به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 784 از 784  [ 5488 پست ]  »

تیر 5 ام, 99, 8:46 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 1 ام, 92, 4:31 pm
تشکر کرده اید: 7 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

سلام، ملنگوی من پرای سرش یک قسمتش ریخته، 15 روزی هست پرریزی زیادی داشت ولی پرای همه جاش اوکیه، قفسشو هر هفته کامل می شورم خودشم حموم می کنم، میوه هم هر روز بهش میدیم خوراکش عالیه همه چیزایی که براش مفیده رو می خوره، عادت پایین رفتن از قفسشو از همون جوجگی از سرش بیرون کردمو نسبت به انگل ها مصونه، استرسو نمیدونم،  یک ماهه حالتاش تغییر کرده و مدام سروصدا می کنه،  از اتاق که برم بیرون یک سره میشه سروصداش، توصیتون چیه، عکساشو میزارم، پراش در میاد دوباره؟

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 5 ام, 99, 3:43 pm

آفلاين
مدیر تالار طوطی های افریقایی
مدال ارسال های برتر (1) مدال لیاقت سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 17 ام, 92, 8:48 pm
تشکر کرده اید: 2997 مرتبه
نوع طوطی: ------

dns نوشته است:

سلام، ملنگوی من پرای سرش یک قسمتش ریخته، 15 روزی هست پرریزی زیادی داشت ولی پرای همه جاش اوکیه، قفسشو هر هفته کامل می شورم خودشم حموم می کنم، میوه هم هر روز بهش میدیم خوراکش عالیه همه چیزایی که براش مفیده رو می خوره، عادت پایین رفتن از قفسشو از همون جوجگی از سرش بیرون کردمو نسبت به انگل ها مصونه، استرسو نمیدونم،  یک ماهه حالتاش تغییر کرده و مدام سروصدا می کنه،  از اتاق که برم بیرون یک سره میشه سروصداش، توصیتون چیه، عکساشو میزارم، پراش در میاد دوباره؟

سلام 

چیزی که من تو عکس شما میبینم ، مشکل خاصی نداره ، چون پرهای رو سر بصورت متراکم در حال رشد هستن

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم محسن رستمی به خاطر این پست تشکر کرده اند
dns

#

تیر 15 ام, 99, 2:39 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 13 ام, 99, 7:43 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: شاه طوطی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: قزوین

سلام

من چیکو رو یک ماه و نیم هست خریدم.مغازه داری که ازش خریدم گفت که برای حموم بردن قفسش رو ببرم زیر دوش جوری که نصف قفس زیر آب نباشه و با فشار کم آب بیاد روش.من بهش گفتم اسپری ولی گفت اون روش اصلا.من دوبار طی دو هفته بردمش حموم.متاسفانه چیکو الان سرما خورده و تب داره و عطسه میکنه.خداروشکر غذا میخوره.من همون روز بردمش دکتر و قرص اورنی تریتمنت و یه قرص دیگه داده بهش.الان ۵ روزه از دکتر اومدیم ولی باز هم امروز تب کرده و من واقعا نگرانشم.دیروزم یه کوچولو اسهال بود که سیب و موز دادم بهش.میشه لطف کنین بگید برای تقویت بدنش بهش چی بدم‌ تا قوی شه؟

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 15 ام, 99, 6:39 pm

آفلاين

Chikojo نوشته است:

سلام

من چیکو رو یک ماه و نیم هست خریدم.مغازه داری که ازش خریدم گفت که برای حموم بردن قفسش رو ببرم زیر دوش جوری که نصف قفس زیر آب نباشه و با فشار کم آب بیاد روش.من بهش گفتم اسپری ولی گفت اون روش اصلا.من دوبار طی دو هفته بردمش حموم.متاسفانه چیکو الان سرما خورده و تب داره و عطسه میکنه.خداروشکر غذا میخوره.من همون روز بردمش دکتر و قرص اورنی تریتمنت و یه قرص دیگه داده بهش.الان ۵ روزه از دکتر اومدیم ولی باز هم امروز تب کرده و من واقعا نگرانشم.دیروزم یه کوچولو اسهال بود که سیب و موز دادم بهش.میشه لطف کنین بگید برای تقویت بدنش بهش چی بدم‌ تا قوی شه؟

سلام

اولا طوطیها به اون شکلی که شما میفرمایید سرما نمیخورن ، مگر اینکه آب وارد مجاری تنفسی طوطی شده و طوطی شما دچار عفونت در ناحیه تنفسی شده باشه 

در ثانی اگر بیماره مراجعه به دامپزشک مجرب و انجام دستورالعملهای درمانی 

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 16 ام, 99, 9:40 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

ممنونم.

اخه دیشب هم خرخر میکرد و چشماش قرمز شده بود.گفتم شاید آب وارد بینیش شده طبق گفته ی شما .جسارتا اگه حالتش چطور شد دوباره به پزشک مراجعه کنم ؟

بالا بالا
  مشخصات
#

تیر 16 ام, 99, 6:45 pm

آفلاين

Chikojo نوشته است:

ممنونم.

اخه دیشب هم خرخر میکرد و چشماش قرمز شده بود.گفتم شاید آب وارد بینیش شده طبق گفته ی شما .جسارتا اگه حالتش چطور شد دوباره به پزشک مراجعه کنم ؟

عکس از چشم قرمز شده طوطی بگذارید تا جوابتون را بدیم 

بالا بالا
  مشخصات
#

ديروز, 10:42 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

آقای رستمی خداروشکر حال چیکو با خوردن قرص هایی که دکتر دادن بهتره و چشماش قرمز نیست و فقط عطسه های ریز داره .ممنونم از شما به خاطر وقتی که گذاشتین لطف کردین.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 784 از 784  [ 5488 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد