ نميزنه اما اگر مشکلي داشته باشه جيغ ميزنه و هر چقدر مشکل بيشتر باشه بلندتر و بيشتر جيغ ميزنه و جالب اينجاست که بيشتر اين خواسته ها را از من مطالبه ميکنه! و سر بقيه افراد خونه جيغ نميزنه! شما چند وقت آوردينش خونه ؟ ممکنه به شما هنوز عادت نکرده و بهونه آقا مهران را ميگيره. و شايد کمي لوس شده ؟! من تو اين مدت که راجب اکلکتوس ها تحقيق کردم گفته شده که معولاً اگر مشکلي نداشته باشن جيغ نميکشن و مثل کاکادو ها نيستن.

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 3 ام, 89, 7:10 pm

آفلاين
نماد کاربر

آرش نوشته است:

با سلام خدمت آقا شاهرخ:

ممنون از لطفي که به من داريد. سايت شما را هم به صورت اتفاقي پيدا کردم! اول مبارک باشه طوطي جديد. اکلکتوس من هم تقريبا هم سن طوطي شما هست ولي زياد باهاش کار نکردم! فقط بابا رو ياد گرفته و سوت زدن آهنگين.  طوطي من تا شکمش سير باشه و غذاي که دوست داره در اختيارش باشه جيغ نميزنه اما اگر مشکلي داشته باشه جيغ ميزنه و هر چقدر مشکل بيشتر باشه بلندتر و بيشتر جيغ ميزنه و جالب اينجاست که بيشتر اين خواسته ها را از من مطالبه ميکنه! و سر بقيه افراد خونه جيغ نميزنه! شما چند وقت آوردينش خونه ؟ ممکنه به شما هنوز عادت نکرده و بهونه آقا مهران را ميگيره. و شايد کمي لوس شده ؟! من تو اين مدت که راجب اکلکتوس ها تحقيق کردم گفته شده که معولاً اگر مشکلي نداشته باشن جيغ نميکشن و مثل کاکادو ها نيستن.

با سلام به دوست عزيزم آقاي آرش

آرش جان اين اكلكتوس ما كاملا رام هست و بسيار هم فضول....هر وقت دلش بخواد روي دستم مياد و گاهي هم فرار ميكنه....به قول شما وقتي گرسنش باشه خيلي جيغ ميزنه البته گاهي هم علت جيغش اين هست كه دوست داره بياد روي شونم و باهاش بازي كنم.....مثل بچه هايي ميمونه كه بد تربيت شدن.....اصلا هم خوشش نمياد كه سرش رو نوازش كنم....از اين نظر با كاسكو خيلي خيلي متفاوته چون كاسكو كه رام بشه و صاحبش رو قبول كنه خودش مياد جلو م سرش رو مياره پايين كه براش بخاروني .

آقا مهران يك اتاق در بست در اختيار اين اكلكتوس قرار داده بود كه اكثر مواقع در اون اتاق ول بود و هر جايي كه دلش مي خواسته مي رفته اما روش من در مورد طوطي اين نيست ...بايد صبر كنم تا به شرايط جديدش عادت كنه....در مورد صحبت كردن هم سلام و بابا رو ميگه اما خيلي واضح نيست....انواع صداها و سوتها رو هم ميزنه و كاملا مشخصه كه داره سوتهاي آقاي مهران عزيز رو تقليد ميكنه...اونطور كه من در سايتها خوندم ميگن كه اكلكتوس ماده از يكسالگي به بعد قدرت تقليد صداش كامله و از اين زمان به بعد روز به روز پيشرفت ميكنه......من الان به شدت دارم باهاش كار ميكنم و صداي ضبط شده خودم رو هم زماني كه در منزل كسي نيست براش ميزارم.

راستي يادم رفت كه بگم الان حدود 3 هفته اي ميشه كه از پيش مهران آوردمش ....بسيار طوطي باهوشي هست و تونستم بهش ياد بدم هر وقت بهش ميگم بچرخ و دستم رو مي چرخونم اون هم يك دور كامل بچرخه.

اما آرش جان يك نكته هست كه ذهنم رو مشغول كرده ...من فيلمهاي زيادي از اينترنت در مورد صحبت كردن طوطي ها دانلود كردم...كساني كه در اروپا و آمريكا زندگي مي كنن و فيلم طوطيشون رو در اينترنت گذاشتن....اكلكتوسهاي نر خيلي قشنگ و زياد صحبت مي كنند اما ماده ها نهايتا يك Hello اون هم ناواضح ميگن....اصلا من فيلم ماده اي پيدا نكردم كه در اون زياد و واضح صحبت كنه اما تا دلت بخواد نرها رو پيدا كردم.

در تمامي سايتها هم در مورد قدرت سخن گويي نرها گفته شده    Excelent اما در مورد ماده ها گفته Good .

حالا ترس من اين هست كه اصلا اكلكتوسهاي ماده خيلي استعداد صحبت نداشته باشن و زحمات ما بيهوده باشه....البته از حق نگذريم كه ماده ها بسيار زيبا هستند.

نظر تو چيه آرش؟ قبلا گفته بودي كه سايتهايي رو مي شناسي كه در اون گفته باشن قدرت سخن گويي ماده ها بيشتر از نرهاست..مي توني زحمت بكشي و لينك اون سايتها رو براي من بزاري؟

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 4 ام, 89, 12:19 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 27 ام, 89, 12:21 am
تشکر کرده اید: 371 مرتبه
نوع طوطی: آمازون پیشانی آبی
شهر محل سکونت: فارس

با سلام خدمت آقا شاهرخ عزيز:

آقا خود شما استادي، 3 هفته براي اين طوطي باهوش زمان کمي تا به شرايط جديد عادت کن و با توجه به تجربه شما و سن کم طوطي رفتارش اصلاح ميشه. طوطي من هم مايل نيست زياد بهش دست بزنن با وجودي که من هم اتاق در بست براش گذاشتم ولي روزي 2  يا 3 ساعت بيشتر از قفس بيرون نمياد اونم از قفس پايين نمياد و روي دست و شونه مياد.در مورد صحبت کردن هم بابا را در بيشتر موارد واضح نميگه.

در مورد سخنگوي بايد بگم من در بيشتر منابعي که ديدم گفته نشده که استعداد نر بهتره يا ماده ! و به طور کلي گفته شده اکلکتوسها داراي استعداد خوبي هستند. مثلا در کتابي که دارم در مورد طوطي اکلکتوس که انگليسي هست از انتشارات BARRONS اشاره اي به برتري نر يا ماده در سخنگوي نکرده. در بسياري از سايت ها هم همينطور هست. ولي در همين سايتها در مورد کاکاتيل (عروس هلندي) گفته شده نر بهتر از ماده است. البته در يک سايتي ديدم که نوشته عموم مردم بر اين عقيده هستند که اکلکتوس نر سخنگو بسياري خوبي هست و در حد طوطي خاکستري! (که همه ميدونن که اين گفته درست نيست) و بهتر از پرنده ماده هست هر چند ماده نيز سخنگو خوبي هست. در مورد کاسکو چنين عقايدي وجود داره که نر بهتر از ماده است! که ثابت نشده!

(حالا سر فرصت سايت هاي مرتبط با سخنگوي را باز هم پيدا ميکنم و مي نويسم) راستي يک اکلکتوس ماده به نام جنيفر تو تهران بود که ميگفتن 15 کلمه واضح صحبت ميکنه (فروشنده ميگفت بيشتر از 25 کلمه حرف ميزنه) تو نمايشگاه پرندگان سخنگو هم بود.

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 8 ام, 89, 11:09 pm

آفلاين
نماد کاربر

آرش نوشته است:

با سلام خدمت آقا شاهرخ عزيز:

آقا خود شما استادي، 3 هفته براي اين طوطي باهوش زمان کمي تا به شرايط جديد عادت کن و با توجه به تجربه شما و سن کم طوطي رفتارش اصلاح ميشه. طوطي من هم مايل نيست زياد بهش دست بزنن با وجودي که من هم اتاق در بست براش گذاشتم ولي روزي 2  يا 3 ساعت بيشتر از قفس بيرون نمياد اونم از قفس پايين نمياد و روي دست و شونه مياد.در مورد صحبت کردن هم بابا را در بيشتر موارد واضح نميگه.

در مورد سخنگوي بايد بگم من در بيشتر منابعي که ديدم گفته نشده که استعداد نر بهتره يا ماده ! و به طور کلي گفته شده اکلکتوسها داراي استعداد خوبي هستند. مثلا در کتابي که دارم در مورد طوطي اکلکتوس که انگليسي هست از انتشارات BARRONS اشاره اي به برتري نر يا ماده در سخنگوي نکرده. در بسياري از سايت ها هم همينطور هست. ولي در همين سايتها در مورد کاکاتيل (عروس هلندي) گفته شده نر بهتر از ماده است. البته در يک سايتي ديدم که نوشته عموم مردم بر اين عقيده هستند که اکلکتوس نر سخنگو بسياري خوبي هست و در حد طوطي خاکستري! (که همه ميدونن که اين گفته درست نيست) و بهتر از پرنده ماده هست هر چند ماده نيز سخنگو خوبي هست. در مورد کاسکو چنين عقايدي وجود داره که نر بهتر از ماده است! که ثابت نشده!

(حالا سر فرصت سايت هاي مرتبط با سخنگوي را باز هم پيدا ميکنم و مي نويسم) راستي يک اکلکتوس ماده به نام جنيفر تو تهران بود که ميگفتن 15 کلمه واضح صحبت ميکنه (فروشنده ميگفت بيشتر از 25 کلمه حرف ميزنه) تو نمايشگاه پرندگان سخنگو هم بود.

دوست عزیزم آرش جان

من باز یه چرخی در اینترنت زدم و دیدم بعضی از سایتها قدرت سخنگویی اکلکتوس نر رو گفتن Excellent و در مورد اکلکتوس ماده گفتن Good البته من چون خودم الان اکلکتوس ماده دارم دوست دارم ماده ها هم به خوبی نرها صحبت کنند اما این مطلب رو برخی از سایتهای خارجی گفتن و به نظر من بی راه هم نگفتن چون کلا طوطی های نر از طوطی های ماده قدرت تقلید صداشون بیشتره ....حتی در مورد کاسکو هم همینطوره اما چون کاسکو استعداد تقلیدش بسیار بسیار بالاست ماده ها هم از دید ما می تونن کلمات زیادی رو تقلید کنند.

البته اکلکتوس ماده یک امتیاز مثبت نسبت به نر  داره و اون این هست که حساسیتش کمتره و در نتیجه کمتر پرکن میشه اما نسبت به اکلکتوس نر پرخاشگره .....حتما خودن دیدی که طوطیت زیاد دوست نداره نوازشش کنی و گاهی اوقات هم لج میکنه و روی دستت نمیاد...اما نرها به هیچ وجه اینطور نیستند...من اکلکتوس نر سخنگوی رام  دیدم .....رفاقتش مثل کاسکو هست با آدم.

در هر صورت به نظر من زیبایی ماده عیوبش رو می پوشونه...نر ها اصلا مثل ماده ها خوشگل نیستند مخصوصا اون منقار زرد بزرگشون انگار زیادی برای صورتشون بزرگه....یه مقدار قیافشون رو مسخره کرده.

اون کتابی هم که شما گفتی مال انتشارات BARRONS هست رو من هم دارم..همونی هست که روی جلدش عکس یک سان کانور رو انداخته.....من دقت نکردم ....در صفحه چند این کتاب گفته شده که استعداد تقلید صدا در هر دو جنس اکلکتوس برابره؟

در مورد جنیفر هم بگم که این طوطی یه مدتی دست آقای شایگان بود که فکر نمی کنم بیش از 2-3 کلمه حرف میزد.....آقای شایگان به اصرار من در اولین نمایشگاه پرندگان سخنگو که در فرهنگسرای رازی در خیابان قزوین پارسال برگذار شد 4 تا طوطی رو شرکت داد که یکیش جنیفر بود....اونجا جنیفر به زور فقط یک سلام گفت اما چون طوطی تکی بود و خیلی خوشگل بود مقام سوم رو آورد.....عکس زیر هم که خودم گرفتم جنیفر هست در نمایشگاه:

این هم عکس جنیفر که روی دست من نشسته و در مغازه آقای شایگان گرفتیم:

این طوطی نهایتا 2-3 کلمه بیشتر حرف نمی زد و به گفته آقای شایگان یکی دو کلمه هم پاکستانی(اردو) صحبت می کرد...شایگان همیشه به من حقیقت رو میگه و من از این بابت ازش ممنونم.

بالا بالا
  مشخصات
#

بهمن 9 ام, 89, 10:02 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 8:09 pm
تشکر کرده اید: 7170 مرتبه
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز

afshin نوشته است:

طوطی اکلکتوس آبی !

آبيش مثل ملنگوهاي آبي مي‌مونه.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 34  [ 233 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس بیاک (Biak Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

4

2481

بهمن 22 ام, 92, 5:41 pm

fa1380 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس استرالیایی (Australian Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

1

1960

مرداد 25 ام, 91, 4:14 pm

hamid67 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس گرند (Grand Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

2

1830

مرداد 25 ام, 91, 1:25 pm

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس وسترمن (Westerman's Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

2

2000

شهریور 11 ام, 91, 5:47 pm

محمد رضا نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی اکلکتوس آرو (Aru Eclectus)

شاهرخ ايلخاني

1

1717

مرداد 25 ام, 91, 2:08 pm

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد