به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 779 از 781  [ 5466 پست ]  »

آبان 6 ام, 96, 2:50 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 6 ام, 96, 2:44 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: cockateil
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: mashhad

سلام من یه عروس هلندی نر دترم 2 ساله هست من یه هفته مسافرت بودم حیوون پیش پدرم بوده و سالم سالم وقتی برگشتم دیدم استفراغ میکنه و پف کردس دکتر هم بردمش گفت استرسی شده و بدنش ضعیف شده اما بار اول نبوده در ضمن یه دونه ماده هم پیشی هست تنها نبوده استفراغش خیلی کم شده ولی هنوز بی حال و پف کردس تورو خدا هرکسی میتونه و میدونه یه کمکی به من کنه

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 9 ام, 96, 9:37 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
تشکر کرده اید: 1539 مرتبه
نوع طوطی: ...
شهر محل سکونت: ...

sami88 نوشته است:

سلام من یه عروس هلندی نر دترم 2 ساله هست من یه هفته مسافرت بودم حیوون پیش پدرم بوده و سالم سالم وقتی برگشتم دیدم استفراغ میکنه و پف کردس دکتر هم بردمش گفت استرسی شده و بدنش ضعیف شده اما بار اول نبوده در ضمن یه دونه ماده هم پیشی هست تنها نبوده استفراغش خیلی کم شده ولی هنوز بی حال و پف کردس تورو خدا هرکسی میتونه و میدونه یه کمکی به من کنه

سلام

دامپزشکتان را عوض کنید. سواد درست حسابی نداشته

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 9 ام, 96, 9:39 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
تشکر کرده اید: 1539 مرتبه
نوع طوطی: ...
شهر محل سکونت: ...

alireza.1990 نوشته است:

سلام دوستان

متاسفانه طوطی من دچار آسیب شده و بعد عکس برداری معلوم شد که پاش شکسته. تقریبا از بالاترین نقطه ران پا. طوطی گرین چیک هست و زیر 6 ماه.

احتمال زیاد نیاز به جراحی داره. و با جراحی احتمال مرگش بالاس. یه راهنمایی میخواستم اگه ممکنه یه متخصص جراح که مطمئن باشه به من معرفی کنید. ممنون. من ساکن کرج هستم اگه دکتر خوب کرج میشناسید معرفی کنید بهتره اگه نه تهران معرفی کنید.

دوستانی که تجربه کافی دارن به نظرشون پاشو بزارم خودش جوش بخوره یا برا عمل اقدام کنم. اگه خودش جوش بخوره امکان لنگ زدن داره و اگه عمل هم بشه که احتمال مردن. تقریبا چند میلیمتر از هم فاصله گرفته و تو عکس کج هست.

چیزی که خیلی برام جالبه و برا همین خیلی بیشتر ناراحتم کرده اینه که اصلا بی تابی نمیکنه سرو صدا نمیکنه و تقریبا عادی رفتار میکنه با اینکه مطمئنن خیلی درد داره. غذاشو میخوره و فقظ پاشو بالا نگه میداره.

ببخشید اگه ناراحتتون کردم.

سلام

نگردید که نیست. متاسفانه هیچکدام توانایی علمی و تجربی لازم را برای جراحی طوطی ندارند. در ضمن اگر درست جراحی شود احتمال مرگ بسیار پایین است.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohsen.k

#

آبان 17 ام, 96, 7:13 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 21 ام, 96, 5:16 pm
تشکر کرده اید: 2 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: سمیرم

سلام به اساتید محترم. یکی از جوجه کاسکوهای من امروز ناگهانی مرد. دامپزشک کالبد شکافی کرد گفت عفونت روده داشته و روده هاش خونیه. و گفت احتمال بیمار شدن اون یکی و کاسکوی نر و ماده هم هست. من دسترسی به دکتر متخصص کاسکو ندارم. لطف کنین بگین چی بهشون بدم. در ضمن اشتهای کاسکوهام کم شده ولی اسهال نیستن. ممنونم

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 26 ام, 96, 4:47 pm

آفلاين
کاربر متخصص پاراکیت ها
کاربر متخصص پاراکیت ها
نماد کاربر
مدال پویا بودن (1)
تاريخ عضويت: فروردین 18 ام, 90, 5:05 pm
تشکر کرده اید: 40505 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو - ککاتیل
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: گرگان

سلام به دوستان

ملنگو های من باهم درگیر شدن و چندروز چشم یکیشون التهاب داشت و یه چیزی مثل نخ از گوشه چشمش آویزون بود،  التهابش با قطره خوب شده اما دکتر گفت احتمالا اون چیزی که از چشمش آویزونه پلک سومشه که پاره شده و اون زائده گوشه چشمش رو جدا کرد که اذیتش نکنه و یه قطره باکتی ماید تجویز کرد،   اما چشمش رو خیلی بسته نگه میداره و میخارونه،  امکان ترمیم پلک سوم وجود داره؟  و اگر نه چه مشکلی براش پیش میاد؟ احتمال نابینایی و... 

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم aquarius به خاطر این پست تشکر کرده اند
محمد مددی

#

دی 27 ام, 96, 7:01 pm

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9652 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف
شهر محل سکونت: مشهد

aquarius نوشته است:

سلام به دوستان

ملنگو های من باهم درگیر شدن و چندروز چشم یکیشون التهاب داشت و یه چیزی مثل نخ از گوشه چشمش آویزون بود،  التهابش با قطره خوب شده اما دکتر گفت احتمالا اون چیزی که از چشمش آویزونه پلک سومشه که پاره شده و اون زائده گوشه چشمش رو جدا کرد که اذیتش نکنه و یه قطره باکتی ماید تجویز کرد،   اما چشمش رو خیلی بسته نگه میداره و میخارونه،  امکان ترمیم پلک سوم وجود داره؟  و اگر نه چه مشکلی براش پیش میاد؟ احتمال نابینایی و... 

سلام وقت شما بخیر 

احتمالا از درگیری فیزیکی هست 

خیر معمولا ترمیم کامل نمیشه

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 12 ام, 96, 8:22 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اسفند 12 ام, 96, 7:55 am
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: شاه طوطی
شهر محل سکونت: تبریز

با سلام خدمت اساتید عزیز. 

من یک شاه طوطی سریلاکی خریدم و با سرنگ حدود یک و نیم ماه غذا دادم بهش. سریلاکش هم exact بود. الانم حدود ۲ الی ۳ ماهشه. چند روز پیش غذاشو دادم و رفتم بیرون ولی برگشتنی طوطیم خیلی بی حال و بی سر و صدا شده بود و تقریبا توانایی حرکتیشو از دست داده بود و فقط رو پاهاش میتونست وایسه و خیلی ضعیف شده بود، حالت دفاعی داشت و نمیذاشت دست زد بهش و جیغ میزد و میترسید، بعد چند روز ۸۰ درصد خوب شد و آروم آروم توانایی بدنیشو بدست آورد به جز پرواز کردن و پر آرایی کردن. ولی بازم یه ذره سست شده و چشم چپشو زیاد میبنده و زیاد چرت میزنه و سرشو پایین میندازه، در ضمن دهنش و مجرای بینیش بوی بدی میده، لطفا راهنماییم کنید چیکار باید بکنم. در ضمن بنده تبریز هستم و دامپزشک معتبر سراغ ندارم ببرمش. یه بار بردم اونم سرم و ب کمپلکس تزریق کرد بهش و چیز خاصی نگفت. در ضمن سیب رنده شده و ارزن میخوره ولی سریلاک نه. چند بار هم دستشویی کردنش همراه صدا بود.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 779 از 781  [ 5466 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد