به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 13 از 14  [ 94 پست ]  »

بهمن 10 ام, 94, 6:55 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 12 ام, 92, 2:16 pm
تشکر کرده اید: 768 مرتبه
نوع طوطی: عروس
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: یزد

الان کسی هست که کاکادو داشته باشه برای فروش؟؟

کسی که تجربه نداشته میتونه از کاکادو نگه داری کنه؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم rezax01 به خاطر این پست تشکر کرده اند
شاهرخ ايلخاني, mohammad valamehr, RABI

#

بهمن 11 ام, 94, 11:26 am

آفلاين
کاربر فعال
کاربر فعال
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 21 ام, 94, 4:56 pm
تشکر کرده اید: 58 مرتبه
نوع طوطی: هیچی
شهر محل سکونت: تهران

rezax01 نوشته است:

الان کسی هست که کاکادو داشته باشه برای فروش؟؟

کسی که تجربه نداشته میتونه از کاکادو نگه داری کنه؟

دوست عزیز کاکادوها نسبت به سایر طوطی ها بسیار بسیار حساس هستن و در صورت کوچکترین بی توجهی پرکن می شوند. توصیه میشه تجربه نگهداری از طوطی های حساس نظیر کاسکو را چندین سال داشته باشین بعد برین سراغ کاکادو. باید وقت کافی برای نگهداریش داشته باشید و نیز منزلی مناسب تا جیغ های وحشتناکش همسایه ها رو شاکی نکنه. در این انجمن اگه دوستان برای فروش داشته باشن در قسمت فروش آگهی میزنن.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohsen2015 به خاطر این پست تشکر کرده اند
مهدشتی, شاهرخ ايلخاني, mohammad valamehr, RABI, amirkaffash

#

شهریور 18 ام, 95, 10:06 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 18 ام, 95, 9:47 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو امبرلا
جنسیت شما: خانم

سلام خدمت عزیزان
من به تازگی یک جوجه امبرلای سرلاکی خریدم که حدودا 3 ماهشه،تمامی مطالب مربوط به این کاکادوی دوست داشتنیو در فرومتون مطالعه کردم،دیدم دوستان به تربیت صحیح این نژاد خیلی تاکید میکنند برای اینکه کمتر جیغ بکشه و... اینم بگم که بنده پی جیغهای بنفش این نژادو به تنم مالیدم و خبر دارم از جیغهای کر کننده ی این نژاد!
در زمینه ی کاسکو واقعا سایت شما میتونم بگم با سایتهای معتبر اروپایی رقابت میکنه از بابت اطلاعات ولی در امر کاکادوبیشتر به کلیات پرداخته شده تا جزئیات البته حق باشماست در این امر ،چون نژادهایی  مثل کاکادو و امازونها و... ،مثل کاکسکو فراگیر نشده  
1.دوستان عزیز و با تجربه لطف کنند برنامه ی تربیتی برای یک امبرلای 3 ماهه که هنوز سرلاک میخوره رو توضیح بدند تا به قول معروف بد عادت نشه و بد بار نیاد،درضمن من براش هم قفس بزرگ خریدم هم کلی اسباب بازی،دوست دارم طوری تربیت بشه که زیاد جیغ نکشه  و قفسو تحمل کنه حتی در سرایطی که کسی در منزل نیست،البته اکثر اوقات بغیر از خودم اعضای خانواده در منزل هستند و چکارهایی انجام بدم و چند ساعت در روز از قفس بیرون باشه که بیش از حد لوس نشه و تحمل قفسو داشته باشه
2.برنامه ی تعذیه ای مناسب برای این  جوجه ی 3 ماهرو بفرمایید تا تا کمبودی نداشته باشه و کمک به شادابی و پرها و کیفیت ظاهریش بکنه
3.داخل همین تاپیک امبرلا دیدم اساتید فرمودن که اگر از سن کم با امبرلا کار بشه سخنگوی خوبی میشه،برای اغاز کار سخنگویی رخ به رخ باهاش کار کنم یا بصورت غیرحضوری؟
ممنون از شما عزیزان 

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم terme khanoom به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr, شاهرخ ايلخاني

#

شهریور 20 ام, 95, 1:46 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شهریور 18 ام, 95, 9:47 pm
نوع طوطی: کاکادو امبرلا
جنسیت شما: خانم

دوستان کسی جواب نمیده؟!

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم terme khanoom به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr, شاهرخ ايلخاني

#

شهریور 25 ام, 95, 11:10 pm

آفلاين
کاربر متخصص
کاربر متخصص
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال تشویقی ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: آذر 14 ام, 92, 9:44 am
تشکر کرده اید: 11397 مرتبه
نوع طوطی: سنگال و گرین و کاسکو
شهر محل سکونت: تبريز

terme khanoom نوشته است:

سلام خدمت عزیزان
من به تازگی یک جوجه امبرلای سرلاکی خریدم که حدودا 3 ماهشه،تمامی مطالب مربوط به این کاکادوی دوست داشتنیو در فرومتون مطالعه کردم،دیدم دوستان به تربیت صحیح این نژاد خیلی تاکید میکنند برای اینکه کمتر جیغ بکشه و... اینم بگم که بنده پی جیغهای بنفش این نژادو به تنم مالیدم و خبر دارم از جیغهای کر کننده ی این نژاد!
در زمینه ی کاسکو واقعا سایت شما میتونم بگم با سایتهای معتبر اروپایی رقابت میکنه از بابت اطلاعات ولی در امر کاکادوبیشتر به کلیات پرداخته شده تا جزئیات البته حق باشماست در این امر ،چون نژادهایی  مثل کاکادو و امازونها و... ،مثل کاکسکو فراگیر نشده  
1.دوستان عزیز و با تجربه لطف کنند برنامه ی تربیتی برای یک امبرلای 3 ماهه که هنوز سرلاک میخوره رو توضیح بدند تا به قول معروف بد عادت نشه و بد بار نیاد،درضمن من براش هم قفس بزرگ خریدم هم کلی اسباب بازی،دوست دارم طوری تربیت بشه که زیاد جیغ نکشه  و قفسو تحمل کنه حتی در سرایطی که کسی در منزل نیست،البته اکثر اوقات بغیر از خودم اعضای خانواده در منزل هستند و چکارهایی انجام بدم و چند ساعت در روز از قفس بیرون باشه که بیش از حد لوس نشه و تحمل قفسو داشته باشه
2.برنامه ی تعذیه ای مناسب برای این  جوجه ی 3 ماهرو بفرمایید تا تا کمبودی نداشته باشه و کمک به شادابی و پرها و کیفیت ظاهریش بکنه
3.داخل همین تاپیک امبرلا دیدم اساتید فرمودن که اگر از سن کم با امبرلا کار بشه سخنگوی خوبی میشه،برای اغاز کار سخنگویی رخ به رخ باهاش کار کنم یا بصورت غیرحضوری؟
ممنون از شما عزیزان 

سلام

دوست عزیز 1-عادت دادن طوطی که جیغ نکشه کار چندان راحتی نیست ولی جوجه سرلاکی کمی راحت تر هست ،نگذارید جوجه گرسنه بمونه ، نگذارید احساس خستگی کنه ، در ساعات مشخصی بیرون بیاریدش ، وقتی هم شروع به جیغ زدن کرد اتاق رو ترک کنید و بعد اینکه اروم شد برگردید و بهش جایزه بدید و باهاش بازی کنید ، مطالب جامع تر رو میتونید در تاچیک سوالات عمومی و تاچیک کاسکو جستجو نمایید

2-برنامه تغذیه ای مناسب استفاده از غذاهای و میوه جات و سبزیجات مجاز برای طوطی ها هست که پیشنهاد میکنم به جای این ها از پلت های رودی بوش استفاده کنید یا پلت مخصوص + میوه جات و سبزیجات مجاز

3-تمرین سخن گویی پیشنهاد من این هست که 95% حضوری و 5% غیرحضوری کار کنید ، یعنی من اعتقادم بر این هست که حضوری کار کنید

موفق باشید

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم mohammad valamehr به خاطر این پست تشکر کرده اند
amirkaffash, شاهرخ ايلخاني

#

شهریور 25 ام, 95, 11:30 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
تشکر کرده اید: 1537 مرتبه
نوع طوطی: ...
شهر محل سکونت: ...

terme khanoom نوشته است:

سلام خدمت عزیزان
ممنون از شما عزیزان 

سلام

1. تربیت صحیح یعنی عادت به ماندن در قفس 20 ساعت از 24 ساعت شبانه روز. بیرون بودن در ساعتهای مشخص. عادت به خوردن همه جور خوراکی. جیغ نزدن برای غذای خاص یا بیرون آمدن یا بازی کردن و ...

2. برنامه غذایی مناسب برای دانخور کردن این جوجه پلت رودی بوش (High Energy) است به همراه مخلوط میوه های مجاز و سبزیهای برگ پهن بخار پز شده و هویج و کدوحلوایی و پاستا و جوانه گندم است.

3. سخنگویی رخ به رخ

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني

#

اردیبهشت 31 ام, 96, 12:10 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اردیبهشت 31 ام, 96, 12:01 am
نوع طوطی: کاکادو

من 12 سالمه یک کاکادوی امبرلا میخوام میخوام بدونم برای سن من مناسبه تجربه نگهداری از طوطی کوچک رو دارم فقط میحوام بدونم برام مناسبه؟؟ یعنی نگهداری جوجه سرلاکیش چقدر سخت تر از عروس هلندیه rainbowf یا با عروس هلندی دوست میشه

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 13 از 14  [ 94 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو نخلی (Palm Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4 ]

شاهرخ ايلخاني

25

5970

شهریور 22 ام, 92, 7:07 pm

محسن رستمی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو دوکرپ (Ducorp Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 21, 22, 23 ]

شاهرخ ايلخاني

160

12365

خرداد 2 ام, 95, 7:33 pm

sasabouri نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو گوفین (Goffin Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 23, 24, 25 ]

شاهرخ ايلخاني

169

15723

بهمن 3 ام, 95, 1:04 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو چشم برهنه (Bare-Eyed Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1 ... 5, 6, 7 ]

شاهرخ ايلخاني

45

6623

شهریور 14 ام, 94, 10:16 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کاکادو مشکی دم زرد (Yellow Tailed Black Cockatoo)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

شاهرخ ايلخاني

29

3960

تیر 15 ام, 94, 3:26 am

hellboy1366 نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد