به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 5 از 6  [ 39 پست ]  »

اردیبهشت 20 ام, 92, 1:07 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال خوش برخوردی (1) مدال تشویقی (1)
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 91, 3:17 pm
تشکر کرده اید: 17746 مرتبه
نوع طوطی: قابل عرض نيستن
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: لرستان
Mostafa.H نوشته است:

منظورتون رو از یه آمازون معمولی متوجه نمی شم کدوم گونه رو میگید. ولی من جوجه آمازون پشت گردن زرد (Yellow Naped Amazon) رو منظورم بود. اگر بالغ و حرف زنش رو بخوایم بگیم که معلومه بسته به توانایی سخنگویش متفاوته.

الان روتین ترین طوطی در ایران که کاسکو باشه رو هم در نظر بگیریم جوجش یک رنج قیمت مشخص داره ولی بالغ سخنگوش بسته به تعداد کلمات، سن و ... قیمتش متفاوت میشه.

منظورم آموزون كله زردي بود كه جوجه و سخن گوي خوبي نباشه.
اين تاپيك آمازون كله زرد هست و منم منظورم همون كله زرد بود.دقت كرده باشيد من جوجه اون رو هم عرض كرده بودم

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم EZEL به خاطر این پست تشکر کرده اند
بهنام, kiakado, فرشید اصفی, شاهرخ ايلخاني, Amir ali, هادی اشرفی, iranvest, kaka73, RABI, amirkaffash, A.Ali

#

اردیبهشت 21 ام, 92, 12:32 am

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64366 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
شهر محل سکونت: تهران

Mostafa.H نوشته است:

آقا شاهرخ جسارتا می خواستم بدونم بنا بر تجربه ای که شما دارید اگر همینجا دوستانی پیدا بشن (مثلا همین بچه های تاپیک آمازون ها) که پیشاپیش خواهان این نوع آمازون و یا آمازون پشت گردن زرد باشن، بنظر شما نمیشه کمر همت بست و با هماهنگی با یکی از این دوستان وارد کننده، که فردی مطمئن هم باشه، برای آوردنش به تفاهم رسید؟!

فقط کافیه تعداد خواهانش بحدی برسه که برای وارد کننده صرفه اقتصادی داشته باشه. درسته؟

(این چیزا فقط در فکرم بود و خواستم مطرح کنم تا شما نظر بدید ببینیم شدنیه نه؟)

با سلام

این کار رو پارسال در مورد آمازون پیشانی آبی کردیم و حتی بچه ها کل پول رو هم پیش دادند و یکی دو ماه هم صبر کردیم اما نشد که نشد .در پاکستان هم اینجور طوطی ها کم هست و بیشتر به کشورهای عربی صادر می کنند .وارد کننده ها هم از اونجایی که اطلاعات درست در مورد این نوع طوطی ها ندارند نمی تونند پیدا کرده و وارد کنند.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
niloofar, Amir ali, هادی اشرفی, glory, فرشید اصفی, بهنام, EZEL, Mostafa.H, kiakado, mohsen.k, iranvest, Mohammad Gh, kaka73, RABI, amirkaffash, mahd ashrafi, A.Ali, sasabouri

#

اسفند 6 ام, 92, 12:34 am

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
تشکر کرده اید: 1513 مرتبه
نوع طوطی: ...
شهر محل سکونت: ...

آمازون سر زرد دوبل یا سر زرد با نام علمی Amazona oratrix  ویا Amazona ochrocephala oratrix است. احتمالا شناخته شده ترین گونه آمازون می باشد. تفاوت اصلی این گونه با دیگر آمازونها این است که رنگ زرد را مثل آمازون پشت گردن زرد و هم مثل آمازون تاج زرد دارد به همین دلیل سر زرد دوبل نامیده شده است.

وضعیت فراوانی: این گونه در زیستگاه طبیعی خود در آمریکای مرکزی و جنوبی در معرض خطر انقراض دسته بندی شده است. آنها به طور کلی در گله های بزرگ و بسیار پر سر و صدا زندگی می کنند. در رده بندی CITES جزء آپاندیکس یک دسته بندی شده است.

تولید مثل: سن بلوغ آنها بین سه تا چهار سالگی است. این طوطی های به صورت تک همسری زندگی می کنند و در حفره های خالی درختان لانه می گزینند. به طور متوسط 2 تا 3 عدد تخم می گذارند و 26 تا 28 روز زمان خوابیدن روی تخمها تا تولد جوجه ها است.

اندازه: 15 تا 17 اینچ (38 تا 43 سانتیمتر)

طول عمر: 60 تا 80 سال

رنگ: منقار به رنگ بخودی است و پرهای بیشتر بدن سبز است. سر، صورت و پشت گردن زرد، سر شانه ها کمی قرمز و زرد و شاهپرها سیاه، آبی و کمی قرمز رنگ هستند.

به عنوان حیوان خانگی: پرنده ای محبوب است. در بعضی منابع به دلقک طوطیسانان مشهور است. از نظر قدرت سخنگویی بعد از طوطی خاکستری جزء سه گونه سخنور آمازونهاست. مانند پشت گردن زرد توانایی شعر خوانی و اپراخوانی دارد.

زیرگونه ها: ترس ماریاس Tres-Marias Amazon و بلیز Belize Yellow-headed Amazons و هندوراس Amazona oratrix hondurensis و مگنا Amazona oratrix magna

منبع: avinweb.com و ویکی پدیا و birds.about.com

پی نوشت: مدیران محترم اگر صلاح می دانند این متن را در پست اول تاپیک کپی نمایند و پست بنده را حذف نمایند.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
شاهرخ ايلخاني, rgps2012, narges feizi, behnam_59, jobili_phn, ali moghaddass, ECMN, kaka73, amir shahin, RABI, amirkaffash, mahd ashrafi, A.Ali, mohammad valamehr, sasabouri

#

اسفند 13 ام, 92, 10:31 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)

جناب ایلخانی حسب امر شما چند تا عکس از این بچه جدیدمون می گذارم.

همانطور که مستحضرید این بچه، آمازون کله زرد دوبل هست که به نظر می رسد از نوع مگنا باشد. البته این موضوع در حدود سن 2.5 سالگی بیشتر مشخص خواهد شد. سن فعلیش حدود 8 ماهه است. متولد ایتالیا هست و حدود 2200 یورو هزینه خرید و انتقالش شد. در حال حاضر هم مستحضرید بنده ترکیه هستم.

روی حلقه پایش این عبارت حک شده "51 BPI 13 W"

زیاده عرضی نیست.

بالا بالا
  مشخصات
kiakado, kaka73, محمد مددی, jook, شاهرخ ايلخاني, nafiseh65, IvI0h3n, EZEL, narges feizi, amir shahin, ali moghaddass, RABI, roshane, amirkaffash, mahd ashrafi, A.Ali, shahriar77, mohammad valamehr, sasabouri

#

اسفند 13 ام, 92, 12:17 am

آفلاين
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64366 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
شهر محل سکونت: تهران

derakht نوشته است:

جناب ایلخانی حسب امر شما چند تا عکس از این بچه جدیدمون می گذارم.

همانطور که مستحضرید این بچه، آمازون کله زرد دوبل هست که به نظر می رسد از نوع مگنا باشد. البته این موضوع در حدود سن 2.5 سالگی بیشتر مشخص خواهد شد. سن فعلیش حدود 8 ماهه است. متولد ایتالیا هست و حدود 2200 یورو هزینه خرید و انتقالش شد. در حال حاضر هم مستحضرید بنده ترکیه هستم.

روی حلقه پایش این عبارت حک شده "51 BPI 13 W"

زیاده عرضی نیست.

با سلام و تشکر از توضیحات شما

به نظر میرسه که طبق حلقه پاش متولد هفته 51 از سال 2013 باشه

لطف کنید از خصوصیات رفتاری و اخلاقیش مختصری توضیح بدید.

1-آیا بهتون سر میده؟

2-چه صداهایی از خودش در میاره؟

3-آیا صدایی بلند و جیغ هم داره؟

4-صبح ها هنگام روشن شدن هوا آیا سر و صدا میکنه؟

5-به چه غذاهایی علاقه داره؟

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
kaka73, IvI0h3n, مهدشتی, EZEL, narges feizi, amir shahin, kiakado, ali moghaddass, RABI, amirkaffash, mahd ashrafi, A.Ali, mohammad valamehr, sasabouri

#

اسفند 13 ام, 92, 1:50 am

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر

شاهرخ ايلخاني نوشته است:

با سلام و تشکر از توضیحات شما

به نظر میرسه که طبق حلقه پاش متولد هفته 51 از سال 2013 باشه

لطف کنید از خصوصیات رفتاری و اخلاقیش مختصری توضیح بدید.

1-آیا بهتون سر میده؟

2-چه صداهایی از خودش در میاره؟

3-آیا صدایی بلند و جیغ هم داره؟

4-صبح ها هنگام روشن شدن هوا آیا سر و صدا میکنه؟

5-به چه غذاهایی علاقه داره؟

سلام

1. خیر سر نمیده، فکر می کنم چون جوجه خام است و اخیرا دو سه تجربه بد از دست انسانها دارد فعلا با لمس میانه ای ندارد.

2. تقریبا سه مدل صدا دارد. یکی صدای مشابه صدای غذاخواستن جوجه های سرنگی آمازون که فیلمشان در نت هست. این صدا را وقتی گرسنه است در می آورد. یک صدای آرام تو دماغی که از دو نت تشکیل شده و برای صدا زدن من استفاده می کند.صدای سوم که شبیه جیغ متوسط است برای اعتراض است وقتی که گرسنه هست و یا مرا صدا می زند و توجهی نمی کنم. این جیغ به نسبت جیغهای جفت خاکستری من وقتی با هم دعوا می کنند خیلی کوتاهتر است و اصلا آزار دهنده نیست.

3. از جیغهای سرخپوستی معروف آمازونها من تا کنون نشنیده ام.

4. به هیچ وجه. مگر اینکه حدود ساعت 9 صبح شود و خودش بیدار شده باشد و گرسنه باشد. آنوقت صدای مربوط به گرسنگی را در می آورد. کلا عادت به بیدار شدن با طلوع آفتاب ندارد. بعضی وقتها ساعت 9 صبح من میروم بیدارش می کنم. یادآوری کنم کاور قفس ندارد و آسمان و نور خورشید را هم از پنجره می بیند.

5. میوه های آبدار مثل پرتغال و گریپ فروت را به هر چیزی ترجیح می دهد. از دانه ها فقط تخمه آفتاب گردان می خورد. حتی بادام زمینی و تخمه کدو را هم نمی خورد. به میوه هم خشک علاقه ندارد.

و در مورد خصوصیات اخلاقی و رفتاری: از تنهایی بدش می آید. مواقعی که می داند من منزل هستم و در اتاق دیگر هستم مرتب مرا صدا می زند.وقتی پیشش باشم ساکت می شود. تریک پرواز کردن از یک چوب به چوب دیگر و یا دست را 5 دقیقه ای یاد گرفت. کلا به نسبت خاکستری طوطی پر سرو صدا تری است چون مرتب انسان را صدا می کند و دوست دارد ارتباط صدایی با انسان داشته باشد. البته امتحان کردم اگر در منزل تنها باشد کاملا ساکت است.

در مورد حلقه پا، آن عدد 51 مربوط به هفته تولد نیست و مربوط به عدد ترتیب جوجه های به دنیا آمده پرورش دهنده است. چون خواهر همین آقا پسر شماره 50 داشت ولی تولد هر دو در یک روز بود. متولد جون 2013 هستند.

پاینده باشید.

بالا بالا
  مشخصات
kaka73, EZEL, salmani, narges feizi, IvI0h3n, amir shahin, rgps2012, kiakado, jook, ali moghaddass, شاهرخ ايلخاني, RABI, roshane, amirkaffash, mahd ashrafi, A.Ali, mohammad valamehr, sasabouri, iMosi

#

تیر 15 ام, 94, 3:15 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 12 ام, 93, 9:01 pm
تشکر کرده اید: 131 مرتبه
نوع طوطی: شاه طوطی،گرینچیک
شهر محل سکونت: بیرجند

با سلام نقشه پراکندگی این طوطی فوق العاده زیبا را در نقشه زیر مشاهده میکنید.با مقایسه این نقشه با سایر نقشه های پراکندگی آمازون ها میتوانید یکی از دلایل گران بودن این گونه رو که مربوط میشه به کوچک بودن محدوده زیستگاهی این طوطی و طبعا کمتر بودن تعداد اون در طبیعت رو متوجه بشید. البته سایر دلایل رو هم که اساتید در سایر پست ها عنوان نموده اند.(در صورت امکان به ابتدای تایپیک منتقل گردد)

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

بالا بالا
  مشخصات
کاربران زیر از شما کاربر محترم hellboy1366 به خاطر این پست تشکر کرده اند
Mehdi_ir00, RABI, شاهرخ ايلخاني, sasabouri, iMosi
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 5 از 6  [ 39 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون تاج زرد(Yellow crowned Amazon )

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

شاهرخ ايلخاني

30

3131

تیر 15 ام, 94, 1:49 am

hellboy1366 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون نوک زرد (Yellow Billed Amazon)

شاهرخ ايلخاني

2

1104

شهریور 31 ام, 91, 5:22 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون دماغ زرد (Yellow Lored Amazon)

شاهرخ ايلخاني

2

1043

شهریور 26 ام, 91, 12:12 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون شانه زرد (Yellow Shouldered Amazon)

شاهرخ ايلخاني

3

1660

خرداد 14 ام, 93, 1:53 am

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون صورت زرد (Yellow Faced Amazon Parrot)

شاهرخ ايلخاني

3

1112

اسفند 1 ام, 94, 7:45 pm

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد