به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 947 از 948  [ 6632 پست ]  »

مرداد 28 ام, 97, 9:58 am

آفلاين
کاربر متخصص
کاربر متخصص
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال تشویقی ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: آذر 14 ام, 92, 9:44 am
تشکر کرده اید: 11480 مرتبه
نوع طوطی: سنگال و گرین و کاسکو
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تبريز

seyed hanan نوشته است:

با سلام خدمت همه اساتید محترم

من یک عروس هلندی لوتینو نر خریداری کردم ولی عطسه میزنه می خواستم بدونم مشکل خاصی داره یا خیر؟

به یک نفر خبره هم نشون دادم گفت مریض نیست.ولی نمیدونم برای چی عطسه میزنه،گفتم از شما اساتید مجرب سوال کنم؟(البته چون فضا داخل اتاقی که نگهداری میشه خنک هست گفتم شاید از دما باشه ولی تو هوا بیرون داخل سایه هم گذاشتمش بازم عطسه میزنه)

متشکرم از راهنماییتون

سلام، دوست عزیز بینی طوطی رو چک کنید که گرفتگی نداشته باشه، ترشحاتی در روی بینی نداشته باشه، مستقیم باد نخوره، دما هم پایین نباشه،پرنده کز نکرده باشه و مدفوع حالت طبیعی داشته باشه

همه اینا درست باشه دیگه نگرانی خاصی نباید داشته باشین

بالا بالا
  مشخصات
#

شهریور 1 ام, 97, 11:47 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 21 ام, 90, 12:21 pm
تشکر کرده اید: 37 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اصفهان

سلام

من حدود یک ماهه که یه جفت مرغ عشق خرید کردم. اون موقع که خریدمشون تخم داشتند و ماده روشون خوابیده بود. در حین آوردن به منزل، یکی از تخمهاش از زیر پاش قل خورد و بیرون افتاد . خواستم که بزارم دوباره زیر پاش، واسه همین در لونش رو باز کردم . اونم ترسید و پرید بیرون. وقتی رسیدم خونه ، دیگه نرفت روی تخمهاش بخوابه. تا سه چهار روز هم صبر کردم ولی اصلا نرفت. منم کنجکاو بودم که ببینم تخم هاش نطفه داشته یا نه واسه همین دیگه تخم ها رو برداشتم و یکیش رو شکوندم و دیدم که جوجه داشته و دیگه مرده. توی این یک ماه اصلا ندیدم با هم جفت بخورن. همه چیز براشون مهیا کردم. غیر از ارزن بهشون سبزی و ذرت هم میدم. آب هم میزارم و آبتنی میکنند. پرهای سر همدیگه رو هم مرتب میکنند ولی اصلا جفت نمیخورند. از یه مغازه دار پرسیدم که چکار کنم؟ گفت: یک هفته از هم جداشون کن. با اینکه دلم نمیومد چهار روز اینکارو کردم. ولی بازم جفت نمیخورن. به نر و ماده بودنشون مطمئنم. چون بینی یکیشون سفید و اون یکی آبی هست. حتی تخمشون هم جوجه داشت. میشه لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم جفت بخورن. دلم میخواد جوجشون رو دستی کنم. از یه جا خوندم که بخار اکالیپتوس براشون بزارم . آیا درسته؟ ممنون میشم اگر کسی اطلاعی داره کمک کنه.

راستی یه سوال دیگه: این درسته که میگن ریزگردهای بال مرغ عشق سرطان زاست؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم maral63 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr

#

شهریور 3 ام, 97, 3:54 pm

آفلاين
کاربر متخصص
کاربر متخصص
نماد کاربر

maral63 نوشته است:

سلام

من حدود یک ماهه که یه جفت مرغ عشق خرید کردم. اون موقع که خریدمشون تخم داشتند و ماده روشون خوابیده بود. در حین آوردن به منزل، یکی از تخمهاش از زیر پاش قل خورد و بیرون افتاد . خواستم که بزارم دوباره زیر پاش، واسه همین در لونش رو باز کردم . اونم ترسید و پرید بیرون. وقتی رسیدم خونه ، دیگه نرفت روی تخمهاش بخوابه. تا سه چهار روز هم صبر کردم ولی اصلا نرفت. منم کنجکاو بودم که ببینم تخم هاش نطفه داشته یا نه واسه همین دیگه تخم ها رو برداشتم و یکیش رو شکوندم و دیدم که جوجه داشته و دیگه مرده. توی این یک ماه اصلا ندیدم با هم جفت بخورن. همه چیز براشون مهیا کردم. غیر از ارزن بهشون سبزی و ذرت هم میدم. آب هم میزارم و آبتنی میکنند. پرهای سر همدیگه رو هم مرتب میکنند ولی اصلا جفت نمیخورند. از یه مغازه دار پرسیدم که چکار کنم؟ گفت: یک هفته از هم جداشون کن. با اینکه دلم نمیومد چهار روز اینکارو کردم. ولی بازم جفت نمیخورن. به نر و ماده بودنشون مطمئنم. چون بینی یکیشون سفید و اون یکی آبی هست. حتی تخمشون هم جوجه داشت. میشه لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم جفت بخورن. دلم میخواد جوجشون رو دستی کنم. از یه جا خوندم که بخار اکالیپتوس براشون بزارم . آیا درسته؟ ممنون میشم اگر کسی اطلاعی داره کمک کنه.

راستی یه سوال دیگه: این درسته که میگن ریزگردهای بال مرغ عشق سرطان زاست؟

سلام

غیر همچین چیزی صحت ندارد، گرده طوطی ها برای کودکان و افراد مسن و افراد مبتلا به اسم ممکنه مشکل ساز باشد.

تو بحث جوجه کشی عجول باشین موفقیتتون نزدیک به صفر درصد هست. یک ماه تایم زیادی نیست. اون جفتی هم که خریدین دستگاه جوجه کشی نیست. باید خیلی صبور باشید. لونه رو بردارید و بذارید یک ماه دیگه استراحت کنن

از ماه بعد که هوا خنک تر میشه لونه رو بذارید

دیگه کاریتون نباشه و ابتنی رو قطع کنید و منتظر شنیدن صدای جوجه ها باشید وقفس را در ارتفاع بالاتر و در محلی امن و بدون استرس نصب کنید و زیاد به قفس نزدیک نشید

موفق خواهید شد فقط عجله نکنید

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohammad valamehr به خاطر این پست تشکر کرده اند
maral63

#

شهریور 9 ام, 97, 8:40 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 21 ام, 90, 12:21 pm
تشکر کرده اید: 37 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اصفهان

mohammad valamehr نوشته است:

سلام

غیر همچین چیزی صحت ندارد، گرده طوطی ها برای کودکان و افراد مسن و افراد مبتلا به اسم ممکنه مشکل ساز باشد.

تو بحث جوجه کشی عجول باشین موفقیتتون نزدیک به صفر درصد هست. یک ماه تایم زیادی نیست. اون جفتی هم که خریدین دستگاه جوجه کشی نیست. باید خیلی صبور باشید. لونه رو بردارید و بذارید یک ماه دیگه استراحت کنن

از ماه بعد که هوا خنک تر میشه لونه رو بذارید

دیگه کاریتون نباشه و ابتنی رو قطع کنید و منتظر شنیدن صدای جوجه ها باشید وقفس را در ارتفاع بالاتر و در محلی امن و بدون استرس نصب کنید و زیاد به قفس نزدیک نشید

موفق خواهید شد فقط عجله نکنید

سپاس از شما. میتونم بپرسم یعنی من باید این پرنده ها رو رد کنم بره؟ چون بچه دارم و نمیخوام که مریض بشه البته مشکل آسم و این چیزا نداریم ؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم maral63 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr

#

شهریور 10 ام, 97, 7:10 pm

آفلاين
کاربر متخصص
کاربر متخصص
نماد کاربر

maral63 نوشته است:

سپاس از شما. میتونم بپرسم یعنی من باید این پرنده ها رو رد کنم بره؟ چون بچه دارم و نمیخوام که مریض بشه البته مشکل آسم و این چیزا نداریم ؟

مرغ عشق چیه که گردش چی باشه؟

نه مورد خاصی نمیتونه ایجاد کنه، روزانه مدتی در و پنجره رو باز بذارید هوای خونه عوض شه، جارو برقی هم بکشید ، موردی پیش نمیاد

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohammad valamehr به خاطر این پست تشکر کرده اند
maral63

#

مهر 8 ام, 97, 5:07 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 4 ام, 97, 2:58 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو
شهر محل سکونت: یزد

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم

غرض از مزاحمت سوالی داشتم از اساتید محترم:

در قسمتی (تاپیک) که بهترین غذاها برای طوطی ها (باجریگار،لاوبرد،عروس هلندی) نام برده شده،در بخش دانه ها چه تناسب و میزان و مقداری از هر مدل دانه را برای مخلوط کردن باید رعایت کرد؟

و آیا دانه ی کافشه هم برای پرنده های قید شده در بالا مناسب است یا خیر؟

متشکرم از راهنماییتون

بالا بالا
  مشخصات
#

مهر 8 ام, 97, 1:43 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 8 ام, 97, 1:37 am
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: کوتوله برزیلی
شهر محل سکونت: کرج

[QUOTE=Vahid]با سلام خسته نباشید ینی پدرم درومد ثبت نام کردم

اقا ما ی چن تا سوال داشتیم هر کی جوابمو بده ممنونش میشم من ی جفت کوتوله گرفتم از نوع فیشر ب گفته ی پرنده فروش میگفت اسنا نرو ماده ان ولی جوجه ام دادن منم رو حرفت حساب وا کردمو گرفتم از اون موقهی ک اینارو اوردم خونه اولش با عم خوب بودن ولی یکی دوروز ک گذشت خیلی با هم دعوت میکنن هم دیگرو میزنن سره لونه دعوا میکنن ولی بعضی وقتا ام خیلی با هم خوب میشن پرای هم دیگرو تمیز میکنن بازی میکنن بعضی وقتا ام ب هم غذا میدن وبز من تو نرو ماده بودنشون شک دارم اینم بگم ک یکیشون بیستر میره تولونه مصالح بیشتر جمع میکنه ولی اون یکی اصلا اهمیت نمیده ک کاری نمیکنه ی بارم دعواشون شد پره یکیشون خونی بود ک بردم پرنده فروشه برام اسپری زد خونش قط شد تو لونشونم بلال برگشو ریختم ک استقبال کردن خیلیم بردن تو ولی پرنده فروشه بهم گفت ور دار همون ماسه بادی بریز

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 947 از 948  [ 6632 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد