به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 83  [ 581 پست ]  »

آبان 4 ام, 89, 12:10 am

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

با اينكه بارها و بارها در مورد حمام كردن طوطي سانان در منزل در تاپيكهاي طوطي خاكستري آفريقايي كونگو(كاسكوي دم قرمز) توضيح داده شده و لزومي بر ايجاد اين تاپيك جديد نيست با اين حال روش حمام كردن طوطي رو در منزل براتون توضيح مي دهم: 1-در مورد طوطي هاي كوچك مثل باجريگار(مرغ عشق) و Love bird (معروف به طوطي كوتوله برزيلي) احتياجي نيست با آب پاش دستي كه مخصوص پاشيدن آب به گل و گياه هست حمام بشوند....همينكه شما براشون يك لگن و يا ظرف كوچك پر از آب ولرم در قفسشون قرار بديد خودشون مشغول آبتني ميشن.....يادتون باشه كولرها خاموش و درهاي پنجره رو حتما ببنديد و قفس در معرض باد نباشه. 2-در مورد طوطي هاي متوسط (مثل كاسكو و كاكادو) و طوطي هاي بزرگ(مثل ماكائو) ممكنه خود طوطي علاقه اي به آبتني نشون نده و شما بايد حمامش كنيد.....توجه كنيد به هيچ عنوان از شامپو و يا هر ماده شوينده ديگري استفاده بشه.....طوطي سگ نيست........اگر طوطي شما رام بود بايد از قفس خارجش كنيد و روي دستتون به داخل حمام ببريدش...كولر بايد خاموش باشه و پنجره ها بسته تا پس از حمام طوطي و خارج نمودن آن از حمام ، طوطي سرما نخوره....قبل از ورود به حمام يك سشوار و يك آب پاش مخصوص پاشيدن آب به روي برگهاي گياهان آپارتماني رو در حمام آماده كنيد..درب حمام رو حتما ببنديد....درب توالت فرنگي هم بسته باشه....سر نازل آب پاش رو به گونه اي تنظيم كنيد كه آب رو به صورت Sprey بپاشه نه بصورت Stream ....آب پاش رو با آب داغ پر كنيد تا هنگام اسپري كردن آب ولرم روي طوطي پاشيده بشه....حالا شروع كنيد تمام قسمتهاي بدن طوطي رو به غير از سر و مخصوصا ناحيه بيني با آب پاش خيس كنيد ....فقط مقدار كمي آب روي سر طوطي در حدي كه كمي مرطوب بشه اسپري كنيد...سعي كنيد آب به زير بالهاي پرنده هم نفوذ كنه. بلا فاصله بعد از اتمام اسپري مي بايستي با سشوار از فاصله 20-30 سانتي كل بدن طوطي رو مخصوصا سينه رو نيمه خشك كنيد...يادتون باشه سشوار رو مستقيم و ثابت رو به طوطي نگيريد بلكه اون رو بايد تكون بديد تا پر هاي طوطي نسوزه....نهايتا 10 دقيقه سشوار كافيست . پس از سشوار حالا مي تونيد درب حمام رو باز كنيد و طوطي رو به قفسش و يا چوب نشيمنش انتقال بديد و اجازه بدين خودش مشغول خشك كردن و پر آرايي بشه. اگر طوطي شما هنوز اينقدري رام نشده كه روي دست به حمام ببريدش مي بايستي كه با قفس به حمام انتقالش بديد....احتمالا لازم هست كه قفس رو هم بشوييد و تميز كنيد ...نكته مهم اين هست كه ابتدا قفس رو تميز كنيد بعد طوطي رو حمام كنيد چون اگر اول طوطي رو حمام كنيد بعد قفس رو تميز كنيد هنگام تميز كردن قفس به دليل خيس بودن طوطي باعث سرماخوردنش ميشه.....طوطي را كه داخل قفس هست به همون روش بالا خيس كنيد و بعد با سشوار خشك كنيد...باز تاكيد مي كنم به ناحيه سر و مخصوصا بيني هاش نمي بايستي آب بپاشيد چون باعث سرما خوردنش ميشه.....در زمستان دو هفته یکبار  و در تابستان هفته ای یکبار کافیست.

آخرين ويرايش توسط شاهرخ ايلخاني on آذر 25 ام, 91, 11:40 pm, ويرايش شده در 2.
تصحیح

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
afshin, پرنده ی غریب, m.zamani, eshgh_zibast, S@EeD G.L, llmahbubll, alireza_1366, sarina, زیتون, mehdi, من و مانی, من و مانی, USBILI, MEHDI..62, parisa, tala, mohsen.k, R.E.Z.A, archer, J O H N N Y, شلمان, دنیز, gandomsa, بهاره, بهاره, S!m!n, k.reyhane, pooian, امیر حیاتی, mr-fariborz, mzkamran, nazaninkhanian, alimatarsak, hatami_m, ali310, حسین, _-fm-_, اشکان, amir arash, shika joon, amirlove, elihoneymoon, فرشید اصفی, hamid67, Mahyar001, peyman293, shoayb, lili, maziar285, niloufar, maryamk, A.Ali, asal&tala, glory, yasy, امید سیدزاده, Good bird, Hadi moradi, مهرداد, بی تا, hbk, amin-azari, morteza_dvb, شهاب مقصود, شهاب مقصود, امیرعلی, afrooz, h.bahrami, m0ry021, m_m1991, msijani, zezi, بابک, mohamadrf54, میلو کوچولو, sos007, amiri077, EZEL, esi67, mana3000, رضا سیفی, aliraz0r, maliheh, cmssn, D@NGER, takiran, iranvest, bigbang0, امید2000, *2T*, bahar1542, payamnd, maryams, rahai, pedramz, mkhabar, sh.ha.b, omid f, joojooli, 1champion, narges feizi, masoud803, ery54, omidfarhoudi, sajede, Hengame, khansari, alebarsalan, روشن, RABI, parsa zsf, amirkaffash, مژده ش, mahd ashrafi, mahd ashrafi, mahd ashrafi, mahd ashrafi, p00ria, محمد هفت برادران, محمد هفت برادران, محمد هفت برادران, پریا پر, على نجفى, ali moghaddass, Reza84p, rezam, مونس, Delafonte, D.Z, azad, Ali21015, Ziapp, mr.kakoli, hesamDVM, گلبرگ, a.daryamehr, saaeed, Jeffrey, Davoud hkhani, ba13

#

آذر 14 ام, 89, 4:20 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس
من چون اکثر طوطی های قبلیم اهلی بودن برای حمام کردن روی دست میبردمشون توی حموم و با اسپری خیسشون میکردم. اما این شاه طوطی رو با قفس بردم (وسایل قفس رو خالی کردم) آب گرم رو قبلش باز کرده بودم تا حمام گرم بشه ولی جالب بود که دیدم خودش رو چسبوند به میله های قفس با بالهای باز و خودش رو میگرفت جلوی قطره های آبی که منعکس میشدن! منم با اسپری کمکش کردم. در کل یک حمام خیلی راحت!

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 15 ام, 89, 4:18 pm

آفلاين
نماد کاربر
afshin نوشته است:
من چون اکثر طوطی های قبلیم اهلی بودن برای حمام کردن روی دست میبردمشون توی حموم و با اسپری خیسشون میکردم. اما این شاه طوطی رو با قفس بردم (وسایل قفس رو خالی کردم) آب گرم رو قبلش باز کرده بودم تا حمام گرم بشه ولی جالب بود که دیدم خودش رو چسبوند به میله های قفس با بالهای باز و خودش رو میگرفت جلوی قطره های آبی که منعکس میشدن! منم با اسپری کمکش کردم. در کل یک حمام خیلی راحت!

شانس آوردي افشين جان چون طوطي كه خودش مياد جلوي آب و بالهاش رو باز ميكنه و گاهي هم به يك سمت لم ميده و بالهاش رو باز ميكنه ، از اونهايي هست كه آب رو دوست داره...ما كه شانس نداشتيم تو اين همه طوطي كه داشتم يكيشون علاقه به آب داشته باشه الا مينا....اما نه ....يادمه زماني كه 12 سالم بود يك جفت مرغ عشق داشتم كه همين كار رو مي كردند.

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 16 ام, 89, 1:08 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 3:27 pm
تشکر کرده اید: 142 مرتبه
نوع طوطی: ندارم
شهر محل سکونت: بی سرزمین تر از باد
دوستان عروس هلندی بنده از اب متنفر بود و اصلا تا اب میدید فرار می کرد. منم یه ترفند زدم برای شستنش که البته فکر نکنم مورد قبول دوستان باشه. روش کار من :
یه ظرف پلاستیکی بزرگ می گرفتم و اب ولرم و خیلی ملایم (حتما ولرم باشه چون اگر دما بالا باشه پرهای پرنده از ریشه کنده میشه) می گرفتم و به میزانی توش اب می ریختم که از گردن پرنده بیشتر نباشه. خلاصه عروس می انداختم اروم تو اب کل بدنش خیس و سنگین می شد و اصلا اجازه نمی دادم به سر و صورتش اب بخوره. بعد اروم پرهاشو تو اب تکون می دادم و تمیز می کردم . خیلی راحت بدون هیچ دردسری. حتی یه پرشم کنده نمی شد. یه بار این کارو انجام دادم خودش دیگه عادت کرد و هفته ای یه بار می شستمش و دیگه تقلا نمی کرد به فرار. بعد از اینکه از ظرف اب درش می اوردم با حوله خیلی نازک دورش می پیچیدم و اب تنشو می گرفتم و میزاشتمش کنار بخاری. یه 10 دقیقه ای عصبانی یه گوشه کز می کرد و بعد شروع می کردم به سشوار زدن. یکم که بالش خشک می شد دیگه خودش شروع می کرد به پرارایی. بعد 1 ساعت دیگه واقعا می شد عروس.

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 24 ام, 89, 1:47 am

آفلاين
نماد کاربر

freud نوشته است:
دوستان عروس هلندی بنده از اب متنفر بود و اصلا تا اب میدید فرار می کرد. منم یه ترفند زدم برای شستنش که البته فکر نکنم مورد قبول دوستان باشه. روش کار من : یه ظرف پلاستیکی بزرگ می گرفتم و اب ولرم و خیلی ملایم (حتما ولرم باشه چون اگر دما بالا باشه پرهای پرنده از ریشه کنده میشه) می گرفتم و به میزانی توش اب می ریختم که از گردن پرنده بیشتر نباشه. خلاصه عروس می انداختم اروم تو اب کل بدنش خیس و سنگین می شد و اصلا اجازه نمی دادم به سر و صورتش اب بخوره. بعد اروم پرهاشو تو اب تکون می دادم و تمیز می کردم . خیلی راحت بدون هیچ دردسری. حتی یه پرشم کنده نمی شد. یه بار این کارو انجام دادم خودش دیگه عادت کرد و هفته ای یه بار می شستمش و دیگه تقلا نمی کرد به فرار. بعد از اینکه از ظرف اب درش می اوردم با حوله خیلی نازک دورش می پیچیدم و اب تنشو می گرفتم و میزاشتمش کنار بخاری. یه 10 دقیقه ای عصبانی یه گوشه کز می کرد و بعد شروع می کردم به سشوار زدن. یکم که بالش خشک می شد دیگه خودش شروع می کرد به پرارایی. بعد 1 ساعت دیگه واقعا می شد عروس.

در مورد روش شما 2 مورد رو قبول ندارم:

1-انداختن طوطی در آب .

2-خشک کردن با حوله.

اصلا لازم نیست که سعی کنید طوطی از آب خوشش بیاد و اون رو به زور داخل آب فرو کنید.....خیلی ساده با اسپری دستی و دوش خیسش کنید و بعد با سشوار خشک کنید....پرنده ها ذاتا از آب زیاد میترسن یعنی از غرق شدگی و خفگی...این کار باعث عصبی شدن اونها میشه .

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 26 ام, 90, 3:21 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: فروردین 25 ام, 90, 10:09 pm
تشکر کرده اید: 1 مرتبه

آخر عروس هلندي براش ظرف بذاريم يا اسپري؟

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 27 ام, 90, 9:25 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 2:51 pm
تشکر کرده اید: 6944 مرتبه
نوع طوطی: .
شهر محل سکونت: جهرم

منقار كج نوشته است:

آخر عروس هلندي براش ظرف بذاريم يا اسپري؟

سلام دوست عزیز خوش آمدید

هر دو . هم میتونید براش ظرف بذارید که خودش توش آب تنی میکنه هم مکملش گاهی هم با اسپری روی بدنش آب بپاشید

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 83  [ 581 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد