به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 5 از 66  [ 457 پست ]  »

خرداد 25 ام, 92, 11:34 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال خوش برخوردی (1) مدال تشویقی (1)
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 91, 3:17 pm
تشکر کرده اید: 17746 مرتبه
نوع طوطی: قابل عرض نيستن
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: لرستان
akbarpakbin نوشته است:

فقط یک سوال ایا همه پرورش دهنده ها در اول کار با دهها جفت طوطی شروع کردند ؟

من فکر میکنم بشه پله پله رفت بالا

اراده و تصمیم قطعی وبا مطالعه برای هر کاری نصف انجام اون کاره

با اجازه اساتيد
عملا براي شروع هيچ كس نميره چندين جفت طوطي بخره،اكثرا همه با عروس هلندي باجي،لاوبرد و در سطح بالاتر با هانس مكوي،ملنگو و...شروع ميكنن اما اين مسئله مطلق نيست مثل جناب دكتر نبوي.ولي بهتره با جفت هاي راحت تر و كمتر شروع كرد كه هم هزينه كمتري داشته باشه و هم ظررش كمتر باشه و هم تجربه بيشتري كسب كرد.

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 25 ام, 92, 5:08 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: تیر 20 ام, 91, 5:05 pm
تشکر کرده اید: 319 مرتبه
نوع طوطی: YellowFace Budgie
شهر محل سکونت: IR 11

EZEL نوشته است:
با اجازه اساتيد عملا براي شروع هيچ كس نميره چندين جفت طوطي بخره،اكثرا همه با عروس هلندي باجي،لاوبرد و در سطح بالاتر با هانس مكوي،ملنگو و...شروع ميكنن اما اين مسئله مطلق نيست مثل جناب دكتر نبوي.ولي بهتره با جفت هاي راحت تر و كمتر شروع كرد كه هم هزينه كمتري داشته باشه و هم ظررش كمتر باشه و هم تجربه بيشتري كسب كرد.
داداش منظورت ماکائو ست عزیز جوجه کشی از ماکائو که کار راحتی نیست ؟؟؟

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 25 ام, 92, 5:26 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال خوش برخوردی (1) مدال تشویقی (1)
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 91, 3:17 pm
تشکر کرده اید: 17746 مرتبه
نوع طوطی: قابل عرض نيستن
شهر محل سکونت: لرستان
پارسا حیدری نوشته است:

داداش منظورت ماکائو ست عزیز جوجه کشی از ماکائو که کار راحتی نیست ؟؟؟

بله آقاي حيدري.مكوي هانس كه كوچك ترين گونه مكوي هست،پرورش آسانتري نسبت به مكوي هاي بزرگ داره.البته اينو عرض كنم كه نسبت به مكوي هاي بزرگ راحت تره.چون كوچك هست و فضاي كمتري ميخواد،قيمت مناسب تري داره و...

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 25 ام, 92, 5:57 pm

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
نماد کاربر
مدال افتخاری (1)
تاريخ عضويت: مهر 2 ام, 90, 1:43 pm
تشکر کرده اید: 9032 مرتبه
نوع طوطی: کاکادوٰ ماکائوٰ ....
شهر محل سکونت: کرج

kavehmo نوشته است:

به نظرم در این نظرات سه نکته رو ندیده گرفتید:

1) بازار حیوانات خانگی در ایران، بازاری هست که از چندین جنبه محدود هست، یک جنبه، میزان آشنایی و علاقه افراد به گونه ها هست، تقریباً هر فردی اگر بودجه اش رو داشته باشه، انتخاب اولش در طوطی ها کاسکو هست، بدون اینکه ببینه آیا علاقه و انتظارش از پرنده و توانش در نگهداری با این پرنده سنخیتی داره یا نه. پس طبیعی هست که اگر فردی با دید بازار بره دنبال تکثیر فقط بره دنبال 5 الی 6 گونه. نمونه اش در همین فروم خودمون، یک جوجه کاراکی که چند ماه فروش نرفته. آیا منطقی هست که فردی بره دنبال تکثیر این گونه یا گونه های مشابه؟، جنبه دیگر عدم امکان صادرات هست به خاطر مشکلات متنوع. تکثیر کننده پاکستانی به راحتی می تونه چشم به بازار خارجی داشته باشه اما ما نه.

2) فریب عکسهایی رو که از فارمهای خارجی می بینید نخورید. در هیچ کسب و کاری در هیچ کجای دنیا، فرد اطلاعاتش رو بی دلیل و به رایگان به اشتراک نمی گذاره.

مثلاً ممکنه یه باغ وحش دانشش رو در تکثیر یک گونه در اسارت به رایگان به باغ وحش های دیگه منتقل کنه، چون هدفش حفظ گونه های جانوری هست، اما یک تکثیر کننده خصوصی، هدفش کسب درآمد هست، و با انتقال دانش، عملاً برای خودش رقیب ایجاد می کنه.

اینکه عکس یا یه سری اطلاعات اولی از فارمهای خارجی هست، دلیلش برمیگرده به اینکه در اون کشورها، سطح دانش تکثیر بالاست، پس اطلاعات اولیه ای مانند اندازه لانه و قفس چیز باارزشی نیست که بخوان پنهان کنن، از طرف دیگه با انتشار تصاویر فارم، به خریدار این اطمینان رو میدن که پرنده های سالمی خریداری می کنن.

اگر شما به دنبال اطلاعات عمیقتری، مانند رژیم غذایی جفت یا جوجه بگردید، می بینید که در منابع خارجی هم خیلی به ندرت چیز دندانگیری به دست میاد.

3) امیدوارم آقای پاک بین، صحبت من رو حمل بر بی ادبی نکنن. اما به نظر من وقتی می تونیم صحبت از رسیدن به "دانش تکثیر" کنیم، که بتونیم در یک گونه، از چندین جفت جوجه بگیریم.
جفت انداختن صرفاً یک جفت از یک گونه یا خریدن یک جفت آماده و گرفتن جوجه از اونها، اصلاً قابل مقایسه با تکثیر در تیراژ نیست.

سلام.بنده با نظر شما کاملا موافقم.بنده چندین ساله که روی انواع نژاد طوطی سانان کار میکنم.در زمینه ی پرورش به این نتیجه رسیدم که فارمهای خارجی به جز یکسری اطلاعات کلی و عمومی هیچ اطلاعاتی بهتون نمیدن!!!!

بنده اینو تجربه کردم!در ایران برای رسیدن به این اطلاعات باید آزمون و خطا کنی و متاسفانه هیچ سازمانی هم برای حمایت از شما وجود نداره،پس تمام بار مالی و روانیه این قضیه بر دوش پیشگام پرورش خواهد بود.

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 25 ام, 92, 6:00 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آذر 15 ام, 89, 11:03 pm
تشکر کرده اید: 2345 مرتبه
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: تهران

درود بر دوستان عزیز

من هم در این زمینه یک سالی میشه که دارم تحقیق و تلاش میکنم . فکر میکنم ما در خیلی موارد مشکل داریم که همه اون برمیگرده به نداشتن دانش تکثیر از گونه های خاص شاید چیزهایی بدونیم ولی این اطلاعات شاید تنها 30 % از دانش اصلی رو شامل میشه.

اینکه بگیم مشکل ما نداشتن طوطی های نر و ماده است درست نیست چونکه در اکثر گونه ها موجود داریم (کاکادو – اکلکتوس – ماکائو) . اینکه بگیم مشکل از نداشتن جفت مطمئن هست که مگر اروپا و امریکا و حتی همین پاکستان همیشه از جفت های مولد استفاده کردند ؟ نه خودشون به دانش و علم جفت انداختن رسیدن. مثل دانش و تجربه ای که استاد گرانقدر جناب دکتر نبوی به آن رسیدند و با به اشتراک گذاشتن تجربه های بینظیرشون باعث شدند که دوستان دیگری هم به این علم دست پیدا کنند و به جوجه گرفتن از کاسکو برسند.

ما در ایران به جز چند مورد در گونه های متوسط که کاسکو باشه و ماکائو هانس از هیچ گونه خاص دیگری نتونستیم جوجه داشته باشیم .

پس مبحث سرمایه هم امری است که خیلی نمیتوان پشت آن پنهان شد . مگر در ایران کم سرمایه دار داریم ؟  اینکه چرا سرمایه گذاری انجام نشده به نظر من بر میگرده به تفکری از قبل قویا وجود داشته مثل عقیم بودن طوطی هایی که وارد ایران میشوند و ترس از نتیجه نگرفتن و به خاطر این ترس حتی امتحان هم نکردیم.

متاسفانه اطلاعات ما خلاصه شده در اینکه یک نرو ماده رو در کنار هم قرار بدیم تا از هم خوششون بیاد و چه لونه ای بگذاریم که مناسب باشه به دانش دیگری هنوز نرسیدیم مثل ترکیب غذا برای فصل پرورش و یا مقدار مصرف مکمل ها برای آماده سازی جفت ها و چون هیچ تلاش مفیدی انجام نشده و اگر هم تک و توک کسی انجام داده جایی مکتوب نشده و انتقال پیدا نکرده هر کدام از ما تحقیقا باید از صفر صفر شروع کنیم و خودمون با سعی و خطا به نتیجه برسیم که ممکنه چندین فصل طول بکشه و با رسیدن به بن بست هایی که با سرچ در اینترنت نمیشه پاسخی براشون پیدا کرد عملا در یک دایره میوفتیم که برای خارج شدن از اون زمان زیادی لازم داریم و به احتمال قوی خسته خواهیم شد .

و سخن پایانی که خیلی هم وقت شما عزیزان رو نگیرم به نظر شخصی من  باز هم میرسیم به مبحث اصلی ..... نداشتن دانش تکثیر از گونه های خاص که این امر هم محقق نخواهد شد جز با تلاش و همت خودمون.

مبحث جفت خوردن تازه اول راه هست و مساله بعدی تخم گذاری ، نطفه دار بودن تخم، بزرگ شدن جوجه در تخم (که اگر قرار باشه تخم در دستگاه رشد کنه که دوباره وارد مبحث پیچیده دیگری میشویم)، بدنیا آمدنش و مستقل شدن و در آخر فروش 

اینها پروسه آسونی نیست که از اول به فکر فروش و مشکلاتش باشیم و این مساله رو دلیل پیشرفت نکردن خودمون بدونیم.

امیدوارم دوستانی که چنین فعالیتی رو شروع کردند به زودی اون رو گسترش بدهند و با به اشتراک گذاشتن تجربه های ارزشمندشون راه رو برای سرمایه گذاری بیشتر و بیشتر در این زمینه هموار کنند تا شاید به لطف خدا و تلاش دوستان در سالهای آینده شاهد پیشرفت چشمگیر در این صنعت باشیم

برای همگی آرزوی موفقیت روز افزون دارم

تفنگچی

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

خرداد 25 ام, 92, 7:46 pm

آفلاين
کاربر متخصص باجریگار
کاربر متخصص باجریگار
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: خرداد 3 ام, 91, 10:29 am
تشکر کرده اید: 34366 مرتبه
نوع طوطی: باجریگار ، ککاتیل

سلام بر شما عزیزان و اساتید عزیز

من تمام مطالب این تاپیک رو خوندم و گفته هر کدام از شما عزیزان برای من جالب و قابل درک بود ، اما خوشبختانه دوستانی که در این سایت دارن فعالیت میکنند بدون هیچ چشم داشتی تمام تجربیات خودشون رو در اختیار دیگر کاربران تازه وارد میگذارند که این نشانه خیلی خوبی هستش.

من با نظر آقای مددی کاملا موافق هستم که هیچ کاری نشد نداره هر کاری شدنی هست اما همت و اراده میخواد و سرمایه ، به نظر من برای شروع کار در این زمینه ، به تنهایی هم نمیشه و باید تعدادی از دوستان که هر کدام تجربه و دانش کافی دارند و علاقه هم دارند با هم مشارکت داشته باشند و استارت یک فارم پرورش طوطی های بزرگ رو بزنند.

من خودم علاقه شدیدی دارم به پرورش حالا چه در زمینه طوطی چه در زمینه های دیگه اما متاسفانه برام مقدور نیست و مهمتر از همه دانش کافی و سرمایه مورد نیاز رو ندارم و کم کم پله پله دارم میرم جلو تا ببینیم خدا چی میخواد

مهمترین گزینه ها برای پرورش پول ، دانش ، صبر و حوصله و مکانی برای پرورش

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 25 ام, 92, 8:45 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 16 ام, 91, 5:00 pm
تشکر کرده اید: 1425 مرتبه
نوع طوطی: ککاتيل، لاوبرد

با سلام و احترام خدمت همگی دوستان و اساتید محترم

چند تا مورد هست که به نظرم گفته بشه بد نیست. به نظر شما چند درصد از افراد حاضر هستند که جدای از منفعت مالی، برای عشق و بالا بردن سطح علمی و دانش تکثیر، قدم در این راه بگذارند؟ مسلماً وقتی ما خودمون دانشی نداریم، نمی تونیم از دانش کشورهای خارجی هم به طور مطلوب استفاده کنیم و در کنار اینها ریسک هم نکنیم، می بایست تنها مصرف کننده باشیم و به همین منوال ادامه بدیم. از عزیزی شنیدم که گقت دوست دارم اینقدر ماسکدار پرورش بدم که دیگه اینقدر قیمت ها بالا نباشه. اگر هدف ما از تکثیر کسب دانش و تجربه باشه، مسلماً موفقیت آمیز خواهد بود که البته یک دست صدا نداره. حتماً که نباید از ماکائو و کاسکو شروع کنیم. می تونیم حداقل از پرندگان ساده ای شروع کنیم که در ایران کمیاب هستن. مثل ماسکدار یقه زرد یا بقیه ماسکدار ها که دیگه یه ماسکدار یقه زرد قیمتش توی بازار به علت کمیابی، 400 هزار تومان نباشه. سوء تفاهم نشه ولی برخی افراد که شرایط تکثیر دارند راحت تکثیر می کنن و با قیمتهای بالایی می فروشند که کسی جرات ریسک برای تکثیر نکنه و قیمت بازار اون گونه رو کاملاً تحت کنترل خودشون دارند. به مرور از همین راه درآمد زایی هم می شه و می تونیم قدم های بزرگتری برداریم. من شخصاً دارم در حد خودم تلاش می کنم و دست و پا می زنم. ممکنه کاملاً بی فایده باشه. ولی استارت رو زدم. به قول رفیق مهیار می شه یه تیم تشکیل داد. یکی جا داره، یکی وقت داره، یکی پول داره. تا زمانی که تک تک بخوایم کار کنیم، مجبور می شیم اگر به جایی هم برسیم برای جبران هزینه ها نتیجه (جوجه) رو قیمت بالا رد کنیم. که نتیجه معنوی نخواهد داشت.

با تشکر فراوان - پویان

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 5 از 66  [ 457 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد