به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 533  [ 5321 پست ]  »

آبان 5 ام, 89, 2:31 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 58374 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

در این تاپیک نحوه تغذیه جوجه سرنگی (گوشتی) توضیح داده میشود

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

پست کاربر "سیدجاوید"

لازم دونستم یکسری مطلب که لازمه قبل از خرید جوجه گوشتی یا سرنگی باید بهش توجه کرد و یکسری وسائلی که باید از قبل آماده کرد رو در ذیل بهش بپردازیم

اول جعبه نگهداری

که هم میشه از نوع مقوایی باشه و هم چوبی که حتی باید در موقع تحویل گرفتن جوجه گوشتی با خودمون ببریم و از همون اول ازش استفاده کنیم

که چندین مزایا خواهد داشت

یک جوجه از همون لحظه بهش عادت میکنه

دو گرما و سرما طول مسیر حمل باعث آزار نمیشه

سه از ضربه خوردن جلوگیری میشه

در مورد جعبه چند نکته باید رعایت بشه

اول ارتفاع که باید بلند باشه تا جوجه نتونه ازش بیاد بیرون

دوم وجود سه الی چهار سوراخ در دو طرف بالای جعبه  برای جریان داشتن هوا

سوم وجود درب محکم که جوجه نتونه ازش خارج بشه

بعد میرسیم به پوشش کف

از چندین پوشش میشه استفاده کرد

..مثلا" یک حوله چند بار شسته شده که پرز نداشته باشه

..کاغذ مچاله شده البته باید یادمون باشه روزنامه به علت وجود سرب نباید استفاده بشه

..خاک اره نه عزیزان بلکه پوشال چوب یا پرت رنده نجارها که باید توجه داشت حتما" از چوب طبیعی تهیه شده باشه که به نظره من بهترین برای استفاده میباشد چون رطوبت رو کامل میگیره البته روش یک برگ دستمال کاغذی باشه تا راحت با هر دفعه تغذیه عوض هم بشه

حالا میریم سراغ اصل جریان که تغذیه میباشد

به نظره من بهترین نوع تغذیه سرلاک مخصوص طوطیسانان میباشد که در تمامه کشورهای اروپایی هم از همین سرلاک استفاده میکنند که دو نوعش تو بازار ایران موجوده که بهترینش و قابل اطمینان ترینش اینه

که روش مصرفش هم به این صورته که به مقدار لازم از غذای خشک برمیداریم و با آب جوشیده ولرم شده مخلوط  میکنیم وبعد از چند دقیقه (صبر میکنیم تا آب کاملا" نفوذ کنه) استفاده میکنیم

حال ممکنه امکان تهییه این سرلاک رو نداشته باشیم که باز بهترین تغذیه قابل استفاده غذای مخصوص مهرانه عزیزه

مواد لازم: یک عدد هویج آب پز شده ( سایز متوسط)

یک عدد سیب پوست کنده شده

یک عدد موز متوسط( قاعدتا پوست کنده شده!)

2 قاشق مغز تخمه آفتاب گردان آرد شده.

تمام این مواد رو بریزید توی مولینکس تا حسابی له بشوند و یک خمیر یکدست بدست بیاد. برای هر وعده به میزان لازم از این خمیر بردارید و با آب گرم مخلوط کنید تا با غلظت مناسب برسه و به جوجه بدید.

مابقی خمیر رو داخل یک ظرف درب بسته و درون یخچال تا نهایتا 1 روز نگهداری کنید. اگه مقدار غذا دستتون اومد و بتونید برای هر وعده ، این غذا رو تازه تازه آماده کنید عالی میشه.

توجه داشته باشید که شما مجازید فقط ماده ی  اولیه( خمیر)  رو در یخچال و تا نهایتا 1 روز نگهداری کنید و مابقی غذای هر وعده ( مخلوط شده با آب) رو دور بریزید

حالا میریم سراغ روش گرم نگه داشتن این غذا

بهتره یک کاسه را تا نیمه از آب گرم پرکنیم و کاسه مخلوط غذا رو بزاریم داخلش تا گرم بمونه

یادتون باشه بهترین دما حرارت 40 درجه سانتیگراد یا حدود 100 درجه فارنهایت میباشد

که اگر درجه نداشتیم کافیه کمی از غذا رو پشت دستمون تست کنیم که باید داغ نباشه و از حرارت بدن کمی بیشتر باشه

روش غذا دادن

غذا دادن به جوجه به دو روش انجام میشه

یک سرنگ که چون نیاز به تجربه و آشنایی کامل داره و کمی هم مشکله در اینجا از توضیح دادن آن معذوریم

دو قاشق که هم راحت تره و هم مطمئن تر که در کشورهای دیگر به صورت ساخته شده و آماده در فروشگاههای مخصوص حیوانات خانگی موجود میباشد ولی در ایران با کمی ابتکار عمل خودمون باید درستش کنیم

که هم میتونید از پلاستیکی استفاده کنید که مانند عکس کافیه با کمی حرارت لبه ها رو کمی به داخل جمع کنید و با کمی حرارت اون تیزی لبه قاشق رو میگیرید

و یا فلزی که بازهم مانند عکس با انبر دست لبه ها رو کمی به داخل خم میکنید

که خیلی راحت با یکدست سر پرنده رو نگه میدارید و بادست دیگر غذا رو بر میدارید و به آرامی به پرنده میدهید باید توجه داشته باشید که غذا به آرامی وارد منقار پرنده شود

احتمال این هست که در چند روز اول غذا دهی پرنده از خوردن ممانعت کنه و در این صورت باید مانند عکس به آرامی با همون دستی که سرش رو نگه داشتید منقارش رو باز کنید و بهش غذا بدید که با چند بار غذا دادن خودش یاد میگیره

در انتهای کارهم یک گوش پاک کن یا گوشه یه حوله تمیز رو تو آب میزنیم و دور منقار و صورت پرنده رو به آرامی پاک میکنیم

در اینجا به مقدار غذا و تعداد دفعات تغذیه میپردازیم

مهمترین مساله در تغذیه جوجه گوشتی به طوره کامل پر نشدن چینه دان میباشد چون جوجه ها معمولا" سیری ناپذیرند برای جوجه های مختلف این مقدارها فرق میکند و به مرور دستمون میاد برای مثال یه جوجه عروس سی روزه حدود پنج میل ولی یک جوجه شاه طوطی تو همین سن حدود ده میل در هر وعده نیاز داره

که طبق دستوری که در بالا گفته شد تهیه شده و در اختیار جوجه قرار میدید

نکته دیگری که در تغذیه مهمه باید توجه داشته باشید غذا داخل چینه دان نمونده باشه و چینه دان خالی باشه که با توجه به این موضوع شاید تعداد دفعات تغذیه رو مجبور بشید بیشتر کنید

هرگز غذای آماده شده رو دوباره مصرف نکنیم و برای هر بار غذای تازه درست کنیم و همیشه به مقدار مصرف سرلاک رو با آب قاطی کنیم

معمولا" هر سه تا چهار ساعت باید به جوجه غذا بدید و در زمان شب نیز نیازی به تغذیه نیست (از ساعت یازده تا شش صبح)البته برای جوجه های بالای بیست و هشت روز

آب دادن به جوجه تا زمانیکه از دست غذا میخورد نیازی نیست و آب لازم بدنش را از آب مخلوط با سرلاکش تامین میکنه

چه زمانهایی نیاز به کمک فوری داریم و باید به دامپزشک مراجعه کنیم

یک -جیک جیک کردن یا ناله ممتد

دو-بی قراری و نخوابیدن

سه- بی میلی و پژمردگی در نحوه قرارگرفتن سر و بالها مانند آویزون بودن بالها

چهار-قبول نکردن غذا

پنج-واکنش نشون ندادن به دست و حرکت

شش -خالی نشدن چینه دان و برجستگی آن

هفت - سریع وزن کم کردن و بر آمدگی جناق سینه 

هشت -رشد غیره طبیعی - مانند غده ایی در زیره پوست یا منقار یا رشد غیره طبیعی بدن پرنده

نه - غیره عادی بودن در نحوه قرار گرفتن پرها و پاها مثلا" نتونه واسته

ده -غیره طبیعی افتادن و عدم تعادل

یازده -خیس بودن اطراف بینی و ترشحات دور چشم و عطسه های ممتد

در آخر هم ذکر چند نکته رو یاد آوری میکنم

یک اول برای بزرگ کردن جوجه به طوره کامل مباحث ذکر شده رو مطالعه کنیم بعد باید به این نکته دقت کنیم که حمل و نقل از کشورهای دیگر به ایران به صورت قاچاق و در بدترین شرایط انجام میشه و احتمال مرگ و میر این جوجه ها در منزل هست چون در طول راه هم ضربه خورده اند و هم به علت عدم تغذیه درست و صحیح بسیار ضعیف شده اند

دو تا پرهای سینه پرنده به طوره کامل در نیامده از در آوردن جوجه از جعبه و انگولک کردن پرنده و بازی کردن با اون جدا" خودداری میکنیم زیرا دست زدن و ضربه به چینه دان پرنده مساوی با خونریزی داخلی و مرگ خواهد بود

سه سعی میکنیم جعبه پرنده در جایی باشه که نوسانات هوایی نداشته باشه و جلوی کولر نباشه و بهترین دما – دمای ثابت بین 25 – 32 درجه سانتیگراد میباشد و وقتی پرها کامل شد دمای ثابت 25 - 27 عالیه

دوستان عزیزم در این چند خط سعی کردم به آسان ترین شکل ممکن روش بزرگ کردن جوجه گوشتی رو ذکر کنم - خوشحال خواهم شد اگر تونسته باشم حتی از کشته شدن یک جوجه گوشتی به خاطر عدم تجربه صاحبش جلوگیری کرده باشم - بازهم از اساتید و بزرگان سایت عذر خواهی میکنم

S - JAVID       MIR.F

توجه: در برخی از پستهای این تاپیک برای تغذیه جوجه گوشتی به استفاده از حبوبات پخته و میکس شده اشاره گردیده که به سوپ حبوبات معروف شده است. اما پس از مدتی غذایی که در بخش تغذیه مطلب بالا تحت عنوان غذای مخصوص آقا مهران به آن اشاره گردید معرفی گشت و با توجه به نتایج مطلوب‌تر و راحت‌تر بودن هضم این غذا برای جوجه جایگزین سوپ حبوبات گردید. بنابراین از آن به بعد توصیه گردید در درجه اول از سرلاک مخصوص طوطیسانان و بعد از آن از این غذا که در قسمت تغذیه مطلب فوق دستور تهیه آن کامل نوشته شده استفاده گردد. توجه فرمایید  تغذیه جوجه با سرلاک نوزاد انسان (چه با شیر چه بدون شیر)، انواع بیسکوییت، آرد نخودچی، آرد برنج، آرد گندم، آرد ذرت و .... مجاز و مناسب نمیباشد. 

همچنین خواهشمند است از صفحه 175 به بعد (و یا حداقل 40-50 صفحه آخر تاپیک) را حتماً مطالعه فرمایید. پیشاپیش از توجه همه بزرگواران سپاسگذاری میگردد.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
mahsa, پرنده ی غریب, shervinb58, p_ansari, m.zamani, pooneh, ali_92, شهره, amir aghasi, ava, amirz2ir, MAHDI, y@s, mehdi, mohsen.k, pooian, mr-fariborz, روژین, roham-mohseni, alifx80, اشکان, aida, MEHDI..62, ECMN, haniye, ِدانا, jobili_phn, mzkamran, sana333, morteza_dvb, neginiii, aquarius, HOSEIN7, مینا مقدم, Mahyar001, _-fm-_, محمد1376, m.mobarrez, محمد رضا, شاید, Maya, amir arash, shika joon, hatami_m, MILAD 22, A-__-S, picasso, silish, hbk, ahmadh, scrat, فرشید اصفی, A.Ali, aleas, roza106, ma80, NikPendar, بی تا, شهاب مقصود, Amir ali, sousan, reza0090, LaDaN, amin-azari, علی بختیاری, amir67, kaka11111, h.bahrami, EZEL, m_m1991, furuty, Slicker, ardavan, yasy, technano, Mohammad Gh, سرمست, ماهان, farzane19, پویش, m.h.s.h, alinikparast96, rezasalehi, SASA-PC, shabedarya, GLB, بهنام, nafiseh, نفیسه, ashkesarmaa, امیر جواد, ali moghaddass, mooli, Mohsennba, miliboy, سینا., رضا سیفی, amir aj, El`Nino, alirezahacker3, رضا611, esi67, arash lavigne, محمدحسین چرخچی, اصغری سید مجتبی, artd179, محسن میرسید, mkhabar, aydin606, (peyman), sparrow, mohammad91, کلاغ سیا, maryams, MINA23, danial01, joojooli, narges feizi, کیان, jiber, Death Stroke, ahmadreza, RABI, arashkochaki, parasto, شایان صارمی, Saze SHekasteh, omidfarhoudi, behnam_59, hunter, mehdi_adabi, bahman026, Amis9977, parsa zsf, کیان مهر, عشق من طوطی, aliyar, Mr.boss, Hengame, گیلدا, vandi7, mahd ashrafi, amirkaffash, روشن, *farnaz*, ali2244, ali_mj68, _Behzad_, hootan, mehdi.d

#

آذر 7 ام, 89, 9:49 pm

آفلاين
نماد کاربر

mahsa نوشته است:
من با اجازه آقای ایلخانی یه مقدار اطلاعاتی که تجربی در مورد غذا دادن به جوجه سرنگی عروس هلندی رو شخصا به دست آوردم می خوام بگم: من سه تا جوجه عروس هلندی و دو تا جوجه ملنگو رو با این روش بزرگ کردم و اینا جوجه های خیلی خوبی بار اومدن.  توجه: من هیچ وقت از سرنگ استفاده نکردم. همیشه یه قاشق خیلی کوچولو (قاشق چایخوری- جنس پلاستیکی یا چوبی، نه فلزی) داشتم و با اون به جوجه ها غذا می دادم. یکی دو روز اول سخت غذا رو قبول می کردند ولی بعد به حدی عادت می کردند که با دیدن قاشق سر و صدای قشنگشون در میومد. نکته: قبل از این که به جوجه غذا بدید حتما دستاتون رو خیلی خوب بشویید. حتما ظرفهای غذاخوری جوجه رو کامل بشورید.
توضیحاتتون بسیار خوب-خلاصه و شیوا بود اما چند تا سوال مطرحه که از شما می پرسم : 1-نظرتون راجع به سرلاک گندم موز یا گندم برنج چیه؟ آیا سرلاک که غذای بچه انسان هست مناسب جوجه طوطی هم هست؟ 2-آرد نخود چی و برنج آسیاب شده که اکثر پرنده فروشها جوجه ها رو با همین بزرگ می کنند خوبه یا بد؟ 6-در مورد عروس که گفتین از 25 روزگی با دست غذا بدیم......نظرتون در مورد ملنگو و شاه طوطی چیه؟ خواهش می کنم جواب سوالات رو به همین ترتیب و با شماره بدین...ممنون.

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط mr-fariborz در خرداد 19 ام, 91, 11:55 pm .
M

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 7 ام, 89, 12:53 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 8:09 pm
تشکر کرده اید: 7170 مرتبه
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز

خوب دوستان، من از آقای  خواهش کردم که اینجا توضیحات تکمیلیشون رو در مورد غذای جوجه عروس بگن. چیزهایی که من یاد گرفتم و تا حالا استفاده کردم همگی تجربیات ایشون بوده و اگه بخوام حرفی بزنم دلیل چندان علمی نداره. بیشتر دلیل تجربی هستش:

1- کلا سرلاک زیاد خوب نیست و احتیاجات کامل بدن جوجه رو فراهم نمی کنه. زیاد نمی شه به عنوان یه ماده مغذی روش حساب کرد.

2- آرد نخودچی و برنج هم گاهگداری خوبه ولی اگه این که بخواهیم همیشه ازش استفاده کنیم اون هم همون مشکل سرلاک رو داره و تمام مواد مورد نیاز بدن پرنده رو فراهم نمی کنه.

3-  غذا رو من هر 4 یا 5 ساعت یکبار باید به جوجه می دادم. البته اگه جوجه سیر باشه خودش از غذا خوردن امتناع می کنه و شما هر چقدر هم قربون، صدقه اش برید نخواهد خورد. چون من با قاشق غذا می دادم، نمی دونم باید چند سی سی بهش غذا بدم. من اونقدر می دادم که دیگه چینه دونش پر می شد یا خودش دیگه نمی یومد سمت غذا. تمام جوجه ها اینطورین وقتی سیر شدن دیگه سمتش نمی یان. ولی ما برای اطمینان از این که مشکل گوارشی براش پیش نیاد باید تا قبل از این که جوجه کامل سیر بشه دست از غذا دادن بهش بکشیم. (درست مانند انسان ها. که تا وقتی کامل سیر نشدن باید دست از غذا خوردن بکشن). وقتی که چینه دونش پر شد زمانشه که تا 4 5 ساعت دیگه بهش غذا ندیم.

4- خوب غذا که آماده شد سعی می کنیم نوک قاشق پر باشه. نه همه قاشق.... بعد آروم می بریم طرف دهان جوجه. یکی دو روز اول جوجه به سختی قبول می کنه و باید خیلی خیلی آروم پشت سرش رو با دست نگه داریم و بهش غذا بدیم ولی دو سه روز بعد خودش همکاری می کنه. به این ترتیب که با دیدن قاشق و ظرف غذا صدای جیک جیک نازش شنیده می شه و از شما می خو اد که با قاشق بهش غذا بدید. یعنی تا قاشق رو می برید جلوی دهانش مثل آدمای قحطی زده میاد جلو و بال و پرهاشو تکون می ده و سر و صدای زیادی از خودش در میاره. کم کم می بیند که اون حتی ظرف غذای خودش رو هم میشناسه و بعد که پرواز کردن یاد می گیره با دیدن ظرف غذاش می پره و میاد رو سر شما یا کنار ظرف غذا می شینه. توصیه: اینجور مواقع اصلا هول نکنید و با آرامش کامل به کار خودتون ادامه بدید. توصیه 2: یه دستمال پارچه ای خیلی تمیز حتما کنار شما و جوجه تون باشه تا به محض اینکه غذا روی بدنش ریخت سریع تمیز کنید تا به بدنش نچسبه. می تونید یه پیش بند نوزادی هم موقع غذا دادن براش استفاده کنید. 5- من جواب سئوال 5 رو نمی دونم. فقط یکی از جوجه های من دچار این مشکل شد اما اون هم برای فقط چند روز اینطوری بود ولی بعد کاملا خوب شد و من دلیلش رو نفهمیدم. شاید اون چند بار زیاد غذا خورده بود. آخه زمانی بود که بزرگ شده بود و دور و بر سفره غذای من می چرخید و با حرکاتش به من نشون می داد که هر غذایی که می خوام بخورم، اونم می خواد تست کنه. حتی یه بار اینقدر گیر سه پیچ شد که مجبور شدم یه خورده تخم مرغ نیمرو بهش بدم و چون تخم مرغ (اون هم نیمرو) غذای سنگینیه، دچار این حالت شد. 6- در مورد ملنگو هم نظرم همینه. در مورد شاه طوطی نمی دونم چون تا حالا این کار رو انجام ندادم. و می دونم که شاه طوطی خیلی حساس تر هستش. برای دوستانی که می خوان جوجه سرنگی بزرگ کنن این نکته ها رو تأکید دارم: 1- چه با سرنگ و چه با قاشق وقتی می خواهید به جوجه غذا بدید، حتماً حتماً حتماً دستاتون رو کامل بشویید. چون سیستم ایمنی بدن جوجه ها خیلی ضعیف هست و خدای ناکرده خیلی زود دچار عفونت می شه. 2- از دادن بقیه غذایی که می مونه به جوجه خودداری کنید. اگه سرلاک می دید و مثلا تو ظرف غذاش یه مقدار باقی می مونه اونو دیگه نگه ندارید و بریزید دور.  3- ظرف غذای جوجه و قاشقش حتما همیشه تمیز باشه. 4- در حد ممکن جوجه رو زیاد جابجا نکنین یعنی تا جایی که امکان داره فقط برای غذا دادن بهش از جعبه بیاریدش بیرون. تا زمانی که خودش تلاش می کنه تا از جعبه بیاد بیرون و یه روز می بینید که بله خودش موفق شد این کار رو بکنه. دیگه اون وقت خیالتون راحته که هر جایی خواستید با خودتون ببریدش. دیگه چیزی یادم نمی یاد.

ویرایش: سرلاک اگر سرلاک مخصوص طوطیسانان باشد بهترین غذا برای تغذیه جوجه گوشتی هست. در صورت عدم امکان تهیه سرلاک مخصوص طوطیسانان، غذایی که توصیه میگردد غذایی هست که در قسمت تغذیه اولین پست اولین صفحه تاپیک جوجه گوشتی دستور تهیه آن کامل نوشته شده است. تغذیه جوجه طوطی با سرلاک نوزاد انسان (چه با شیر چه بدون شیر)، انواع بیسکوییت، آرد نخودچی، آرد برنج، آرد گندم، آرد ذرت و .... ممنوع میباشد.

آخرين ويرايش توسط picasso on اردیبهشت 19 ام, 92, 3:00 pm, ويرايش شده در 3.
M

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 8 ام, 89, 10:09 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

شروين جان

1- تخم‌مرغ زياد براي جوجه خوب نيست.

2- بيسكوئيت همونطوري كه آقا شاهرخ هم گفتند در دراز مدت باعث ايجاد مشكلات گوارشي مي شه. بيشتر بيسكوئيت‌ها شكر دارند كه اصلا براي طوطي‌ها مناسب نيست.

آخرين ويرايش توسط mr-fariborz on خرداد 20 ام, 91, 10:28 am, ويرايش شده در 2.
M

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 8 ام, 89, 9:48 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 5 ام, 89, 10:55 am
تشکر کرده اید: 1 مرتبه
نوع طوطی: cockatiel
سلام به همه دوستانم من به تمام این سوالها به صورت کامل تو وبلاگم توضیح دادم
1- سرلاک خوبه ولی اگر سرلاک مخصوص پرندگان تهیه کنید خیلی خوبه و سرلاک مخصوص انسان چون دارای قند زیادی هست زیاد مناسب نیست و سبب چسبندگی پرهای دوره نوک شده و جوجه رو از ریخت میندازه من خودم اگر حال درست کردن غذا نداشته باشم تا یک یا دو روز از سرلاک استفاده میکنم و بیشتر از این نه
2 - پرنده فروشی ها پرنده ها رو به مدت کم نگهداری میکنند و سری جوجه ها رو می فروشند پس نمیشه این مورد سند قرار داد ولی در کل نخود دارای پروتین زیادی و من خودم استفاده میکنم
3 - مقدار خوراک بستگی به جوجه داره من جوجه داشتم که حدود 5 تا 10 سی سی غذا می خوره و بازم جوجه ای داشتم که کمتر از 5 سی سی می خوره و تا زمانی که احتیاجات بدن جوجه براورده نشه غذا نیاز داره
4 - بهتره با دست چپ سر جوجه رو به سمت بالا بگیرید تا از ورود غذا به ریه مطمئین شید
5 - بهتر مراقب دما و احتیاجات نوری پرنده باشید با این زندگی آپارتمانی و نبود نور کافی در منازل بار ها با کمبود ویتامین ای و دی تو جوجه ها شدم اگر بتونید در روز 2 ساعت حمام آفتاب بدید خیلی عالی
6 - یه خواهشی از همه دارم اصلا حیوانات رو با هم مقایسه نکنید چون از نظر آناتومی و ریخت شناختی و محل زندگی اصلا با عم قابل قیاس نیستن
در پایان توصیح میکنم یه سری به لینکها زیر که برای وبلاگ خودم بزنید

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط شاهرخ ايلخاني در آذر 8 ام, 89, 11:30 pm .
هر مطلبی هست همینجا بگید نه اینکه کاربرها رو به سایت خودتون دعوت کنید

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

آذر 11 ام, 89, 3:51 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

دوستان داخل غذای جوجه سرنگی  می شه هویج و سبزی هم اضافه کرد. در مورد جوجه سرنگی باید کاملا فکر کنیم که یه نوزاد داریم و باید اونجوری باهاش برخورد کنیم. دقیقا مثل نوزاد انسان رسیدگی می خواد.

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط mr-fariborz در خرداد 20 ام, 91, 10:37 am .
M

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 11 ام, 89, 5:34 pm

آفلاين
نماد کاربر

mahsa نوشته است:
دوستان داخل غذای جوجه رنگی  می شه هویج و سبزی هم اضافه کرد. در مورد جوجه سرنگی باید کاملا فکر کنیم که یه نوزاد داریم و باید اونجوری باهاش برخورد کنیم. دقیقا مثل نوزاد انسان رسیدگی می خواد.
]چه نوع سبزی؟....بطور کلی من می دونم که جعفری بسیار برای عروس خوبه اما ریحون و تره و گشنیز و نعنا و دیگر سبزیجات چطور؟

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 11 ام, 89, 6:06 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر

شاهرخ ايلخاني نوشته است:
]چه نوع سبزی؟....بطور کلی من می دونم که جعفری بسیار برای عروس خوبه اما ریحون و تره و گشنیز و نعنا و دیگر سبزیجات چطور؟
جعفری، تره و گشنیز هر سه تاش خیلی خوبه ولی من بقیه سبزیجات رو که به پدر مادرشون دادم مثلا ریحان، تمایلی نشون ندادند. حالا نمی دونم که خوبه یا نه. ولی این سه تا رو خیلی دوست دارن.

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط mr-fariborz در خرداد 20 ام, 91, 10:40 am .
M

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 25 ام, 89, 9:47 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 23 ام, 89, 10:32 pm
تشکر کرده اید: 463 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو

سلام

نظر همه دوستان رو خوندم و دست همه درد نکنه که اینقدر خوب مینویسن و توضیح میدن

من یک بار یه جوجه عروس رو اینجوری بزرگ کردم

خوب یا بد این غذا هارو کاری باهاش نداشتم ولی جوجه اساسی بزرگ شد :-)

موادی که استفاده کردم این ها بودن 1. ارزن 2 . تخم کتان 3. ارد نخود چی 4. ارد برنج 5.ارد سوخاری 6.ارد تخمه افتاب گردان

7.ارد پسته 8.ارد گردو 9 سرلاک بدون شیر 10 ارد بادام

1.ارزن : از ارزن درشت استفاده کردم و برای 1-2 دقیقه تو اسیاب کن اسیاب کردم جوری که پوستش کنده میشه ولی خودش پودر نمیشه بعد تو یک سینی میریزیمو فوت میکنیم تا پوستش جدا بشه و دوباره اونقدر اسیاب میکنیم تا پودر بشه

2.کتان رو هم مثل ارزن درست میکنیم ولی مقدارش رو من کمتر استفاده کردم

6.با صبر و حوصله نشستم تخمهارو پوست کندم :-) و اسیاب کردم

مقدار ترکیب همه اینهایی که گفتم رو حساب و کتاب نبوده ولی به نسبت میشه تشخیص داد که از هر کدوم چقدر لازمه

فقط از بادوم و گردو که روغن زیاد داره کمتر استفاده کردم و همه چیز باید خوب الک بشه جوری که با سرنگ بشه کشیدش حتی اگر با قاشق دادید خوب اسیاب بشه

خوشحال میشم که اساتید نظرشون رو در مورد ترکیب غذایی من بدن ،که چه ایراد هایی داشته

ممنونم   یا علی

ویرایش: برای تغذیه جوجه گوشتی یا سرلاکی در درجه اول سرلاک مخصوص طوطیسانان توصیه میشود که بهترین غذا برای تغذیه جوجه گوشتی هست. در صورت عدم امکان تهیه سرلاک مخصوص طوطیسانان، غذایی که تایید میگردد غذایی هست که در قسمت تغذیه اولین پست اولین صفحه تاپیک جوجه گوشتی دستور تهیه آن کامل نوشته شده است. تغذیه جوجه طوطی با سرلاک نوزاد انسان (چه با شیر چه بدون شیر)، انواع بیسکوییت، آرد نخودچی، آرد برنج، آرد گندم، آرد ذرت و .... ممنوع میباشد.

آخرين ويرايش توسط picasso on اردیبهشت 19 ام, 92, 3:09 pm, ويرايش شده در 3.
شرح غذای مناسب و اصولی برای جوجه گوشتی یا سرنگی

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 25 ام, 89, 9:56 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 7 ام, 89, 3:32 pm
تشکر کرده اید: 5 مرتبه
نوع طوطی: عروس داشتم!...

با سلام خدمت تمامی دوستان!

دوستان من یه آدمی ام که تا حالا فقط یه عروس داشتم!

اما اطلاعات تئوریم در مورد جوجه ی سرنگی بد نیست!

به نظرتون من می تونم برای ده رو قبل از عید یه جوجه ی سرنگی بگیرم و بدون این که بمیره یا مریضی جدی بگیره(تا بزرگ شه)بزرگش کنم؟

و تا آخر عید هم نگهش دارم(سرنگی بزرگش کنم)؟

راستی حتما آقا شاهرخ و . خانم(جداگانه)نظر بدن!

. خانوم یه سوال هم از شما دارم(چون تاحالا آقا شاهرخ جوجه ی سرنگی نداشتن)احتمال این که من 10 روز اول

یه وعده بهش غذا بدم (ساعت6)وبرم و مامانم بهش یه دور ساعت 11 غذا بده و تا 3 که خودم می رسم خونه و چهار که خودم بهش غذا می دم و بعد نه و بعد لالا و....

بعدهم همین روال و اگر دمای کف اتاقم(گرمایش از کف)زیاد و خوب باشه،و مواد غذایی که بهش می دم هم از قبیل کمی سبزی و سویا و....باشه احتمال زنده موندنش چقدره؟

شما چند تا جوجه رو زنده بزرگ کردین؟

تلفات هم داشتین؟

نیاز به یکم اعتماد به نفس دارم!

چون اساتید معتقدند که افراد تازه وارد نباید جوجه ی سرنگی رو بگیرن!

اما اگر اینا بمیرن هم چون آدم باهاشون دوست تر بوده خیلی ناراحت می شه و هم....

من اجازه ی خریدن همونو به زور می تونم بگیرم چه برسه به این که یه جوجه هم تو دستم بمیره!

بعدم آدم خیلی عذاب وجدان می گیره که من که نمی تونستم چرا اینو گرفتم؟

و با اون خواهر و برادر فضول و اعصاب خرد کنی که من دارم ،فاتحم تو کل فامیل خوندست!....

پولش به درک هر احساسی به آدم دست بده اون موقع از معنویاته!

راستی من می خوام براش اگر خدا بخواد ژل ملکه ی زنبور عسل هم بگیرم که زیادی مقویه!

یه نفر شیرم کنه!

و وقتی رفت،این اشک است که در چشمانمان حلقه میزند!
پس قدرشان را بدانیم!

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط mr-fariborz در خرداد 21 ام, 91, 2:30 pm .
M

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 533  [ 5321 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. تجربیات من در بزرگ کردن یک جوجه گوشتی

archer

0

11047

بهمن 4 ام, 90, 8:20 pm

archer نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. راهنمای پرورش جوجه گوشتی طوطی (ترجمه)

afshin

9

3001

آبان 30 ام, 90, 5:21 pm

afshin نمایش آخرین ارسال

اين مبحث بسته شده است.شما نمي توانيد پست هاي خود را ويرايش يا پست جديدي ارسال کنيد. بیایید باهم یک جوجه گوشتی رو بدرستی بزرگ کنیم

سید جاوید

0

5933

اردیبهشت 7 ام, 91, 2:33 pm

سید جاوید نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد