به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 3 از 66  [ 457 پست ]  »

فروردین 9 ام, 92, 7:48 pm

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال بزرگ ویژه سایت (1) مدال تخصص در انواع طوطی (1)
تاريخ عضويت: تیر 14 ام, 91, 3:26 am
تشکر کرده اید: 38626 مرتبه
نوع طوطی: چيز قابل عرضي نيست
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: مشهد
arman atai نوشته است:

از الان بخوام شروع کنم هوا مناسب هستش

میخوام اولش از کوچیکترین و ارزونترین شروع کنم

مرغ عشق یا حتی فنچ اگه تونستم طوطی بزرگتر و گرونتر به نظر شما چطوره

دوست عزيز ، شما يك گشتي توي تاپيك هاي معرفي طوطي هاي اعضا بزنين ، تعداد زيادي از دوستان در حال تكثير هستند ، مطالبشون رو مطالعه كنين و اطلاعات كسب كنين ...
ضمنا شما اول بايد شرايط خودتون رو بسنجين ...
ضمنا باجي ( مرغ عشق ) براي شروع گزينه خوبيه

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 25 ام, 92, 12:44 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 5 ام, 91, 10:22 pm
تشکر کرده اید: 3 مرتبه
نوع طوطی: عروس
شهر محل سکونت: فارس

سلام

من درمنطقه گرم سیر زندگی میکنم ومیخوام بخاطر فضای بیشتر رو پشت بام فارم تکتثیر درست کنم به اندازه 70تا80 متر مربع باارتفاع 2متر ازچه مصالحی برای جلوگیری ازگرما استفاده کنم ؟

باتشکر

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 25 ام, 92, 7:25 pm

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال بزرگ ویژه سایت (1) مدال تخصص در انواع طوطی (1)
تاريخ عضويت: تیر 14 ام, 91, 3:26 am
تشکر کرده اید: 38626 مرتبه
نوع طوطی: چيز قابل عرضي نيست
gun نوشته است:

سلام

من درمنطقه گرم سیر زندگی میکنم ومیخوام بخاطر فضای بیشتر رو پشت بام فارم تکتثیر درست کنم به اندازه 70تا80 متر مربع باارتفاع 2متر ازچه مصالحی برای جلوگیری ازگرما استفاده کنم ؟

باتشکر

به نظر من شما از هر چي استفاده كنين باز هم گرم ميشه ، ميتونين از ديوار هاي پيش ساخته استفاده كنين و سيستم تهويه و برودت هم به طوري كه مستقيما با پرنده هاتون در ارتباط نباشه استفاده كنين ...
و سقف رو چون در ارتباط با نور مستقيم خورشيد هست رو با يك چيزي مثل پشم شيشه عايق كنين تا حرارت اضافي وارد محيط نشه ...

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 24 ام, 92, 2:28 pm

آفلاين
متخصص جوجه کشی از طوطی های خاص
متخصص جوجه کشی از طوطی های خاص
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اسفند 6 ام, 91, 12:37 pm
تشکر کرده اید: 1668 مرتبه
نوع طوطی: انواع مختلف
شهر محل سکونت: قم

در همسایگی ما پاکستان خاستن وتونستن که از انواع نژادهای طوطیسانان جوجه گرفتند و میگیرند و به خیلی از کشورها از جمله ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر میکنند.

چرا ما نمیتونیم ؟ این یک سوال مهمه که پاسخش ملوم نیست

نخواستیم ؟ نتونستیم؟ جرات ریسک نداشتیم؟.......

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 24 ام, 92, 4:09 pm

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 17 ام, 90, 11:05 am
تشکر کرده اید: 40227 مرتبه
نوع طوطی: Cockatiel
شهر محل سکونت: IR 46

akbarpakbin نوشته است:

در همسایگی ما پاکستان خاستن وتونستن که از انواع نژادهای طوطیسانان جوجه گرفتند و میگیرند و به خیلی از کشورها از جمله ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر میکنند.

سلام

نظر من اینه که نخواستن و نتونستن اصلا معنا و مفهومی نداره ؛ نه تنها تو ایران ، بلکه تو خیلی از کشورهای دیگه هم مهمترین مسئله : نداشتن سرمایه یا نپذیرفتن ریسک سرمایه گذاری هست

البته مسئله کمبود امکانات هم مطرح هست که به نظر من این مسئله هم جزئی از سرمایه گذاری هست و با داشتن سرمایه خوب و پذیرفتن ریسک سرمایه گذاری میتونیم با مشکل امکانات هم کنار بیاییم ، مشکل امکانات اعم از فضا ، غذا ، پرنده ی مناسب و و و هر چیز دیگه ای  .  نخواستیم پس نتونستیم ، چون یا سرمایه نداشتیم و یا جرات ریسک سرمایه گذاری

و در آخر اینکه اطلاعات علمی و تجربی نداریم ، وقتی نمیدونیم پس نمیتونیم ، باید تحقیق و تلاش کنیم تا به نقطه پرش برسیم ، وقتی رسیدیم همه میتونن از اون سکو بپرن

موفق باشید

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 24 ام, 92, 4:29 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال گرافیست ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 3 ام, 92, 6:07 pm
تشکر کرده اید: 861 مرتبه
نوع طوطی: ... طوطی...
شهر محل سکونت: یزد/بافق

akbarpakbin نوشته است:

با شما موافقم. اگر نتونستیم به خاطر اینه که ترسیدیم. و منتظر موندیم تا اول یکی دیگه پیش قدم بشه و بعد که مطمئن شدیم این کار شدنی است ما هم به همون راه بزنیم. البته من یک مشکل دیگه هم میبینم در این مورد که به نظرم بزرگترین مشکل ما ست. اونم اینه که فرهنگ به اشتراک گذاری اطلاعات در ما ایرانی ها ضعیفه. این یک حقیقت فرهنگی و تاریخی است. مثال بارزش رو در ضرب المثل "فوت کوزه گری" میشه دید. از اونجا که من کارشناس ارشد حفاظت و مرمت آثار تاریخی هستم با مواردی برخورد کردم که یک تکنیک به خاطر همین سیاست حفظ اسرار کاری در ایران از بین رفته. نمونه اش کاشی زرین فام. همین مورد کاشی زرین فام رو اگر مثلا در اروپا تاریخشو دنبال کنیم میبینیم که از همون زمان چه مستندات مکتوبی به جا گذاشتند ولی در ایران تکنیک ساختش همراه سازندگانش مدفون شده. خیلی از پرورشدهندگان ما که مثلا مرغ عشق تکثیر میکنن حتی حاضر نیستند که یک عکس از محیط سالنشون در اختیار کسی بگذارند.

شما این دو تا نتیجه جستجو ی عکس رو  با هم مقایسه کن اولیش به زبان انگلیسی و دومی  فارسی :

budgerigar breeding room

سالن تکثیر مرغ عشق

تو مورد دوم چندتا عکس از یه سالن درست و حسابی میشه دید؟ تازه برای یک چیز ساده مثل تکثیر باجی.

و دیدم کسانی که به عمد اطلاعات غلط میدن. این باعث میشه من نوعی به چرخه‌ی اطلاعات موجود (هرچند ضعیف) هم اعتماد کامل نداشته باشم. و این هم باعث ترس من میشه.

البته نباید این رو هم از یاد ببریم که اکثر پرورشدهندگان طوطی در پاکستان در مناطق گرمسیر پاکستان هستند. مناطقی که به دلیل مجاورت با اقیانوس هند نواسانات دمایی کمی داره. شاید در طول شبانه روز 2 درجه. نه مثل من که در محیطی زندگی میکنم که اختلاف دمای شب و روزش به 20 درجه هم میرسه. این باعث میشه من بیشتر بترسم. 

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 24 ام, 92, 4:47 pm

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9654 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف

aliiib نوشته است:

با شما موافقم. اگر نتونستیم به خاطر اینه که ترسیدیم. و منتظر موندیم تا اول یکی دیگه پیش قدم بشه و بعد که مطمئن شدیم این کار شدنی است ما هم به همون راه بزنیم. البته من یک مشکل دیگه هم میبینم در این مورد که به نظرم بزرگترین مشکل ما ست. اونم اینه که فرهنگ به اشتراک گذاری اطلاعات در ما ایرانی ها ضعیفه. این یک حقیقت فرهنگی و تاریخی است. مثال بارزش رو در ضرب المثل "فوت کوزه گری" میشه دید. از اونجا که من کارشناس ارشد حفاظت و مرمت آثار تاریخی هستم با مواردی برخورد کردم که یک تکنیک به خاطر همین سیاست حفظ اسرار کاری در ایران از بین رفته. نمونه اش کاشی زرین فام. همین مورد کاشی زرین فام رو اگر مثلا در اروپا تاریخشو دنبال کنیم میبینیم که از همون زمان چه مستندات مکتوبی به جا گذاشتند ولی در ایران تکنیک ساختش همراه سازندگانش مدفون شده. خیلی از پرورشدهندگان ما که مثلا مرغ عشق تکثیر میکنن حتی حاضر نیستند که یک عکس از محیط سالنشون در اختیار کسی بگذارند.

شما این دو تا نتیجه جستجو ی عکس رو  با هم مقایسه کن اولیش به زبان انگلیسی و دومی  فارسی :

budgerigar breeding room

سالن تکثیر مرغ عشق

تو مورد دوم چندتا عکس از یه سالن درست و حسابی میشه دید؟ تازه برای یک چیز ساده مثل تکثیر باجی.

و دیدم کسانی که به عمد اطلاعات غلط میدن. این باعث میشه من نوعی به چرخه‌ی اطلاعات موجود (هرچند ضعیف) هم اعتماد کامل نداشته باشم. و این هم باعث ترس من میشه.

البته نباید این رو هم از یاد ببریم که اکثر پرورشدهندگان طوطی در پاکستان در مناطق گرمسیر پاکستان هستند. مناطقی که به دلیل مجاورت با اقیانوس هند نواسانات دمایی کمی داره. شاید در طول شبانه روز 2 درجه. نه مثل من که در محیطی زندگی میکنم که اختلاف دمای شب و روزش به 20 درجه هم میرسه. این باعث میشه من بیشتر بترسم. 

ما سالن تکثیر مرغ عشق و عروس هلندی داریم خیلی خوب هم هستند

انواع سالنها در ایران هست نیازی نیست حتما عکسی از اون باشه مثل قناری و...

در ایران از کینک پروت استرالیایی و حتی ماکائو جوجه گرفتند

من سرمایه دار مثلا

میخوام جفت مولد اروپایی وارد کنم خیالم راحت باشه

شما یک راه درست و با اطمینان به بنده نشون بدید!؟

این مورد خیلی گسترده تر از این داستانها هست و من خیلی خیلی دنبال این جریان بودم و تا اتاق عالی ترین مقام دامپزشکی در رابطه با واردات و حتی کار افرینی و حتی بهتر از اون تحصیل در این رده رفتم

متاسفانه اساس نامه دقیقی در این زمینه در دست نیست و نمیشه راه به جایی برد

و الا گونهایی که وارد ایران میشوند راحت در ایران دارند تکثیر میشوند - حتی رده کاسکو

مسئله اینه که فرضا من بیام هزینه کنم 10 جفت لوری قرمز بگیرم ایا واقعا بازار داره؟؟ خیر ! همین کاسکو عروس و... بازار فعالی دارند پس از سرمایه گذار انتظار نداشته باشید بدون در نظر گرفتن تمام راه های اقتصادی فرضا ماکائو نظامی پرورش بده

هر شخصی که حس کرد علاقه به تکثیر گونه ای خاصی داره و چیز خاصی مد نظرش هست و از نظر مالی هیچ مشکلی نداره و 100%نظرش قطعی بود با من تماس بگیره من خودم راهنماییش میکنم از کجا تهیه کنه کار نشد نداره فقط پول میخواد فقط و فقط پول!!

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 3 از 66  [ 457 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد