به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 10 از 12  [ 82 پست ]  »

آبان 5 ام, 93, 12:33 am

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
پست ها : 6616
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
تشکر شده:
110974 مرتبه در 6818 پست
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

amir5030 نوشته است:ممنون از توضیحتون


این که من دیدم روی سرش کمی زرد بود و همچنین زیر منقارش هم زرد بود


بالش در صورت باز بودن نارنجیش مشخص میشه؟


چون وقتی بالش بسته بود که سبز بود


تو وضعیت بدی نگهداری میشد همه پرهای دمش شکسته بود akhدوست عزیز اینکه می فرمایید روی سرش کمی زرد بود نشانه فقط 1 آمازون نیست...آمازون کله زرد دوبل-آمازون تاج زرد-آمازون پشت گردن زرد-آمازون پیشونی آبی-آمازون بال نارنجی و...روی سر همشون کم یا زیاد زرد هست....البته اون آمازونی که شما دیدید بال نارنجی هست.


نکته مهم: طی سالها جوجه کشی از انواع آمازون در کشورهای اروپایی و امریکا و تعدادی دیگر از کشورها و همچنین اشراف کامل غربی ها به شناخت انواع طوطی ها تصمیمی گرفته شد که به غیر از نام لاتین و علمی طوطی ها نامی عمومی و جهانی برای طوطی ها انتخاب کنند.این نامها بیشتر با توجه به رنگ و مشخصه خاص در طوطی ها و یا نام محل زادگاهشون هست.به چند مثال زیر توجه کنید:


کاکادوی چتری : چون تاجش شبه چتر هست همون آمبرلا


کاکادوی ملوکان: چون زادگاهش جزایر ملوکان هست


طوطی سنگال: چون زادگاهش کشور سنگال در آفریقا هست


لوریکیت رینبو چون از سر تا دمش چندین رنگ داره و مثل رنگین کمان هست.(rainbow یعنی رنگین کمان)


آمازون تاج زرد: چون بالای منقارش یک لکه زرد هست


آمازون پشت گردن زرد: چون پشت گردنش یک بیضی زرد رنگ هست....توجه کنید که بالای منقار این آمازون هم زرد هست اما بهش تاج زرد نمیگن.


آمازون پیشونی آبی: چون بالای منقارش و پیشونیش آبی هست....توجه کنید که بعد از رنگ آبی در پیشونی ، رنگ زرد هست اما بهش تاج زرد یا کله زرد نمیگن...در بین پرهای بالش هم 4 عدد پر نارجی وجود داره اما بهش بال نارنجی هم نمیگن.


آمازون بال نارنجی: این آمازون روی پیشونیش رنگ زرد و آبی وجود داره .....تکرار می کنم روی پیشونی این آمازون رنگ آبی وجود داره پس باید بهش بگیم پیشونی آبی؟!!!!!!آره دوست عزیز باید بهش بگیم پیشونی آبی؟!!! نه آقا نباید بگیم چون اسمی که غربی ها روی این آمازون گذاشتند Orange Winged هست یعنی بال نارنجی....چون چند تا از پرهای بالش اونم نصف پر نارنجی هست و نصف دیگرش سبز.....این اسمی هست که غربی ها گذاشتن و در سراسر دنیا هم با این اسم شناخته میشه ......اگر از این به بعد شخصی بیاد اینجا و بگه آمازون بال نارجی که بالش نارنجی نیست چرا بهش میگن بال نارجی؟!!!.....آمازون بال نارنجی که پیشونیش آبیه چرا بهش میگن بال نارنجی ؟!!!!.....آمازون بال نارجی که روی سرش زرده چرا بهش میگن بال نارجی؟!!!! اونوقت هست که ما در مورد این کاربر که چنین سوالاتی میکنه به فکر فرو میریم!


_________________
امضا فروشگاه غذا و لوازم جانبی مخصوص طوطی سانان http://www.iranparrot.net
از کاربران عزیز خواهش می کنم قبل از پرسیدن سوال حتما بخش مقالات مختلف و تاپیکها رو مطالعه کنید.جواب سوالتون رو می تونید در مطالب موجود در مقالات و تاپیکها با توضیحات مفصل پیدا کنید.


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
مهدشتی, amir5030, soli, amirkaffash, RABI, A.Ali, mohammad valamehr, Maryam33, Gh.rEza

#

فروردین 7 ام, 94, 11:06 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مرداد 27 ام, 91, 10:31 pm
پست ها : 34
تشکر کرده اید: 36 مرتبه
تشکر شده:
348 مرتبه در 37 پست
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: isfahan

derakht نوشته است:سلام


نه دوست عزیز درست قیمت دادند. آمازونی که شما دیدید آمازون بال نارنجی هست که بیشترین تعداد را بین آمازونها در ایران دارد. پرنده فروشها بعضا به این طوطی کاسکوی سبز میگفتند. اینها همه بالغ و وحشی و شکار شده از طبیعت هستند. هیچکدام حرف نمی زنند و در حد کاسکو ها رام نمی شوند. کلا جوجه آمازون بال نارنجی نصف آمازون پیشانی آبی در اروپا قیمت دارد چون در حد پیشانی آبی زیبا نیست و قدرت سخنگویی متوسطی دارد.


سه آمازون مطرح در جهان از نظر سخنگویی پیشانی آبی، پشت گردن زرد و کله زرد(سر زرد دوبل) هستند. در ایران در سه چهار سال اخیر چند عدد پیشانی آبی وارد شده که به زحمت به بیست سی عدد می رسند. یکی دوتا پشت گزدن زرد و کله زرد هم وجود دارند. قیمت پیشانی آبی در ایران حدود چهار تا شش میلیون تومان است و قیمت پشت گردن زرد و کله زرد در صورت وجود بالای ده میلیون. در اروپا هم پشت گردن زرد و کله زرد حدود سه برابر پیشانی آبی قیمت دارند. گران بودن اینها هم به دلیل تقاضای زیاد مشتری و تعداد تخمگذاری کم در سال است. در اسارت و محیط پرورش گاه، کله زرد سال یکبار تخم می گذارد و معمولا دو عدد ولی به طور مثال کاسکو سال ده عدد یا بیشتر تخم می گذارد.


پاینده باشید.


باعرض سلام وخسته نباشید اولا بخاطر اینکه این  قدر دیر نقل قول میزنم وجسارت میکنم جدا عذر میخواهم به این دلیل که بنده 7ماه اصلا نتونستم که به بهترین سایت طوطی سانان ایران سر بزنم ببخشید اینکه حضرت عالی فرمودید دلیل گرانی اینها منظورتون بیشانی ابی هم بود؟ منظورم به طور واضح اینکه ایا بیشانی ابی هم مثل ماکائو ابی و کاکادو نخلی ومازور وکله زرد دوبل وبشت گردن زرد در سال فقط یک بار تخم گذاری میکند؟با عرض بوزش دوباره وتشکر از تبادل اطلاعاتتان


_________________
امضا زندگی چیست؟ایمان فرهنگ ازادی نان و دوست داشتن


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم ali n95 به خاطر این پست تشکر کرده اند
Maryam33, mohammad valamehr, Gh.rEza, RABI, شاهرخ ايلخاني, amirkaffash

#

فروردین 7 ام, 94, 2:10 am

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
پست ها : 2442
تشکر کرده اید: 1539 مرتبه
تشکر شده:
13214 مرتبه در 2381 پست
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: ...

ali n95 نوشته است:


باعرض سلام وخسته نباشید اولا بخاطر اینکه این  قدر دیر نقل قول میزنم وجسارت میکنم جدا عذر میخواهم به این دلیل که بنده 7ماه اصلا نتونستم که به بهترین سایت طوطی سانان ایران سر بزنم ببخشید اینکه حضرت عالی فرمودید دلیل گرانی اینها منظورتون بیشانی ابی هم بود؟ منظورم به طور واضح اینکه ایا بیشانی ابی هم مثل ماکائو ابی و کاکادو نخلی ومازور وکله زرد دوبل وبشت گردن زرد در سال فقط یک بار تخم گذاری میکند؟با عرض بوزش دوباره وتشکر از تبادل اطلاعاتتانسلام


خیر بین پیشانی آبی و پشت گردن زرد و کله زرد از نظر تولیدمثل تفاوت هست. پیشانی آبی معمولا دوبار در سال هر بار تعداد بیشتری تخم می گذارد به همین دلیل هم قیمتش کمتر است.


_________________
امضا فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
    فروشگاه پت شاپ - عرضه کننده مستقیم محصولات رودیبوش


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
Maryam33, amirkaffash, mohammad valamehr, Gh.rEza, RABI, شاهرخ ايلخاني

#

فروردین 8 ام, 94, 9:44 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 24 ام, 91, 2:41 pm
پست ها : 35
تشکر کرده اید: 44 مرتبه
تشکر شده:
390 مرتبه در 40 پست
نوع طوطی: کاسکو-شاه طوطی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: ایران

derakht نوشته است:


 


سلام


خیر بین پیشانی آبی و پشت گردن زرد و کله زرد از نظر تولیدمثل تفاوت هست. پیشانی آبی معمولا دوبار در سال هر بار تعداد بیشتری تخم می گذارد به همین دلیل هم قیمتش کمتر است.


بادرود وتبریک سال جدید


جسارتا قربان بنده در جایی خوندم که اگر شرایط یک جفت طوطی را اعم از تغذیه و... فراهم کنید میتوان درسال حتی تا 3 بار هم جوجه کشید حالا میشه ببرسم چرا مثلا درمورد خیلی از طوطی سانان مانند بیشانی ابی و بشت گردن زرد چنین چیزی صدق نمیکند؟در ضمن با توجه به گفت وشنود ها یکی از دلایل اختلاف قیمت بین گونه ها ی طوطی سانان تولید مثل انهاست مثلا چون بشت گردن زرد تعداد جوجه های کمتری نسبت به بیشانی ابی میدهد قیمت بالا تری دارد ببخشید ایا چنین چیزی در مورد کاکادو تاج زرد وملوکان هم صادقه یعنی ایا تولید مثل ملوکان کمتر از تاج زرد است که قیمتش گران تر است؟باتشکر از زحمماتتانبالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم Maryam33 به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohammad valamehr, Gh.rEza, RABI, شاهرخ ايلخاني, amirkaffash

#

فروردین 8 ام, 94, 2:24 pm

آفلاين
مدیر ارشد تالار
مدیر ارشد تالار
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال افتخاری (1) مدال استاد شرطی کردن طوطی (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: شهریور 31 ام, 92, 5:42 pm
پست ها : 2442
تشکر کرده اید: 1539 مرتبه
تشکر شده:
13214 مرتبه در 2381 پست
نوع طوطی: ...
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: ...

Maryam33 نوشته است:


بادرود وتبریک سال جدید


جسارتا قربان بنده در جایی خوندم که اگر شرایط یک جفت طوطی را اعم از تغذیه و... فراهم کنید میتوان درسال حتی تا 3 بار هم جوجه کشید حالا میشه ببرسم چرا مثلا درمورد خیلی از طوطی سانان مانند بیشانی ابی و بشت گردن زرد چنین چیزی صدق نمیکند؟در ضمن با توجه به گفت وشنود ها یکی از دلایل اختلاف قیمت بین گونه ها ی طوطی سانان تولید مثل انهاست مثلا چون بشت گردن زرد تعداد جوجه های کمتری نسبت به بیشانی ابی میدهد قیمت بالا تری دارد ببخشید ایا چنین چیزی در مورد کاکادو تاج زرد وملوکان هم صادقه یعنی ایا تولید مثل ملوکان کمتر از تاج زرد است که قیمتش گران تر است؟باتشکر از زحمماتتانسلام


خیر اینگونه نیست که با فراهم کردن شرایط هر نژادی چند بار در سال تخمگذاری کند. به طور مثال برای عروس هلندی به راحتی هر دوماه یکبار می تواند تخمگذاری کند ولی ماکائو هیاسینث سالی یکبار یا دوسالی یکبار تخمگذاری می کند.


در مورد تفاوت قیمت موارد متعددی اثرگذار است. تعداد جوجه دهی در سال یکی از این موارد است. میزان عرضه و تقاضا، مجاز یا غیر مجاز بودن شکار از طبیعت، هزینه ماهیانه نگهداری هر گونه و موارد متعدد دیگر بر قیمت هرگونه در هر کشوری تاثیرگذار است.


در مورد کاکاتوها اولا قیتمشان در استرالیا و آسیای شرقی به مراتب کمتر از خاورمیانه و اروپاست که دلیل اصلی آن تفاوت عرضه و تقاضا در هر منطقه است. همچنین به دلیل خواهان بیشتر ملوکان قیمتش بالاتر است. تفاوت زیاد قیمت این دو گونه در ایران به خاطر عرضه و تقاضاست چون در نقاط دیگر جهان این اختلاف قیمت زیاد را ندارند.


_________________
امضا فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.
    فروشگاه پت شاپ - عرضه کننده مستقیم محصولات رودیبوش


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم مهدشتی به خاطر این پست تشکر کرده اند
ali moghaddass, ali moghaddass, amirkaffash, mohammad valamehr, Gh.rEza, RABI, شاهرخ ايلخاني, soli, Mehdi_ir00

#

فروردین 12 ام, 94, 1:27 am

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
پست ها : 6616
تشکر کرده اید: 64386 مرتبه
تشکر شده:
110974 مرتبه در 6818 پست
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

Maryam33 نوشته است:


بادرود وتبریک سال جدید


جسارتا قربان بنده در جایی خوندم که اگر شرایط یک جفت طوطی را اعم از تغذیه و... فراهم کنید میتوان درسال حتی تا 3 بار هم جوجه کشید حالا میشه ببرسم چرا مثلا درمورد خیلی از طوطی سانان مانند بیشانی ابی و بشت گردن زرد چنین چیزی صدق نمیکند؟در ضمن با توجه به گفت وشنود ها یکی از دلایل اختلاف قیمت بین گونه ها ی طوطی سانان تولید مثل انهاست مثلا چون بشت گردن زرد تعداد جوجه های کمتری نسبت به بیشانی ابی میدهد قیمت بالا تری دارد ببخشید ایا چنین چیزی در مورد کاکادو تاج زرد وملوکان هم صادقه یعنی ایا تولید مثل ملوکان کمتر از تاج زرد است که قیمتش گران تر است؟باتشکر از زحمماتتانبا سلاماقای مدیر ارشد عزیز دوستمون آقای Derakht خیلی کامل جواب شما رو دقیق دادند...اما


لازمه عرض کنم اینکه می فرمایید:((بنده در جایی خوندم که اگر شرایط یک جفت طوطی را اعم از تغذیه و... فراهم کنید میتوان درسال حتی تا 3 بار هم جوجه کشید)) این لفظ طوطی یعنی چی؟ برزیلی؟!..باجریگار؟! عروس هلندی؟! ملنگو؟!شاه طوطی؟! کانورها؟!کاسکو؟سنگال؟ کاکادوها؟آمازونها؟ماکائوها؟...؟....؟....؟ خانم عزیز انسان اگر راجع به مطلبی مطالعه و اطلاعات نداره حد اقل باید منطق خودش رو بکار بندازه.....حدود 300 گونه طوطی روی کره زمین وجود داره از برزیلی 7 سانتی تا ماکائوی یک متری...کدوم طوطی؟ کدوم طوطی اگر شرایط نگهداریش درست باشه تا سالی سه بار هم تخم میزاره؟!!!! برزیلی؟ کاکادو؟ ماکائو؟ برزیلی سالی 6 بار هم تخم میزاره .....ماکائو سالی یکبار هم به زور تخم میزاره چرا شما در ذهنتون برزیلی در کنار ماکائو یا کاکادو شکل نمیگیره تا خودتون و منطق خودتون اجازه نده چنین فرمایشی رو بفرمایید؟...اگر هم از جایی خوندین که دیگه بدتر....بنده اگر مطلبی غیر دقیق و غلط رو جایی بخونم حتی نباید اون رو بازگو کنم.


_________________
امضا فروشگاه غذا و لوازم جانبی مخصوص طوطی سانان http://www.iranparrot.net
از کاربران عزیز خواهش می کنم قبل از پرسیدن سوال حتما بخش مقالات مختلف و تاپیکها رو مطالعه کنید.جواب سوالتون رو می تونید در مطالب موجود در مقالات و تاپیکها با توضیحات مفصل پیدا کنید.


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
مهدشتی, amirkaffash, soli, RABI, mohammad valamehr, Mehdi_ir00

#

تیر 12 ام, 94, 1:15 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: اردیبهشت 12 ام, 93, 9:01 pm
پست ها : 56
سن: 32
تشکر کرده اید: 131 مرتبه
تشکر شده:
266 مرتبه در 57 پست
نوع طوطی: کوتوله،عروس،گرین
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: بیرجند

سلام جناب اساتید گرامی بنده با شخصی برخورد کردم که میگه طوطیوارد میکنه از هر نوع حتی ماکائو آبی گفت 30 میلیون میارم


در ادامه من در مورد این آمازون پشت گردن زرد پرسیدم گفت یه دونه سراغ داره حدود 10 میلیون فیلمشم برام فرستاد که میذارم


اولا این واقعا پشت گردن زرده(که فک کنم باشه ولی دو تا تضاد دارم یکی اینکه لکه پشت گردنش خیلی کوچیکه خوب پس باید جوجه باشه تقریبا یا سنش کم باشه ولی از طرف یرنگ چشمش مایل به قرمزه)


ایا میرزه به این قیمت واگر جوجه ان باشه حدودا چقدر است؟


 


نکته دوم جناب درخت تو یکی از پست های همین تایپیک گفتن که قیمت این امازون 3 برابر پیشانی ابی است در صورتی که من گشتم تو چنتا سایت خارجی نهایت قیمت این نژاد حدود 150تا 200 پوند بیشتر از پیشانی آبی های حدود 450تا 650 پوندی بود حالا اینکه تو ایران کمه و گرونتر میدن به انصاف فروشنده بستگی داره.


http://www.aparat.com/v/0kM9g
بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم hellboy1366 به خاطر این پست تشکر کرده اند
RABI, amirkaffash, شاهرخ ايلخاني
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 10 از 12  [ 82 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون پشت گردن فلس دار (Scaly Naped Amazon)

شاهرخ ايلخاني

5

1283

شهریور 27 ام, 91, 12:44 am

Aidin Ameri نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون تاج زرد(Yellow crowned Amazon )

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2, 3, 4, 5 ]

شاهرخ ايلخاني

30

4399

تیر 15 ام, 94, 1:49 am

hellboy1366 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون نوک زرد (Yellow Billed Amazon)

شاهرخ ايلخاني

2

1464

شهریور 31 ام, 91, 5:22 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون دماغ زرد (Yellow Lored Amazon)

شاهرخ ايلخاني

2

1450

شهریور 26 ام, 91, 12:12 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون شانه زرد (Yellow Shouldered Amazon)

شاهرخ ايلخاني

3

2034

خرداد 14 ام, 93, 1:53 am

مهدشتی نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد


جستجو براي:
انتقال به:  
cron
   

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد