به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 781 از 781  [ 5466 پست ]  »

خرداد 30 ام, 97, 4:28 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اردیبهشت 19 ام, 94, 4:31 pm
تشکر کرده اید: 2 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: مشهد

الماسسلام خدمت تمامی اساتید تقاضای کمک دارم از همه اساتید و پزشکان انجمن متاسفانه نزدیک یکماه است که طوطی ملنگو من خیلی لاغر و ضعیف شده و دچار پرریزی شده، به مرور پرهایش میریزه و البته جایگزین هم شده ولی خیلی لاغر شده و علائمی که من دیدم یکی اینکه مدت طولانی هست که بیشتر اوقات لرزش داره و بالهاش میلرزن و واینکه پرهایش خیلی کم رنگ شدن و از اون حالت تیرگی به روشن کشیده شدن، و منقارش هم چند قسمت ترک و پوسته شده، پرهایی هم که هنوز نریخته در قسمت سره پرها ریش ریش شده مثال پرده یا پارچه که ریش ریش میشه، مدفوع هم تا جایی که من دیدم آبکی نبوده،ازنظر کلی حالش طوری نیست که خیلی بی حال و کسل باشه و هنوز وقتی باهاش بازی می‌کنم جواب میده البته نزدیک یکماه پیش خیلی گرفتار شدم که مدت 20 روز نتونستم واسش تخمه بگیرم و بیشتر ذرت و گاهی میوه بهش میدادم یه مدت غذای درست و حسابی نتونست بخوره، حالا نمیدونم بخاطر همین بوده یا خدای نکرده مریض شده، این شرح حال کاملی بود از وقتی که شروع به لاغرشدن کرد، درضمن از 2 ماهگی هم خودم بزرگش کردم با همین سرلاکهای دست ساز که تو خود انجمن بود، سنش هم این فروردین رفته تو 3 سال توروخدا التماس میکنم راهنمایی کنید تا بتونم دوباره چاق و سرحال کنمش مثل روز اول، متاسفانه دامپزشک هایی که میشناسم، در مورد طوطی ها اطلاعات زیادی ندارند و امیدم به اساتید انجمن هست چند عکس هم امروز گرفتن که هم پرهایش که ریش ریش شده و هم منقار و هم مدفوع در عکس مشخص است پیشاپیش تشکر میکنم

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 30 ام, 97, 4:32 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

عکس دوم

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 30 ام, 97, 4:34 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 2 ام, 97, 8:14 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 28 ام, 93, 12:44 pm
تشکر کرده اید: 81 مرتبه
نوع طوطی: عروس
شهر محل سکونت: قزوین

سلام وقت بخیر عروس من 4روز پیش سرش محکم به دیوار خورد و چشم چپش بسته شد بردمش دانپزشکی معاینه کرد گفت  چیزه مهمی نیستیه قطره اشک مصنوعی داد الان تو این چهار روز چشمش بهتره و نیمه باز شده تقریبا  ولی بسیار اروم شده و مدام یه گوشه کز میکنه امروز متوجه شدم جناق سینش زده بیرون و فضلش سبزه تقریبا تیره است و ارزن درسته توشه یعنی اصلا هضم نشده دوباره بردمش پیش دکتر میگه شوک بهش وارد شده و خیلی ضعیف شده و میگه زیاد امیدی بهش نیست تو رو خدا کمکم کنید

خیلی ناراحتم

قزوین هستم

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 23 ام, 97, 8:40 am

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9652 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف

amirrayane نوشته است:

عکس دوم

سلام وقت بخیر 

ببرید دامپزشک ممکنه بیماری ویروسی باشه

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 23 ام, 97, 8:42 am

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9652 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف

mojtaba-adex نوشته است:

سلام وقت بخیر عروس من 4روز پیش سرش محکم به دیوار خورد و چشم چپش بسته شد بردمش دانپزشکی معاینه کرد گفت  چیزه مهمی نیستیه قطره اشک مصنوعی داد الان تو این چهار روز چشمش بهتره و نیمه باز شده تقریبا  ولی بسیار اروم شده و مدام یه گوشه کز میکنه امروز متوجه شدم جناق سینش زده بیرون و فضلش سبزه تقریبا تیره است و ارزن درسته توشه یعنی اصلا هضم نشده دوباره بردمش پیش دکتر میگه شوک بهش وارد شده و خیلی ضعیف شده و میگه زیاد امیدی بهش نیست تو رو خدا کمکم کنید

خیلی ناراحتم

قزوین هستم

سلام میتونه از شوک باشه حتی شکستگی داخلی 

ببرید دامپزشک 

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 781 از 781  [ 5466 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد