به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 774 از 778  [ 5446 پست ]  »

بهمن 23 ام, 95, 1:37 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
تشکر کرده اید: 1537 مرتبه
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: ...

sarvi32 نوشته است:

سلام من جوجه های مرغ هلندیم شکمشون متورم میشه وبعد از چند روز می میرن. جوجه ها هم پدر ومادرشون جداست یعنی هر جفتی یه جوجه دارن اما چند مرتبه است که جوجه های چند هفته شکمشون ورم می کنه  و نهایتا می میرن. غذاشون نسبت به دوره های قبل هیچ تغییری نکرده

sarvi32 نوشته است:

پیش دامپزشک هم بردم کالبدگشاییش کرد توی کالبد گشاییش هم چینه دان پر بود هم پیش معده و سنگدان و هم روده ها . روده ها حالت منبسط داشتند  . گویی اصلا دفع نکرده بود. و نظر دامپزشک این بود که مشکل انسدادی هم نداره و علت این عدم دفع بی تحرکی روده است. ولی نتونست تشخیص قطعی بده

سلام

1. لطفا همه مطالب را در یک پست بنویسید. هر پست را تا یکساعت بعد از ارسال می توانید ویرایش کنید.

2. کشت مدفوع هم انجام شده که مشخص شود عفونت داشته اند یا خیر؟

3. تغذیه دقیقا چی هست؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash

#

اسفند 4 ام, 95, 7:39 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 3 ام, 95, 1:12 pm
تشکر کرده اید: 5 مرتبه
نوع طوطی: عروس
شهر محل سکونت: تهران

سلام. من حدود 6 روزه که یه فیشر از خلیج گرفتم که طبق گفته فروشنده یک ماهش تموم شده و به دوماه نرسیده. پرهاش هم کامل در اومده بود و کامل پرواز میکنه و کامل دون خور بود گرفتم. تا چند روز پیش همش داشتم دنبال علت اینکه چرا همش خوابه و چرت میزنه بودم و فک میکردم بیماره ولی یه جا تو فروم خوندم که پرنده تازه به خونه اومده همینجوره تا 3-4 روز. 

از اونجایی هم که جوجه بود تصمیم گرفتم ترتیب رام کردنشو سرعت بدم و جون یه قفس 1033 فقط داشتم انداختم توش ولی میتونس دربیاد منم بیخیال زندانی گردنش شدم و چوب بالای قفس رو گذشتم اکثر اوقات خودش میره اون بالا میشینه به ندرت شاید 2-3 بار در روز پرواز میکنه تو اتاق و خیلی سریع برمیگرده سر جاش. مشکل از اونجایی شروع شد که یه ظرف وان حموم گذشته بودم نزدیکه قفس گفتم شاید دلش به هر دلیلی آب بخواد و خب ندیده بودم که از ابخوری اب بخوره منم رفتم نزدیکش که تا منو دید ترسید و پریدو خیلی اتفاقی افتاد تو وان آب و زیر سینه و شکمش کامل خیس شد. از اون روز به نظرم اومد که سرما خورده چون بعضی وقتا نفسش صدای بلندی میده نمی دونم بهش چی میگن فک کنم هس هس باشه خس خس باشه همیشه هم وقتی ریلکسه این صدارو میده مثلا دیشب که خواب بود چند بار شنیدم ولی هیچ یک از علائم دیگه سرماخوردگی رو نداره مدفوعش طبیعی کاملا سرحال و پراشتها (البته هنوز مثل روزای اول خیلی زیاد چرت میزنه و از این بابت تغییری نکرده) دمای اتاق هم 21 درجه است و بیشتر از این دیگه نمیشه. یه مرغ عشق دستی هم دارم که آزاده واسه خودش میره رو قفس این میشینه و چند بار رفت از غذا و ابش خورد از اون اتفاق نفس اونم مشکل پیدا کرده و صدا میده ولی تن صدای تنفس اون خیلی خیلی کمتر و تقریبا اکثر اوقاته. لطفا راهنمایی بفرمایید مشکلشون چیه و راه حل بدید ممنون

و اینم بگم که مرغ عشقم تنفسش چند ماه پیش اینجوری شده بود و بعد یه مدت خودش خوب شد.

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 5 ام, 95, 2:10 pm

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9198 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
جنسیت شما: خانم

amir5051 نوشته است:

سلام. من حدود 6 روزه که یه فیشر از خلیج گرفتم که طبق گفته فروشنده یک ماهش تموم شده و به دوماه نرسیده. پرهاش هم کامل در اومده بود و کامل پرواز میکنه و کامل دون خور بود گرفتم. تا چند روز پیش همش داشتم دنبال علت اینکه چرا همش خوابه و چرت میزنه بودم و فک میکردم بیماره ولی یه جا تو فروم خوندم که پرنده تازه به خونه اومده همینجوره تا 3-4 روز. 

از اونجایی هم که جوجه بود تصمیم گرفتم ترتیب رام کردنشو سرعت بدم و جون یه قفس 1033 فقط داشتم انداختم توش ولی میتونس دربیاد منم بیخیال زندانی گردنش شدم و چوب بالای قفس رو گذشتم اکثر اوقات خودش میره اون بالا میشینه به ندرت شاید 2-3 بار در روز پرواز میکنه تو اتاق و خیلی سریع برمیگرده سر جاش. مشکل از اونجایی شروع شد که یه ظرف وان حموم گذشته بودم نزدیکه قفس گفتم شاید دلش به هر دلیلی آب بخواد و خب ندیده بودم که از ابخوری اب بخوره منم رفتم نزدیکش که تا منو دید ترسید و پریدو خیلی اتفاقی افتاد تو وان آب و زیر سینه و شکمش کامل خیس شد. از اون روز به نظرم اومد که سرما خورده چون بعضی وقتا نفسش صدای بلندی میده نمی دونم بهش چی میگن فک کنم هس هس باشه خس خس باشه همیشه هم وقتی ریلکسه این صدارو میده مثلا دیشب که خواب بود چند بار شنیدم ولی هیچ یک از علائم دیگه سرماخوردگی رو نداره مدفوعش طبیعی کاملا سرحال و پراشتها (البته هنوز مثل روزای اول خیلی زیاد چرت میزنه و از این بابت تغییری نکرده) دمای اتاق هم 21 درجه است و بیشتر از این دیگه نمیشه. یه مرغ عشق دستی هم دارم که آزاده واسه خودش میره رو قفس این میشینه و چند بار رفت از غذا و ابش خورد از اون اتفاق نفس اونم مشکل پیدا کرده و صدا میده ولی تن صدای تنفس اون خیلی خیلی کمتر و تقریبا اکثر اوقاته. لطفا راهنمایی بفرمایید مشکلشون چیه و راه حل بدید ممنون

و اینم بگم که مرغ عشقم تنفسش چند ماه پیش اینجوری شده بود و بعد یه مدت خودش خوب شد.

احتمال زیاد درگیریهای تنفسی و سینوسی هست و اگر درمان نشن در بدن کهنه شده و سخت علاج خواهند شد

بهتره هر چه زودتر ببریدش پیش پزشک

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
مهدشتی, amir5051, amirkaffash

#

اسفند 5 ام, 95, 8:13 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 3 ام, 95, 1:12 pm
تشکر کرده اید: 5 مرتبه
نوع طوطی: عروس

soli نوشته است:

احتمال زیاد درگیریهای تنفسی و سینوسی هست و اگر درمان نشن در بدن کهنه شده و سخت علاج خواهند شد

بهتره هر چه زودتر ببریدش پیش پزشک

حقیقتش برام مقدور نیس ببرم دامپزشک چون پامو بزارم تو مطب باید یه 60-70 تومنی حداقل پیاده بشم و نمیخوام هزینه کنم چون تو 3ماه گذشته دوتا جوجه عروس گرفتم که هرکدوم مشکلاتی پیدا کردن و بی درنگ هر دوتاشونم بردم دامپزشک نشون دادمو کلی هزینه کردم (چیزی حدود 150 -200 تومن ) در آخر هم یکی دو روز بعد تلف شدن. حتی اون دومی رو که بعد نشون دادن به دامپرشک مجدد پیش یه دامپزشک متخصص پرنده هم بردم بلکه درمان شه و سعی کردم چیزی کم نزارم.

در پست قبلی شرح حال کاملی از وضعیت پرنده گفتم لطف کنید منو از دکتر رفتن بی نیاز کنید و دارویی اگه نیاز هست بگید تا بدم. ریسکی هم اگه این وسط هست گردن خودم. مرسی

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 6 ام, 95, 11:49 am

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1) مدال مدیر برگزیده (1) کاپ مقام دوم مسابقه طوطی ممتاز (1)
تاريخ عضويت: اسفند 22 ام, 90, 8:55 am
تشکر کرده اید: 9198 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو و تیل-برزیلی
جنسیت شما: خانم

amir5051 نوشته است:

حقیقتش برام مقدور نیس ببرم دامپزشک چون پامو بزارم تو مطب باید یه 60-70 تومنی حداقل پیاده بشم و نمیخوام هزینه کنم چون تو 3ماه گذشته دوتا جوجه عروس گرفتم که هرکدوم مشکلاتی پیدا کردن و بی درنگ هر دوتاشونم بردم دامپزشک نشون دادمو کلی هزینه کردم (چیزی حدود 150 -200 تومن ) در آخر هم یکی دو روز بعد تلف شدن. حتی اون دومی رو که بعد نشون دادن به دامپرشک مجدد پیش یه دامپزشک متخصص پرنده هم بردم بلکه درمان شه و سعی کردم چیزی کم نزارم.

در پست قبلی شرح حال کاملی از وضعیت پرنده گفتم لطف کنید منو از دکتر رفتن بی نیاز کنید و دارویی اگه نیاز هست بگید تا بدم. ریسکی هم اگه این وسط هست گردن خودم. مرسی

درک میکنم منتها وقتی موجود زنده ای رو نگه میداریم اول باید این مواردش رو در نظر بگیریم وگرنه بهتره نگهداری نکنیم چون این مشکلات همیشه احتمال داره پیش بیاد و صحیح نیست به خاطر هزینه نکردن مسبب مرگشون بشیم

راستش اولش که گفتید افتاد توی آب و بله خس خس افتاده نظر من این بود که آی توی نای رفته که البته درمانی هم نداره اما وقتی گفتید باجیتون هم با خوردن آب از ظرف اکن دچار همین مشکل شده من دجار تردید شدم چون بیماری وقتی قابل انتقال باشه اول باید عاملش پیدا بشه که ویروسه با باکتری یا موارد دیگه که در اون صورت اگر بخوایم تجویز بدون تشخیص انجام بدیم غیر از اینکه با جان پرنده بازی کردیم ممکنه باعث مقاوم شدن بیماریها و در برخی موارد خطرناک شدن برای انسان بشیم

پس عقلانی نیست حتا با قبول مسئولیت از جانب شما بخوایم درمانی ارائه بدیم. حداقل من شرمنده هستم که نمیتونم اینکارو بکنم 

ﭼـــﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﻥ ﺷﻤﺎ ﺑﻤﯿــﺮﺩ ........................ ﺑــــﻨﺎﻡ ﺍﻧــــﺴﺎﻧﯿـــﺖ !

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم soli به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash

#

فروردین 5 ام, 96, 3:54 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 1 ام, 96, 2:33 am
تشکر کرده اید: 6 مرتبه
نوع طوطی: سر آلویی
شهر محل سکونت: اصفهان

سلام دوستان گرامی وعزیز سال نو همه دوستان مبارک 

یه مرغ مینا دارم که یکی از پاهاش میخچه زده و به گفته دامپزشک یه دوره از پماد تتراسایکلین استفاده کردم هیچ تغییری نکرد نشمینگاه رو هم با یه نشیمن گاه کلفت تر عوض کردم بازم خوب نشد از اسپری otc اکسی تترا سایکلین استفاده کردم بازم خوب نشد و از چسب میخچه استفاده کردم بازم فایده نداشت لطفا دوستان اگر پیشنهاد و تجربه ای در این مورد دارن خوشحال  میشم راهنماییم کنن 

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 6 ام, 96, 2:13 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 1 ام, 96, 2:33 am
تشکر کرده اید: 6 مرتبه
نوع طوطی: سر آلویی
شهر محل سکونت: اصفهان

Hossein2014 نوشته است:

سلام دوستان گرامی وعزیز سال نو همه دوستان مبارک 

یه مرغ مینا دارم که یکی از پاهاش میخچه زده و به گفته دامپزشک یه دوره از پماد تتراسایکلین استفاده کردم هیچ تغییری نکرد نشمینگاه رو هم با یه نشیمن گاه کلفت تر عوض کردم بازم خوب نشد از اسپری otc اکسی تترا سایکلین استفاده کردم بازم خوب نشد و از چسب میخچه استفاده کردم بازم فایده نداشت لطفا دوستان اگر پیشنهاد و تجربه ای در این مورد دارن خوشحال  میشم راهنماییم کنن 

دوستای گلم مینام درد داره خواهشا اگه کسی راه حلی داره کمکم کنه

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 774 از 778  [ 5446 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد