به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 948 از 951  [ 6653 پست ]  »

مهر 8 ام, 97, 1:44 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 8 ام, 97, 1:37 am
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: کوتوله برزیلی
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: کرج

داخل لونشم الان ماسه بادیه کوتولم بلالم براشون ریختم برگشو شسته و تمیز ایا مشکل نداره یخورده راهنماییم کنید ممنون میشم 

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 3 ام, 97, 2:44 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 3 ام, 97, 2:31 pm
نوع طوطی: شاه طوطی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اصفهان
سلام؛وقتتون بخیر.من به مدت ۴روزه یه جوجه شاه طوطی خریدم.نمیدونم چند سالشه فقط میدونم که جوجست و طوق زیر گردنش تازه به صورت لکه های دودی رنگ کمرنگ مشخص شده.از دستم غذا میگیره میخوره و ازم نمیترسه.ولی هیچ صدایی از خودش در نیاورده این چند روز.نه جیغی نه غرغری نه هیچی.میخواستم بدونم این طبیعیه؟!نکنه کلا لال باشه؟!و اینکه بعضی وقتام یه صدایی در میاره مثل حالت خر خر.فیلمشو برا پرنده فروشی که خریپم فرستادم گفت چیزی نیست و منقارشو رو هم میسابه که اینطوری میشه.ولی من باز نگرانم میگم نکنه یه مشکلی داره؟!ممنون میشم راهنماییم کنید

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 6 ام, 97, 11:21 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 5 ام, 97, 9:52 pm
نوع طوطی: ملنگو
شهر محل سکونت: گرگان

سلام دوستان من یه طوطی ملنگو خریدم که نرهستش میشه اسم خوب بهم معرفی کنیدirn.gifirn.gif34zn0n5

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 28 ام, 97, 12:57 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 28 ام, 97, 12:02 pm
تشکر کرده اید: 4 مرتبه
شهر محل سکونت: تهران

سلام. من یه جوجه شاه طوطی دارم حدود 50 روزش شده. پرهای چینه دونش خیلی در اومده و سبز شده ولی هنوز پره پر نشده. سرش خیلی کمتر پر داره. تا دیروز هر 4 5 ساعت 25 سی سی سرلاک که خودم تو خونه درست میکردم میخورد ولی امروز اصلا نمیخوره. دهنشم باز نمیکنه. در حد 4-5 سی سی میخوره فقط.

علتش چیه؟ حتی غذاش رو عوض هم کردم ولی بازم میلی به خوردن نشون نمیده.

همه چیزش طبیعیه. شیطنت هم داره از جعبه میارمش بیرون بازیگوشی میکنه. مشکل خاصی نداره فقط غذا نمیخوره امروز. چینه دونش هم خالیه کامل از دیشب دیگه چیزی نخورده.

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 28 ام, 97, 10:50 pm

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال تشویقی (1) مدال دانش (1)
تاريخ عضويت: فروردین 17 ام, 91, 10:34 am
تشکر کرده اید: 2594 مرتبه
نوع طوطی: باجریگار-کاکاتیل
شهر محل سکونت: مشهد

elahe.tt نوشته است:

سلام. من یه جوجه شاه طوطی دارم حدود 50 روزش شده. پرهای چینه دونش خیلی در اومده و سبز شده ولی هنوز پره پر نشده. سرش خیلی کمتر پر داره. تا دیروز هر 4 5 ساعت 25 سی سی سرلاک که خودم تو خونه درست میکردم میخورد ولی امروز اصلا نمیخوره. دهنشم باز نمیکنه. در حد 4-5 سی سی میخوره فقط.

علتش چیه؟ حتی غذاش رو عوض هم کردم ولی بازم میلی به خوردن نشون نمیده.

همه چیزش طبیعیه. شیطنت هم داره از جعبه میارمش بیرون بازیگوشی میکنه. مشکل خاصی نداره فقط غذا نمیخوره امروز. چینه دونش هم خالیه کامل از دیشب دیگه چیزی نخورده.

سلام

در این سن پرنده باید کم کم غذای نرم بخوره. براش تخم مرغ رنده شده و هویج رنده شده و گندم پخته بزارین و ببینید از کدوم استقبال میکنه. هرکدوم رو خورد براش مرتب قرار بدین تا کم کم غذا خور بشه و همچنین سرلاک رو قطع نکنید و تعداد وعده ها رو کم کنید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم NikPendar به خاطر این پست تشکر کرده اند
elahe.tt

#

دی 18 ام, 97, 6:37 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 28 ام, 97, 12:02 pm
تشکر کرده اید: 4 مرتبه
شهر محل سکونت: تهران

سلام جوجه شاه طوطی من حدود 80 روزش شده و توی قفسه و دیگه اصلا سرلاک نمیخوره. همه چیش طبیعی و نرماله ولی خیلی کم غذا میخوره.

توی روز هم خیلی چرت میزنه. همش هم کله میزنه. انگار گردنش رو نمیتونه نگهداره  که فکر میکنم به خاطر جوجه بودنشه.

براش تخمه و گندم و برنج پخته حبوبات پخته و میوه و سبزیجات میذارم. میخوره همه رو ولی خیلی کم. 

یعنی چینه دونش انگار کاملا خالیه همیشه. مقدار مدفوعش هم خیلی کمه. تقریبا در حد ملنگو.

میخوام ببینم مشکلی نداره؟ نیازی نیست کاری انجام بدم؟ نگرانم مشکلی براش پیش بیاد به خاطر کم خوردنش.

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 20 ام, 97, 9:47 am

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال تشویقی (1) مدال دانش (1)
تاريخ عضويت: فروردین 17 ام, 91, 10:34 am
تشکر کرده اید: 2594 مرتبه
نوع طوطی: باجریگار-کاکاتیل
شهر محل سکونت: مشهد

elahe.tt نوشته است:

سلام جوجه شاه طوطی من حدود 80 روزش شده و توی قفسه و دیگه اصلا سرلاک نمیخوره. همه چیش طبیعی و نرماله ولی خیلی کم غذا میخوره.

توی روز هم خیلی چرت میزنه. همش هم کله میزنه. انگار گردنش رو نمیتونه نگهداره  که فکر میکنم به خاطر جوجه بودنشه.

براش تخمه و گندم و برنج پخته حبوبات پخته و میوه و سبزیجات میذارم. میخوره همه رو ولی خیلی کم. 

یعنی چینه دونش انگار کاملا خالیه همیشه. مقدار مدفوعش هم خیلی کمه. تقریبا در حد ملنگو.

میخوام ببینم مشکلی نداره؟ نیازی نیست کاری انجام بدم؟ نگرانم مشکلی براش پیش بیاد به خاطر کم خوردنش.

چون پرنده تازه دونه خور شده باید تنوع غذایی رو کمتر کنید که پرنده مشغول غذا خوردن بشه. براش تخم مرغ رنده شده و گندم پخته شده یا جوانه گندم قرار بدین. در یک ظرف هم کمی تخمه و ارزن. در ضمن سعی کنید غذا رو زمانی قرار بدین که گرسنه هست بعنوان مثال شب قبل خواب ظرف غذا رو بردارید و صبح زود براش دوباره بزارین.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم NikPendar به خاطر این پست تشکر کرده اند
elahe.tt
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 948 از 951  [ 6653 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد