به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 5  [ 31 پست ]  »

دی 23 ام, 92, 12:49 am

آفلاين
مدیر تالار پاراکیتها
مدیر تالار پاراکیتها
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال خوش برخوردی (1) مدال تشویقی ایران پاروت (1)
تاريخ عضويت: آبان 12 ام, 91, 11:53 pm
تشکر کرده اید: 5514 مرتبه
نوع طوطی: ندارم
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

kasss نوشته است:

سلام

ایا این امازون یک آمازون تاج زرد یا پاناما است ؟

حدودا چقدر سن دارد ؟

حدود قیمتش داخل ایران چقدر است؟

سلام بانوی گرامی

هیچ کدام این یک آمازون می الی هست.آمازونی بسیار پر سر و صدا با جیغ های بلند.در سخن گویی هم خیلی سخن گوی خاصی نیست و جز آمازون های خوب در سخن گویی دسته بندی نمی شود.متاسفانه عکسی که قرار دادید چشم پرنده توسط میله پوشیده شده و معلوم نیست.اگر جوجه ی چشم دودی باشه مورد خوب و کمیابی برای نگهداری هست.

آمازون ها زمینه ی کمی در ایران دارند و به همین خاطر خیلی قیمت مشخصی در بازار ندارند.به ندرت هر از گاهی شاید یه جوجه یا مثلا کم سنش که بشه رامش کرد پیدا میشه.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شایان صارمی به خاطر این پست تشکر کرده اند
ali moghaddass, amir11, soli, kasss, kiakado, narges feizi, picasso, EZEL, Amir ali, شاهرخ ايلخاني, yasy, RABI, parsa zsf, bardia263, iranvest, hrabiee

#

دی 23 ام, 92, 1:39 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 15 ام, 92, 11:18 pm
تشکر کرده اید: 32 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو,کاسکو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: وب

شایان صارمی نوشته است:

سلام بانوی گرامی

هیچ کدام این یک آمازون می الی هست.آمازونی بسیار پر سر و صدا با جیغ های بلند.در سخن گویی هم خیلی سخن گوی خاصی نیست و جز آمازون های خوب در سخن گویی دسته بندی نمی شود.متاسفانه عکسی که قرار دادید چشم پرنده توسط میله پوشیده شده و معلوم نیست.اگر جوجه ی چشم دودی باشه مورد خوب و کمیابی برای نگهداری هست.

آمازون ها زمینه ی کمی در ایران دارند و به همین خاطر خیلی قیمت مشخصی در بازار ندارند.به ندرت هر از گاهی شاید یه جوجه یا مثلا کم سنش که بشه رامش کرد پیدا میشه.

با تشکر از شما

جایی دیدم این امازون رو پیشانی زرد معرفی کرده بودن که سخنگو و دستی هست شک کردم که چرا پیشانی زرد نداره ممنون از شما که باعث شدین در خرید اشتباه نکنم.

قیمت رو هم 4 میلیون و نیم زده بود

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم kasss به خاطر این پست تشکر کرده اند
kiakado, شایان صارمی, narges feizi, ali moghaddass, picasso, EZEL, شاهرخ ايلخاني, RABI, parsa zsf, bardia263

#

دی 24 ام, 92, 9:13 am

آفلاين
مدیر تالار پاراکیتها
مدیر تالار پاراکیتها
نماد کاربر

kasss نوشته است:

با تشکر از شما

جایی دیدم این امازون رو پیشانی زرد معرفی کرده بودن که سخنگو و دستی هست شک کردم که چرا پیشانی زرد نداره ممنون از شما که باعث شدین در خرید اشتباه نکنم.

خواهش می کنم شما هم کار خوبی کردید که قبل از خرید اقدام به تحقیق از مرجع درستی کردید.در مورد قیمت هیچ نظری ندارم چون آمازون ها کلا کمیابن و قیمت مشخصی ندارند.اما اگر واقعا دستی و سخن گو باشه مورد خوبیه

بالا بالا
  مشخصات
narges feizi, soli, ali moghaddass, picasso, kasss, EZEL, Amir ali, شاهرخ ايلخاني, yasy, amirkaffash, RABI, parsa zsf, bardia263, iranvest, hrabiee

#

دی 25 ام, 92, 1:07 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64366 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف

kasss نوشته است:

با تشکر از شما

دوست عزیز که سوال کردید آیا این آمازون پاناما هست یا خیر شما همین صفحه بالای صفحه رو اگر می دیدید ما خیلی واضح و مشخص در مورد آمازون پاناما و فرقش با تاج زرد توضیح دادیم و گفتیم که آمازون پاناما دارای لکه زرد روی فرق سر نزدیک به پیشانی هست (مثل امازون تاج زرد) و همچنین منقار اون کاملا کرم رنگ هست....حالا شما خودتون بفرمایید که آیا عکسی که گذاشتید شباهتی به آمازون پاناما دارد یا خیر.

دوستان لطف کنید قبل از اینکه سوالتون رو بپرسید کمی دقت و فکر کنید بعد سوال بپرسید.

در مورد اینکه فرمودین:((
ممنون از شما که باعث شدین در خرید اشتباه نکنم.))

به نظر شما اگر اون آمازون رو در صورتی که واقعا سخنگو و رام باشه می خریدین اشتباه بود ؟! یعنی اگر تاج زرد بود خریدش اشتباه نبود  ولی حالا که مشخص شده امازون می الی هست خریدش اشتباهه؟ چرا؟ به نظر شما آمازون می الی سخنگوی رام 4 میلیون ارزش نداره اما آمازون تاج زرد سخنگوی رام 4 میلیون می ارزه؟ با چه منطقی این رو می فرمایید؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
yasy, ali moghaddass, Amir ali, EZEL, محمد مددی, kiakado, شایان صارمی, rahai, amir11, narges feizi, RABI, parsa zsf, amirkaffash, bardia263, hrabiee

#

دی 25 ام, 92, 2:40 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 15 ام, 92, 11:18 pm
تشکر کرده اید: 32 مرتبه
نوع طوطی: کاکادو,کاسکو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: وب

شاهرخ ايلخاني نوشته است:

دوست عزیز که سوال کردید آیا این آمازون پاناما هست یا خیر شما همین صفحه بالای صفحه رو اگر می دیدید ما خیلی واضح و مشخص در مورد آمازون پاناما و فرقش با تاج زرد توضیح دادیم و گفتیم که آمازون پاناما دارای لکه زرد روی فرق سر نزدیک به پیشانی هست (مثل امازون تاج زرد) و همچنین منقار اون کاملا کرم رنگ هست....حالا شما خودتون بفرمایید که آیا عکسی که گذاشتید شباهتی به آمازون پاناما دارد یا خیر.

دوستان لطف کنید قبل از اینکه سوالتون رو بپرسید کمی دقت و فکر کنید بعد سوال بپرسید.

در مورد اینکه فرمودین:((
ممنون از شما که باعث شدین در خرید اشتباه نکنم.))

به نظر شما اگر اون آمازون رو در صورتی که واقعا سخنگو و رام باشه می خریدین اشتباه بود ؟! یعنی اگر تاج زرد بود خریدش اشتباه نبود  ولی حالا که مشخص شده امازون می الی هست خریدش اشتباهه؟ چرا؟ به نظر شما آمازون می الی سخنگوی رام 4 ملییون ارزش نداره اما آمازون تاج زرد سخنگوی رام 4 میلیون می ارزه؟ با چه منطقی این رو می فرمایید؟

سلام

خوب اونطرف گفت این امازون پیشانی زرده من هم گفتم شاید جوجه باشه که پیشانیش زرد نشده بعد اینکه گفت امازون جوجه نیست و مطمئن هست که پیشانی زرده و گفت 40 کلمه صحبت میکنه من و به شک انداخت.

گویا امازون می الی سرصدای خیلی زیادتری نسبت به بقیه امازون ها داره و اینکه من فقط از می الی این و شنیدم که سخنگویی خوبی مثل پیشانی زرد و پشت گردن زرد و پیشانی آبی نداره

و اینکه 40 کلمه هم صحبت میکنه جای شک داره البته خوندم که بعضی از می الی ها سخنگو خوبی هستند و بعضی ها هم نه

انشالله فردا میرم که آمازون و از نزدیک ببینم و اگر مورد خوبی بود میخرم

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم kasss به خاطر این پست تشکر کرده اند
ali moghaddass, Mediaeslami, kiakado, شایان صارمی, rahai, شاهرخ ايلخاني, EZEL, narges feizi, RABI, parsa zsf, amirkaffash, bardia263, hrabiee

#

دی 25 ام, 92, 7:54 pm

آفلاين
مدیر تالار پاراکیتها
مدیر تالار پاراکیتها
نماد کاربر

kasss نوشته است:

سلام

خوب اونطرف گفت این امازون پیشانی زرده من هم گفتم شاید جوجه باشه که پیشانیش زرد نشده بعد اینکه گفت امازون جوجه نیست و مطمئن هست که پیشانی زرده و گفت 40 کلمه صحبت میکنه من و به شک انداخت.

گویا امازون می الی سرصدای خیلی زیادتری نسبت به بقیه امازون ها داره و اینکه من فقط از می الی این و شنیدم که سخنگویی خوبی مثل پیشانی زرد و پشت گردن زرد و پیشانی آبی نداره

و اینکه 40 کلمه هم صحبت میکنه جای شک داره البته خوندم که بعضی از می الی ها سخنگو خوبی هستند و بعضی ها هم نه

سلام خانم اگر از این به بعد در مورد می الی سوالی داشتید در تاپیک مربوطه خودش بپرسید.ما در اینجا برای هر نوع آمازون تاپیک مجزای خودش را داریم. و همچنین اولین تاپیک این بخش یعنی اطلاعات کلی در مورد آمازون ها قسمتی است که سوالاتی که جنبه ی کلی داشته باشه یا مقایسه ای می تونید بپرسید.

ببینید خانم این که بنده خدمت شما عرض کردم می الی جز سخن گو های مطرح نیست به این معنی نیست که نتونه سخن گو باشه.در کل اکثر آمازون ها حتی ضعیف ترین هاشون اگر از جوجگی و سن مناسب باهاشون تمرین صحیح بشه سخن گو میشن.ولی در مورد سر و صدا دقیقا می الی آمازون پر سر و صداییست(البته آمازونا کلا شلوغن)

به نظر من هر آمازون کم سن چشم دودی(آمازون وحشی حرف نزن غیر چشم دودی حتی پشت گردن زرد و پیشانی آبی هم به حرف نمیاد)ارزش خرید نداره(به خصوص با کمیابی اون) هر آمازون اهلی و سخن گو ارزش خرید داره از هر نوعی که باشه

بالا بالا
  مشخصات
rahai, amir11, محمد مددی, Amir ali, ali moghaddass, kasss, شاهرخ ايلخاني, EZEL, kiakado, narges feizi, RABI, parsa zsf, amirkaffash, bardia263, Mehdi_ir00

#

دی 25 ام, 92, 12:53 am

آفلاين
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64366 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف

kasss نوشته است:

سلام

با سلام

1-آمازون می الی پر سر و صدا ترین آمازون نیست بلکه در صورتی که جیغ بزنه صدای جیغش بلند ترین در بین امازونها و دیگر طوطی ها هست حتی از ملوکان هم بلند تر....بنابر این دیگه نگیم که پر سر و صدا هست بگیم صدای جیغش بلنده.

2-هر آمازونی از هر نژاد با هر سنی در صورتی که رام باشه و 40 کلمه صحبت کنه 4 میلیون مفته .....اون می الی که شما دیدید 40 کلمه صحبت نمیکنه و اونطور هم رام نیست برید و از قفس درش بیارید و خودتون تست کنید.....در حد 3-4 کلمه بیشتر صحبت نمی کنه.در دستور زبان فروشنده ها 40 کلمه یعنی 4 کلمه !

فقط اگر صحبت کن نبود اصلا سراغش نرید که به درد نمی خوره.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
ali moghaddass, شایان صارمی, amir11, Amir ali, kasss, EZEL, picasso, love, kiakado, narges feizi, RABI, parsa zsf, bardia263, iranvest, hrabiee
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 2 از 5  [ 31 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. آمازون تاج قرمز Red-crowned Amazon

محمد رضا

1

734

شهریور 17 ام, 91, 12:59 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون تاج بنفش (Lilac Crowned Amazon)

شاهرخ ايلخاني

5

1298

مرداد 5 ام, 94, 4:55 pm

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون نوک زرد (Yellow Billed Amazon)

شاهرخ ايلخاني

2

1115

شهریور 31 ام, 91, 5:22 am

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون شانه زرد (Yellow Shouldered Amazon)

شاهرخ ايلخاني

3

1675

خرداد 14 ام, 93, 1:53 am

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون دماغ زرد (Yellow Lored Amazon)

شاهرخ ايلخاني

2

1054

شهریور 26 ام, 91, 12:12 am

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد