به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 702  [ 4913 پست ]  »

آبان 4 ام, 89, 12:09 am

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 59837 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

محلی برای طرح سوالات شما در زمینه بیماری های طوطی سانان، علایم و درمان (این تاپیک بهیچ عنوان نمیتواند جایگزین دامپزشک طوطی شما باشد)

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 8 ام, 89, 11:56 am

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس
سلام
امروز این شاه طوطی من یک مقدار کسل هست و پف کرده و چند تا عطسه هم کرده، البته غذا خوب خورده و مدفوعش هم فعلا طبیعی بوده. گفتم شاید علائم شروع سرماخوردگی باشه؟ اتاق رو گرم تر کردم و توی ابش یکمقدار عسل ریختم. میترسم ببرمش دکتر بین راه یا اونجا مریشی های دیگه بگیره. اگر دیدم سرما خوردگی هست چکار باید کنم؟
ممنونم

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 8 ام, 89, 7:21 pm

آفلاين
نماد کاربر
afshin نوشته است:
سلام
امروز این شاه طوطی من یک مقدار کسل هست و پف کرده و چند تا عطسه هم کرده، البته غذا خوب خورده و مدفوعش هم فعلا طبیعی بوده. گفتم شاید علائم شروع سرماخوردگی باشه؟ اتاق رو گرم تر کردم و توی ابش یکمقدار عسل ریختم. میترسم ببرمش دکتر بین راه یا اونجا مریشی های دیگه بگیره. اگر دیدم سرما خوردگی هست چکار باید کنم؟
ممنونم

افشين جان همينكه ميگي از غذا نيوفتاده و مدفوعش آبكي و زرد نيست خيلي خوبه اما من اگر جاي شما بودم سريع مي بردمش پيش برهاني كيا .....بد نيست يه چكابي هم بشه ...واكسن نيو كاسل هم اگر خواستي بزن.

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 12 ام, 89, 10:14 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 12 ام, 89, 10:02 pm
تشکر کرده اید: 83 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو

سلام. کاسکوی من مشکل پر کندن داره. هر کاری لازم بوده واسش کردم. از دکتر بردن و زدن اسپری ضد عفونی کننده و ... . تنها هم نیست که مشکل روحی داشته باشه. هر روز باهاش کلی بازی میکنم. دکتر گفته این یه مقداری لوس شده. برنامه غذاییش رو اصلاح کردم. همه جور غذایی که لازم داشته باشه بهش دادم. ولی متاسفانه حتی ذره ای بهتر نشده. آیا راه دیگه ای سراغ دارید؟ من شنیدم یه گردنبدهایی هست که میبندن  و باعث میشه دیگه نتونه پرهاشو بکنه. همه ی پرهای سینه اش رو کنده. پرهای پشتش رو هم میکنه. لطفا منو راهنمایی کنید. خیلی غصه میخورم.

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 13 ام, 89, 11:32 am

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس

uiq نوشته است:

سلام. کاسکوی من مشکل پر کندن داره. هر کاری لازم بوده واسش کردم. از دکتر بردن و زدن اسپری ضد عفونی کننده و ... . تنها هم نیست که مشکل روحی داشته باشه. هر روز باهاش کلی بازی میکنم. دکتر گفته این یه مقداری لوس شده. برنامه غذاییش رو اصلاح کردم. همه جور غذایی که لازم داشته باشه بهش دادم. ولی متاسفانه حتی ذره ای بهتر نشده. آیا راه دیگه ای سراغ دارید؟ من شنیدم یه گردنبدهایی هست که میبندن  و باعث میشه دیگه نتونه پرهاشو بکنه. همه ی پرهای سینه اش رو کنده. پرهای پشتش رو هم میکنه. لطفا منو راهنمایی کنید. خیلی غصه میخورم.

سلام دوست عزیز

متاسفم از شنیدن این موضوع. میشه لطفا یک عکس از طوطیتون در قسمت طوطی خاکستری بگذارید تا دوستان وارد بهتر بتونن نظر بدن؟ و بنویسید که در چه مرحله ای بردید دکتر و او دقیقا چی گفته.

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 13 ام, 89, 11:44 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 2:51 pm
تشکر کرده اید: 6944 مرتبه
نوع طوطی: .
شهر محل سکونت: .

uiq نوشته است:

سلام دوست عزیز اول از همه ورود شما رو به این سایت خوش آمد میگم

اون گردن بندها خوبه امتحان کنید و بیش از قبل بهش محبت کنید هر وقت خواست پرشو بکنه مشغولش کنید براش زیاد اثباب بازیهای رنگارنگ بذارید ایشاله که خوب میشه اگه نشد یه طوطی پر کنه دیگه بگیرید بذارید پیشش همونکاری که بعضیا در این مواقع میکنن و پرندشونو تو یه جمع پرنده رها میکنن تو پارک ساعی بخش پرندگانش هست و اونجا دیگه تنها نیست و خوب میشه در خارجم یه مکانهایی هست برای نگهداری اینجور طوطیها تو یه باغ قفسهای بزرگ پر از پرنده های افسرده که اونجا بهبود پیدا میکنن

بازم از همه دوستان خواهش میکنم که در نگهداری کاسکو دقت کنن که به چنین روزی نیوفته و آرزوی سلامتی برای همه پرندگان

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 13 ام, 89, 3:35 pm

آفلاين
نماد کاربر

uiq نوشته است:

با سلام به شما دوست عزيز....به فروم ايران پاروت خوش آمديد.

پركني.....پرجوي....اين مشكل بزرگ و پيچيده كه گريبون خيلي از اونهايي كه كاسكوي دم قرمز دارن رو گرفته....ميگيره.....و خواهد گرفت...نه تنها كاسكو بلكه خيلي از طوطي هاي ديگه مثل كاكادوها و برزيلي و شاه طوطي و ملنگو و.......دچار اين عارضه ميشن.....اما چه بايد كرد؟.....اول بزاريد اين مشكل رو بشناسيم بعد حلش كنيم:

1-مشكل پر كني : طوطي معمولا دور از چشم شما و بيشتر شبها شروع ميكنه به كندن پرهاي خودش و معمولا از قسمت سينه شروع ميشه و به نقاط ديگر بدن سرايت ميكنه....اين رو بهش ميگن feather plucking

2-مشكل پر جوي : طوطي معمولا دور از چشم شما پرهاي بدنش رو ميجوه يا اصطلاحا قيچي ميكنه كه اين مشكل هم معمولا از سينه و پر هاي دم شروع ميشه و به كل بدن سرايت ميكنه.

معمولا درمان پر كني راحت تر از درمان پر جوي هست....طوطي هايي كه پر جوي گرفتن خيلي به ندرت كاملا اين عادت از سرشون مي افته.

دلايل پر كني يا پر جوي:

1-فقر عاطفي و عدم توجه به طوطي خصوصا طوطي هاي رام كه به صاحب خودشون وابسته شدن و صاحبشون بهش بي توجهي ميكنه.

2-قفس كوچك و تنگ .

3-عدم قرار دادن اسباب بازيهاي چوبي رنگي داخل قفس جهت سرگرمي و مشغوليت طوطي خصوصا ارضاي حس جويدن كه طوطي ها بسيار اين حس رو دارن.

4-بيماريهاي پوستي.

5-بيماريهاي انگلي داخلي

6-دادن فقط غذاهاي پر چرب مخصوصا تخمه آفتاب و بادام زميني.

7-دادن غذاهاي گرم و تحريك كننده مثل كافيشن و شاه دانه.

8-يك ترس ناگهاني كه به طوطي شوك وارد كنه.

9-فقر كلسيم.

و اما تكليف طوطي كه پر كن شده چيست؟ يعني چكار كنيم تا شايد طوطيمون از اين مشكل خلاص بشه؟.....به دليل اينكه ما نمي تونيم ريشه و دليل پر كني طوطي رو درست تشخيص بديم بنابر اين بايد كارهاي زير رو انجام بديم:

1-سعي كنيم طوطي بيشتر بيرون قفس باشه و بيشتر بهش توجه كنيم و باهاش بازي كنيم.

2-اگر قفسش كوچيك هست به فكر خريد يك قفس بزرگتر باشيم.

3-چند مدل اسباب بازي چوبي يا پلاستيكي مخصوص طوطي ها در قفسش آويزان كنيد.

4-به مرور عادت خوردن تخمه آفتابگردان  رو از سرش بندازيد و به جاي اون بهش حبوبات خيس خورده يعني نخود-ماش -گندم و بهش بديد....همچنين انواع ميوه......كلم بروكلي....ساقه و برگ كرفس....لوبياي تازه با غلاف.....فلفل سبز و قرمز ، تند و شيرين.....فلفل دلمه اي در رنگهاي مختلف.......ذرت تازه.....كف دريا هم براش حتما بزاريم.

5-در مورد انگل پوستي و داخلي هم بايد به دامپزشك مراجعه كنيم.

6-يه گردنبندي هم هست كه به شكل مخروط هست و مي اندازن دور گردن كاسكو تا ديگه نتونه با نوكش پر هاش رو بكنه كه بهش ميگن گردنبند اليزابت....درسته كه به اين ترتيب ديگه طوطي نمي تونه پر هاش رو بجوه يا بكنه اما طوطي رو ديوانه ميكنه و بسيار عصبيش مي كنه .اصلا فكر اين كار رو هم از ذهنتون بيرون بندازيد.

7-زدن مواد و اسپري به پر هاي كاسكو تا پرها تلخ و بد بو بشه تا ديگه طوطي رغبت نداشته باشه كه نوكش رو نزديك پر هاش كنه تا اونها رو بكنه يا بجوه.....مايع دهان شوي براي اين كار خوبه و يا خريدن اسپري ضد پر كني...اشتباه نكنيد از اين اسپري براي ضد عفوني پر هاي كاسكو استفاده نميشه بلكه براي بد طعم كردن و بد بو كردن پر هاشه.....به نظر من اين كار بايد آخرين كاري باشه كه شما براي از بين بردن پر كني انجام ميدين.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 702  [ 4913 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد