به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 4 از 66  [ 457 پست ]  »

خرداد 24 ام, 92, 6:25 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال گرافیست ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 3 ام, 92, 6:07 pm
تشکر کرده اید: 861 مرتبه
نوع طوطی: ... طوطی...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: یزد/بافق

محمد مددی نوشته است:

ما سالن تکثیر مرغ عشق و عروس هلندی داریم خیلی خوب هم هستند

انواع سالنها در ایران هست نیازی نیست حتما عکسی از اون باشه مثل قناری و...

در ایران از کینک پروت استرالیایی و حتی ماکائو جوجه گرفتند

من سرمایه دار مثلا

میخوام جفت مولد اروپایی وارد کنم خیالم راحت باشه

شما یک راه درست و با اطمینان به بنده نشون بدید!؟

این مورد خیلی گسترده تر از این داستانها هست و من خیلی خیلی دنبال این جریان بودم و تا اتاق عالی ترین مقام دامپزشکی در رابطه با واردات و حتی کار افرینی و حتی بهتر از اون تحصیل در این رده رفتم

متاسفانه اساس نامه دقیقی در این زمینه در دست نیست و نمیشه راه به جایی برد

و الا گونهایی که وارد ایران میشوند راحت در ایران دارند تکثیر میشوند - حتی رده کاسکو

مسئله اینه که فرضا من بیام هزینه کنم 10 جفت لوری قرمز بگیرم ایا واقعا بازار داره؟؟ خیر ! همین کاسکو عروس و... بازار فعالی دارند پس از سرمایه گذار انتظار نداشته باشید بدون در نظر گرفتن تمام راه های اقتصادی فرضا ماکائو نظامی پرورش بده

هر شخصی که حس کرد علاقه به تکثیر گونه ای خاصی داره و چیز خاصی مد نظرش هست و از نظر مالی هیچ مشکلی نداره و 100%نظرش قطعی بود با من تماس بگیره من خودم راهنماییش میکنم از کجا تهیه کنه کار نشد نداره فقط پول میخواد فقط و فقط پول!!

جناب مددی فرمایش شما کاملا صحیحه. ما سالن تکثیر عروس و مرغ عشق فراوان داریم و نمونه های بسیار باکیفیت هم داریم. اما عرض بنده اینه که ما به راحتی اطلاعات رد و بدل نمیکنیم. اگر من اون دوتا نتیجه‌ی جستجو رو گذاشتم بالا، مقصودم این بود که ببینید که با و جود سالن های خوبی که داریم در ایران ولی متاسفانه کمتر کسی تجربیاتش رو با دیگران به اشتراک میزاره. شما "ایران پاروت" رو نگاه نکنین. من خودم در یک سایت دیگه ایرانی دیدم که مدیریتش در یک پستی یه همچه چیزی نوشته بود :"با توجه به درخواست‌های زیاد کاربران چند عکس از سالن تکثیرم میذارم" بعد چندتا عکس از قفسهای جمعی گذاشته بود که توش پر بود از عروسهایی که به نظر من یا تو پرریزی بودند یا مریض بودند (البته من چندان تجربه‌ای ندارم  ولی تا حدودی میتونم پرنده‌ی سرحال رو تشخیص بدم). و البته در این قفسها هیچ لونه‌ای هم دیده نمیشد! منظورم اینه که در فرهنگ ما از دیرباز تا همین الآن حفظ اسرار کاری جزء ارزشهای تمام صنوف بوده. واگر کسی میخواسته کاری یاد بگیره اصطلاحا میگفتن "باید کار رو از اوستاش بدزده" یعنی اوستا چیزی به اون یاد نمیداده. الآن هم همینطوره. در تکثیر طوطی هم همینطوره. چند سال پیش قصد راه اندازی سالن تکثیر ماهی داشتم ولی نمیدونید با چه بدبختی تونستم یکی دوتا سالن رو از نزدیک ببینم. و خیلی موارد دیگه حتی در موارد علمی که اساس پیشرفتش در اشتراک گذاری اطلاعاته. وقتی برای اولین بار شنیدم ما هنوز عروس از پاکستان وارد میکنیم خیلی تعجب کردم. ولی به نظرم دلیل اینکه ما حتی در تولید عروس برای بازار داخلی مستقل نشدیم، نقص در چرخش اطلاعاته.

البته این مسائلی که شما در امورات واردات می‌فرمایین کاملا صحیحه. بنده در جریان یک مورد واردات اسب بودم. با وجود اینکه در مورد اسب و دام بزرگ اساسنامه های مشخصی هم وجود داره. با این وجود وارد کردن یک اسب یک عملیات کاملا فرسایشی بود. و این هم یک سنگ بزرگ جلوی پای علاقه مندان هست.

و در پایان صد البته و هزار البته که این کار به جز علاقه "فقط و فقط پول" میخواد.

جسارت و پرحرفی بنده رو ببخشید

سربلند باشید

بهابادی

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 24 ام, 92, 9:12 pm

آفلاين
متخصص جوجه کشی از طوطی های خاص
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اسفند 6 ام, 91, 12:37 pm
تشکر کرده اید: 1668 مرتبه
نوع طوطی: انواع مختلف
شهر محل سکونت: قم

aliiib نوشته است:

جناب مددی فرمایش شما کاملا صحیحه. ما سالن تکثیر عروس و مرغ عشق فراوان داریم و نمونه های بسیار باکیفیت هم داریم. اما عرض بنده اینه که ما به راحتی اطلاعات رد و بدل نمیکنیم. اگر من اون دوتا نتیجه‌ی جستجو رو گذاشتم بالا، مقصودم این بود که ببینید که با و جود سالن های خوبی که داریم در ایران ولی متاسفانه کمتر کسی تجربیاتش رو با دیگران به اشتراک میزاره. شما "ایران پاروت" رو نگاه نکنین. من خودم در یک سایت دیگه ایرانی دیدم که مدیریتش در یک پستی یه همچه چیزی نوشته بود :"با توجه به درخواست‌های زیاد کاربران چند عکس از سالن تکثیرم میذارم" بعد چندتا عکس از قفسهای جمعی گذاشته بود که توش پر بود از عروسهایی که به نظر من یا تو پرریزی بودند یا مریض بودند (البته من چندان تجربه‌ای ندارم  ولی تا حدودی میتونم پرنده‌ی سرحال رو تشخیص بدم). و البته در این قفسها هیچ لونه‌ای هم دیده نمیشد! منظورم اینه که در فرهنگ ما از دیرباز تا همین الآن حفظ اسرار کاری جزء ارزشهای تمام صنوف بوده. واگر کسی میخواسته کاری یاد بگیره اصطلاحا میگفتن "باید کار رو از اوستاش بدزده" یعنی اوستا چیزی به اون یاد نمیداده. الآن هم همینطوره. در تکثیر طوطی هم همینطوره. چند سال پیش قصد راه اندازی سالن تکثیر ماهی داشتم ولی نمیدونید با چه بدبختی تونستم یکی دوتا سالن رو از نزدیک ببینم. و خیلی موارد دیگه حتی در موارد علمی که اساس پیشرفتش در اشتراک گذاری اطلاعاته. وقتی برای اولین بار شنیدم ما هنوز عروس از پاکستان وارد میکنیم خیلی تعجب کردم. ولی به نظرم دلیل اینکه ما حتی در تولید عروس برای بازار داخلی مستقل نشدیم، نقص در چرخش اطلاعاته.

البته این مسائلی که شما در امورات واردات می‌فرمایین کاملا صحیحه. بنده در جریان یک مورد واردات اسب بودم. با وجود اینکه در مورد اسب و دام بزرگ اساسنامه های مشخصی هم وجود داره. با این وجود وارد کردن یک اسب یک عملیات کاملا فرسایشی بود. و این هم یک سنگ بزرگ جلوی پای علاقه مندان هست.

و در پایان صد البته و هزار البته که این کار به جز علاقه "فقط و فقط پول" میخواد.

جسارت و پرحرفی بنده رو ببخشید

سربلند باشید

بهابادی

دوستان نظر هردو را کاملا قبول دارم و میپسندم .

اما...

اما اینکه کسی اگر بخواد و واقعا اراده کنه حتی با یک جفت میتونه شروع کنه .

پول و سرمایه خیلی مهمه اما نه بیشتر از اراده

بنده تقریبا دوسال است که کلا با پرنده خصوصا طوطیسانان آشنا شدم اول یک جفت مرغ عشق و یک عروس هلندی خریدم حتی نمیدونستم که مرغ عشق جفت است یا نه کلا اطلاعاتم صفر بود اما از اونها خوشم اومد شروع به تحقیق کردم بعد کاسکو خریدم و اینطور وارد کار با طوطیسانان شدم .

بعد خواستم جوجه بگیرم از اونها تونستم از عروس شاه طوطی خورشیدی مرغ عشق جوجه بگیرم البته این کار فقط درطول 6ماه گذشته بود. 

دیدم میشه اینکار را کرد حالا هم تصمیم گرفتم با کاسکو کار کنم . نمیدونم شاید نتونم اما هر چه در توان دارم میگذارم بقیش با خدا.

در مورد اشتراک گذاری اطلاعات موافقم کلا فرهنگشو نداریم و از این بابت خیلی برای خودمون متاسفم . چندین مورد امتحان کردم متاسفانه بسیار شرم اور بود.

دوست نداریم کسی بتونه مثل ما هر کاری که بلدیم را انجام بده و یا جواب نمیدیم یا اگر خیلی هنر کنیم یک جواب سربسته و کلی میدیم که طرف نتونه از اون نتیجه گیری و برداشتی  کاری مثبتی بکنه.

من معتقدم مهم اینه که همت کنیم و بخواهیم حتی با سرمایه و امکانات حد اقلی که در اختیار داریم . باید پله پله بریم جلو و از شکستها تجربه کسب کنیم و با پیروزیها وموفقیتها تشویق بشیم.

شرمنده که جسارت کردم در حضور اساتید 

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 24 ام, 92, 9:27 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
مدال فعالیت مفید (1) مدال تشویقی (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 4 ام, 90, 3:25 pm
تشکر کرده اید: 1056 مرتبه
نوع طوطی: لاوبرد ماسكدار
شهر محل سکونت: تهران

به نظرم در این نظرات سه نکته رو ندیده گرفتید:

1) بازار حیوانات خانگی در ایران، بازاری هست که از چندین جنبه محدود هست، یک جنبه، میزان آشنایی و علاقه افراد به گونه ها هست، تقریباً هر فردی اگر بودجه اش رو داشته باشه، انتخاب اولش در طوطی ها کاسکو هست، بدون اینکه ببینه آیا علاقه و انتظارش از پرنده و توانش در نگهداری با این پرنده سنخیتی داره یا نه. پس طبیعی هست که اگر فردی با دید بازار بره دنبال تکثیر فقط بره دنبال 5 الی 6 گونه. نمونه اش در همین فروم خودمون، یک جوجه کاراکی که چند ماه فروش نرفته. آیا منطقی هست که فردی بره دنبال تکثیر این گونه یا گونه های مشابه؟، جنبه دیگر عدم امکان صادرات هست به خاطر مشکلات متنوع. تکثیر کننده پاکستانی به راحتی می تونه چشم به بازار خارجی داشته باشه اما ما نه.

2) فریب عکسهایی رو که از فارمهای خارجی می بینید نخورید. در هیچ کسب و کاری در هیچ کجای دنیا، فرد اطلاعاتش رو بی دلیل و به رایگان به اشتراک نمی گذاره.

مثلاً ممکنه یه باغ وحش دانشش رو در تکثیر یک گونه در اسارت به رایگان به باغ وحش های دیگه منتقل کنه، چون هدفش حفظ گونه های جانوری هست، اما یک تکثیر کننده خصوصی، هدفش کسب درآمد هست، و با انتقال دانش، عملاً برای خودش رقیب ایجاد می کنه.

اینکه عکس یا یه سری اطلاعات اولی از فارمهای خارجی هست، دلیلش برمیگرده به اینکه در اون کشورها، سطح دانش تکثیر بالاست، پس اطلاعات اولیه ای مانند اندازه لانه و قفس چیز باارزشی نیست که بخوان پنهان کنن، از طرف دیگه با انتشار تصاویر فارم، به خریدار این اطمینان رو میدن که پرنده های سالمی خریداری می کنن.

اگر شما به دنبال اطلاعات عمیقتری، مانند رژیم غذایی جفت یا جوجه بگردید، می بینید که در منابع خارجی هم خیلی به ندرت چیز دندانگیری به دست میاد.

3) امیدوارم آقای پاک بین، صحبت من رو حمل بر بی ادبی نکنن. اما به نظر من وقتی می تونیم صحبت از رسیدن به "دانش تکثیر" کنیم، که بتونیم در یک گونه، از چندین جفت جوجه بگیریم.
جفت انداختن صرفاً یک جفت از یک گونه یا خریدن یک جفت آماده و گرفتن جوجه از اونها، اصلاً قابل مقایسه با تکثیر در تیراژ نیست.

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 24 ام, 92, 9:29 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال خوش برخوردی (1) مدال تشویقی (1)
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 91, 3:17 pm
تشکر کرده اید: 17746 مرتبه
نوع طوطی: قابل عرض نيستن
شهر محل سکونت: لرستان
akbarpakbin نوشته است:

اما...

بنده تقریبا دوسال است که کلا با پرنده خصوصا طوطیسانان آشنا شدم اول یک جفت مرغ عشق و یک عروس هلندی خریدم حتی نمیدونستم که مرغ عشق جفت است یا نه کلا اطلاعاتم صفر بود اما از اونها خوشم اومد شروع به تحقیق کردم بعد کاسکو خریدم و اینطور وارد کار با طوطیسانان شدم .

بعد خواستم جوجه بگیرم از اونها تونستم از عروس شاه طوطی خورشیدی مرغ عشق جوجه بگیرم البته این کار فقط درطول 6ماه گذشته بود. 

دیدم میشه اینکار را کرد حالا هم تصمیم گرفتم با کاسکو کار کنم . نمیدونم شاید نتونم اما هر چه در توان دارم میگذارم بقیش با خدا.

در مورد اشتراک گذاری اطلاعات موافقم کلا فرهنگشو نداریم و از این بابت خیلی برای خودمون متاسفم . چندین مورد امتحان کردم متاسفانه بسیار شرم اور بود.

دوست نداریم کسی بتونه مثل ما هر کاری که بلدیم را انجام بده و یا جواب نمیدیم یا اگر خیلی هنر کنیم یک جواب سربسته و کلی میدیم که طرف نتونه از اون نتیجه گیری و برداشتی  کاری مثبتی بکنه.

من معتقدم مهم اینه که همت کنیم و بخواهیم حتی با سرمایه و امکانات حد اقلی که در اختیار داریم . باید پله پله بریم جلو و از شکستها تجربه کسب کنیم و با پیروزیها وموفقیتها تشویق بشیم.

با سلام
جسارتا ما حداقل براي اينكه بتونيم يك سالن پرورش بزنيم كه ١٠جفت كاكادو داشته باشه،حداقل ١٣٠ميليون بايد خرج كنيم تا اين جفت هارو تهيه كنيم و نيز وسايل نگهداري اين جفت هارو
عملا به جز عشق و علاقه مسئله درآمد جريان خيلي مهمه.كسي كه اين مقدار پول رو داشته باشه،اولا خيلي بعيد هست كه در سالن طوطي سانان سرمايه گذاريش كنه و اگر هم طرف پولدار تر باشه،ميبينه كه به زحمتش نميارزه.
خود بنده بسيار دنبال اين جريان بودم و هستم و در اين راه ديدم كه اصلا به حرف نيست و حتي من كه كاملا جدي بودم و طرح سالنم رو ريخته بودم،اون رو به تعويق انداختم تا باز هم شرايط مالي و علمي بهتري برام مهيا بشه
جدا از اين مسئله كه دوستان فرمودن نبود بازار مناسب هست به طوري كه اونقدر از كشور هاي همسايه وارد ميشه كه بازاري براي توليد داخل در سطح بالا نميذاره و در فروش به مشكل برميخوريم.براي مثال در پاكستان از چندين جفت پالم كوكاتو جوجه ميكشن اين در حالي هست كه ما نميتونيم يه جوجه پالم رو به راحتي بفروشيم
به اميد فردايي بهتر

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 24 ام, 92, 10:12 pm

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9654 مرتبه
نوع طوطی: گونه های مختلف
شهر محل سکونت: مشهد

akbarpakbin نوشته است:

اما...

اقای پاکبین چرا خودمون به فرهنگمون چیزی بچسبونیم ؟؟

طرف شما کاسب بوده اطلاعات نداده .اقا در کل دنیا همینه .راه نشون رقیب نمیدن

اما من افرادی در این سایت میشناسم بدون چشم داشتی داشتهای خودشون در اختیار میزارند

به فرومهای دیگه کار ندارم دوستان در ایران پاروت خیلی خوب همکاری میکنند

بحث علاقه به کنار از نگاه من "فقط "پولش باشه همه کار میشه کرد حتی در اوج بی تجربگی

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 24 ام, 92, 10:43 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال گرافیست ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 3 ام, 92, 6:07 pm
تشکر کرده اید: 861 مرتبه
نوع طوطی: ... طوطی...
شهر محل سکونت: یزد/بافق

kavehmo نوشته است:

به نظرم در این نظرات سه نکته رو ندیده گرفتید:

1) بازار حیوانات خانگی در ایران، بازاری هست که از چندین جنبه محدود هست، یک جنبه، میزان آشنایی و علاقه افراد به گونه ها هست، تقریباً هر فردی اگر بودجه اش رو داشته باشه، انتخاب اولش در طوطی ها کاسکو هست، بدون اینکه ببینه آیا علاقه و انتظارش از پرنده و توانش در نگهداری با این پرنده سنخیتی داره یا نه. پس طبیعی هست که اگر فردی با دید بازار بره دنبال تکثیر فقط بره دنبال 5 الی 6 گونه. نمونه اش در همین فروم خودمون، یک جوجه کاراکی که چند ماه فروش نرفته. آیا منطقی هست که فردی بره دنبال تکثیر این گونه یا گونه های مشابه؟، جنبه دیگر عدم امکان صادرات هست به خاطر مشکلات متنوع. تکثیر کننده پاکستانی به راحتی می تونه چشم به بازار خارجی داشته باشه اما ما نه.

2) فریب عکسهایی رو که از فارمهای خارجی می بینید نخورید. در هیچ کسب و کاری در هیچ کجای دنیا، فرد اطلاعاتش رو بی دلیل و به رایگان به اشتراک نمی گذاره.

مثلاً ممکنه یه باغ وحش دانشش رو در تکثیر یک گونه در اسارت به رایگان به باغ وحش های دیگه منتقل کنه، چون هدفش حفظ گونه های جانوری هست، اما یک تکثیر کننده خصوصی، هدفش کسب درآمد هست، و با انتقال دانش، عملاً برای خودش رقیب ایجاد می کنه.

اینکه عکس یا یه سری اطلاعات اولی از فارمهای خارجی هست، دلیلش برمیگرده به اینکه در اون کشورها، سطح دانش تکثیر بالاست، پس اطلاعات اولیه ای مانند اندازه لانه و قفس چیز باارزشی نیست که بخوان پنهان کنن، از طرف دیگه با انتشار تصاویر فارم، به خریدار این اطمینان رو میدن که پرنده های سالمی خریداری می کنن.

اگر شما به دنبال اطلاعات عمیقتری، مانند رژیم غذایی جفت یا جوجه بگردید، می بینید که در منابع خارجی هم خیلی به ندرت چیز دندانگیری به دست میاد.

3) امیدوارم آقای پاک بین، صحبت من رو حمل بر بی ادبی نکنن. اما به نظر من وقتی می تونیم صحبت از رسیدن به "دانش تکثیر" کنیم، که بتونیم در یک گونه، از چندین جفت جوجه بگیریم.
جفت انداختن صرفاً یک جفت از یک گونه یا خریدن یک جفت آماده و گرفتن جوجه از اونها، اصلاً قابل مقایسه با تکثیر در تیراژ نیست.

درود

ولی آیا ما برای همین بازار محدود هم کاری کردیم؟ کاسکوهای پرورش ایران که اینجا آگهی میشن در کمتر از یک روز خریداری میشن با قیمت بالا تر از کاسکوهای بازار، جوجه عروسها یکی دو روزه فروخته میشن، و مغازه دارها با رغبت میل به خرید جوجه عروسها دارند (با قیمتی کمی پایین تر) بعید میدونم از دوستانی که عروس تکثیر  میکنند کسی باشه که جوجه رو دستش مونده باشه. حتی عروس بالغ وحشی هم خوب فروش میره. خورشیدی های آقای پاکبین به سرعت فروش رفتند و بهار تا بهار دنیا دنیا جوجه سرلاکی شاه طوطی و ملنگو فروش میره. یه جوجه ملنگوی دونخور زرد یه روز هم تو هیچ پرنده فروشی نمیمونه. آیا تکثیر کننده های ما این بازار رو میتونند جواب بدن؟ حرف از کاسکو و شاه طوطی و ملنگو رنگی و  غیره نیست، آیا تنها نیاز بازار به عروس رو میتونند تامین کنند؟ به نظر من خیر. هنوز برای اشباع شدن همین بازار محدود خیلی راه مونده. پس تکثیر کننده‌ای از این بابت نباید نگرانی داشته باشه مگر اینکه تکثیر گونه‌های فوق الذکر از لحاظ روانی راضیش نکنه. که کاملا قابل درکه.

در مورد اشتراک گذاری اطلاعات کسب کار درسته که معمولا زیر و بم اطلاعات ارائه نمیشه ولی فرهنگ (مخصوصا در اروا با مستندات تاریخی) به اونا اینو یاد داده که اگر خواهان اطلاعاتی باید اطلاعات به جاش بدی.  درسته که اونجا هم اطلاعات تمام کمال رد و بدل نمیشه ولی در مقابل اونچه در اینجا میبینیم حجم به مراتب بالاتری تبادل میشه. در هر موضوعی که مد نظرتون هست یک جستجویی توی سرویسهای اشتراک گذاری ویدیو بکنید.اطلاعات عموما به اشتراک گذاشته میشه نه اینکه یکطرفت ارائه بشه. این اطلاعات هم معمولا نه مستقیما از طریق تولید کننده بلکه از طریق مراکزی که باتبادل اطلاعات کسب درآمد میکنند در دسترس هست. تولید کننده تا اونجا که بتونه (تا اونجا که منافعش در خطر نباشه) اطلاعات میده تا اطلاعات تولید کننده‌ی دیگه رو بگیره. این اطلاعات بیشتر از طریق تولیدکننده های خرد ارائه میشه که مستقلا مرکز علمی وابسته در اختیار ندارن. اما اینجا عموما تا اونجا که بشه اطلاعات نمیدیم.

EZEL نوشته است:
با سلام جسارتا ما حداقل براي اينكه بتونيم يك سالن پرورش بزنيم كه ١٠جفت كاكادو داشته باشه،حداقل ١٣٠ميليون بايد خرج كنيم تا اين جفت هارو تهيه كنيم و نيز وسايل نگهداري اين جفت هارو عملا به جز عشق و علاقه مسئله درآمد جريان خيلي مهمه.كسي كه اين مقدار پول رو داشته باشه،اولا خيلي بعيد هست كه در سالن طوطي سانان سرمايه گذاريش كنه و اگر هم طرف پولدار تر باشه،ميبينه كه به زحمتش نميارزه. خود بنده بسيار دنبال اين جريان بودم و هستم و در اين راه ديدم كه اصلا به حرف نيست و حتي من كه كاملا جدي بودم و طرح سالنم رو ريخته بودم،اون رو به تعويق انداختم تا باز هم شرايط مالي و علمي بهتري برام مهيا بشه جدا از اين مسئله كه دوستان فرمودن نبود بازار مناسب هست به طوري كه اونقدر از كشور هاي همسايه وارد ميشه كه بازاري براي توليد داخل در سطح بالا نميذاره و در فروش به مشكل برميخوريم.براي مثال در پاكستان از چندين جفت پالم كوكاتو جوجه ميكشن اين در حالي هست كه ما نميتونيم يه جوجه پالم رو به راحتي بفروشيم به اميد فردايي بهتر

در مورد پرنده همیشه پرنده‌ی تولید داخل در اولویت بوده برای خریدار مگر اینکه قصد تکثیر نژادهای خالص رو داشته باشه. 

چرا باید از همین اول به کاکادو فکر کنیم که 130 تومن سرمایه بخواد به گفته‌ی شما؟ البته هستند کسانی که به خاطر علاقه کارهایی انجام میدن که هم سرمایه‌ی بیشتری میخواد و هم زحمت بیشتر و سود کمتری داره. من کشاورزهایی زیادی رو میشناسم که اگه زمینهاشونو بفروشن و پولشو بزارن توی بانک سود بیشتری نصیبشون میشه. خوب اگر ما میخوایم قدم بزرگ از ابتدا برداریم  خیلی خوبه ولی اگر که توان تحمل شکست رو هم داشته باشیم. به نظر من وقتی بازار برای کاسکو اینقدر مطلوبه تکثیر کاسکو یک گزینه‌ی بسیار خوبه اگر چیزی مثل عروس و لاوبرد ما رو راضی نمیکنه.

البته در این شکی نیست که لذت اینکه مثلا اولین تکثیرکننده‌ی پالم کاکاتوی ایران باشی وصف ناشدنیه.

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 25 ام, 92, 10:00 am

آفلاين
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اسفند 6 ام, 91, 12:37 pm
تشکر کرده اید: 1668 مرتبه
نوع طوطی: انواع مختلف
شهر محل سکونت: قم

فقط یک سوال ایا همه پرورش دهنده ها در اول کار با دهها جفت طوطی شروع کردند ؟

من فکر میکنم بشه پله پله رفت بالا

اراده و تصمیم قطعی وبا مطالعه برای هر کاری نصف انجام اون کاره

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 4 از 66  [ 457 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد