به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 6  [ 56 پست ]  »

آبان 5 ام, 89, 7:39 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 59241 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران
اين گونه از طوطي آمازون گران ترين و باهوش ترين نوع آمازون هست.قدرت سخن گويي بسياري داره و حتي مي تونه شعرهاي آهنگين با صدايي زنانه و لطيف بخونه.
پرهايي سبز تيره بسيار زيبا داره و پشت گردنش زرد هست و به همين دليل بهش Yellow Naped ميگن.

اين هم عكسي از اين نوع آمازون همينطور كه ميبينين پشت گردنش زرده.

در ايران حتي يك مورد هم نه در پرنده فروشيها و نه در منزل وجود نداره(چه حيف)

تصوير

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 10 ام, 90, 5:06 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 1 ام, 90, 3:23 pm
تشکر کرده اید: 15 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو

سلام بر عزيز دل شاهرخ جان

آقا شاهرخ ميشه يكم بيشتر در مورد اين طوطي تخصصي تر برام بگي يادمه عيد كه يك اردو رفته بودم كيش يك دونه از همين نمونه ديدم البته سيركش اروپايي بود

تو ايران من هرچي گشتم نديدم فقط شنيدم يك چند نفري از اين مدل دارند

يكي از آشنايان ميگفت قدرت سخنگويش از كاسكو بيشتره و با قيمت نجومي ميشه از خارج خريداريش كرد

ولي مشكل اينجاست جوجه اين پرنده رو نميشه وارد كرد و بالغش كارايي لازم رو نداره

اگر بتونم يك سخنگوش رو بخرم عالي ميشه ولي فكر كنم پول يك پژوپارس را بايد بدم

ميخواستم از شما بپرسم كه شما راهي يا كسي را ميشناسيد كه از داخل ايران بشه اين نمونه را خريداري كنيم ؟

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 11 ام, 90, 12:26 am

آفلاين
نماد کاربر

سلام آقا حامد

من خودم مدتهاست که دنبال این آمازون هستم.در ایران اگر باشه شاید 3-4 عدد اون هم نه در تهران....خبر دارم که کسی در شیراز یدونه داره.....شاید هم اصلا در ایران نیست.همیشه بین کاسکو و این آمازون رقابت هست .البته کاسکو در تقلید صدا و تن صدا و لحجه استعدادی داره که هیچ طوطی نداره اما این آمازون در خواندن شعر و اپرا حرف اول رو می زنه...تا الان کسانی بهم گفتن که اگر بخواهی باید بیعانه بدی تا برات از پاکستان بیاریم.خبر دارم که در پاکستان این آمازون رو خوب می شناسند و در منزل ازش نگهداری می کنند.

به دلیل اینکه می ترسم سفارش بدم و این آمازون رو نیارن و بجای اون نوع دیگری از آمازون رو بیارن هیچوقت سفارش ندادم.....طوطی رو باید دید و خرید و ندیده خریدن اون درست نیست چون ممکنه جوجه نباشه یا مریض باشه یا هزار تا اشکال دیگه داشته باشه.

نکته بسیار مهم این هست که آمازون پشت گردن زرد در زمانی که جوجه هست پشت گردنش زرد نیست و به مرور پشت گردنش زرد میشه.

خیلی دلم می خواد این نوع آمازون رو خودم وارد کنم و در بین ایرانی ها جا بندازم که میشه طوطی داشت که هم زیبا و رنگی باشه و هم مثل کاسکو استعداد تقلید صدا داشته باشه.

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 12 ام, 90, 4:38 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آبان 1 ام, 90, 3:23 pm
تشکر کرده اید: 15 مرتبه
نوع طوطی: ملنگو

ممنون شاهرخ جان

اگر بتونم يك جفت مولد گير بيارم حتما يك جوجه را به عنوان هديه به شما ميدم khandeee

ولي مشكل اينجاست اصلا يك دونه هم گير نمياد

حالا ايشالا يك صحبتي كردم به چند نفر سپردم كه لبمرز ميرن اگر پيدا كردن بيارن sootttt

با تشكر tanxx

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 14 ام, 90, 1:03 am

آفلاين
نماد کاربر

حامد تنها نوشته است:

ممنون شاهرخ جان

اگر بتونم يك جفت مولد گير بيارم حتما يك جوجه را به عنوان هديه به شما ميدم khandeee

ولي مشكل اينجاست اصلا يك دونه هم گير نمياد

حالا ايشالا يك صحبتي كردم به چند نفر سپردم كه لبمرز ميرن اگر پيدا كردن بيارن sootttt

با تشكر tanxx

جفت مولد؟ جوجه از آمازون؟ شما یدونه بالغش رو هم گیر بیاری من بهت جایزه میدم....جوجه و جفت مولد و جوجه کشی تو قصه هاست.

شما یدونه جوجش رو هم پیدا کنی من میام دست بوس شما

من هم کسی رو در زاهدان می شناسم که سفارش میگیره و میاره...این نوع آمازون رو هم خوب می شناسه اگر خواستی پیام خصوصی بده شمارش رو بدم...شاید من هم خواستم.

بالا بالا
  مشخصات
#

آبان 19 ام, 90, 9:15 pm

آفلاين
مترجم فعال سایت
مترجم فعال سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 2 ام, 89, 6:15 pm
تشکر کرده اید: 1796 مرتبه
نوع طوطی: اکلکتوس

آمازون پشت گردن زرد آمازون پشت گردن زرد جفت

Yellow-naped parrot   یا  Yellow-naped Amazon Parrot  با نام علمی (Amazona ochrocephala auropalliata or Amazona auropalliata)  یک طوطی آمازون است که از سوی بسیاری بعنوان یک زیرگونه از Yellow-crowned Parrot   شناخته میشود.

پراکنش: طوطی آمازون پشت گردن زرد یک گونه در خطر انقراض در زیستگاه طبیعی خود میباشد که آن حاشیه اقیانوس در آمریکای مرکزی، جنوب مکزیک و شمال غربی کاستاریکا است. شمار این پرنده بخاطر تجارت غیرقانونی و دزدیدن جوجه های آنها رو به کاهش گذاشته است.

اندازه: 12-15 اینچ (حدود 35cm )

متوسط وزن: 480 تا 680 گرم

مشخصه آنها، کله سبز رنگ بهمراه تاجی زرد رنگ و نواری زرد در پشت گردن آنها میباشد. بعضی از این آمازون ها دارای مقدار رنگ زرد بیشتری میشوند و بعضی دیگر اصلا رنگ زردی نخواهند داشت. معمولا پرهای زرد بعد از هر بار تولکی افزایش پیدا میکنند.

تغذیه: بسته بندی های پلت با کیفیت بالا، بهمراه مخلوطی از دانه ها و روزانه مقداری میوه و سبزیجات تازه.

شخصیت: آمازون های پشت گردن زرد بخاطر هوششان مورد علاقه واقع میشوند، شخصیتی دلقک وار، و صحبت کننده ای بسیار عالی، بعلاوه توانایی زیاد آنها در تقلید زیر و بمی صدا. آنها بطور فوق العاده ای صدایی همانند انسان میتوانند داشته باشند.

طول عمر: 50-60 سال

طوطی های آمازون به رفتارهای خشن خود در زمان تغییرات هورمونی معروف هستند. این فاز معمولا بین سنین 5 تا 12 سالگی اتفاق میافتد. در این زمان که ممکن است یک یا دو سال طول بکشد آنها بسیار خشن و تهاجمی میشوند. خوشبختانه وقتی از این فاز گذشتند دیگر پرنده های آرامی خواهند شد (بغیر از فصل جفت گیری که دوباره مقدار کمی خشن میشوند)

هر کسی نمیتواند صدای طبیعی و بلند آمازون ها را تحمل کند. با کمی تمرین میتواند این صداها را با تقلید صحبت انسان جایگزین کنید. خوشبختانه این آمازون ها یادگیرنده های سریعی هستند.

منبع: avianweb.com   ترجمه: افشین آ.

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 26 ام, 91, 7:47 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 22 ام, 91, 2:14 pm
تشکر کرده اید: 1485 مرتبه
نوع طوطی: BFA
شهر محل سکونت: اصفهان

واقعا نمیدونم چرا توی ایران همه گیر دادن به کاسکو .من فیلم های این طوطی را دیدم واقعا اپرا اجرا میکنه!!!! خیلی باهوشه که میتونه اینطور آهنگین آواز بخونه . کاش توی ایران هم بود.

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 26 ام, 91, 10:49 pm

iranvest نوشته است:

واقعا نمیدونم چرا توی ایران همه گیر دادن به کاسکو .من فیلم های این طوطی را دیدم واقعا اپرا اجرا میکنه!!!! خیلی باهوشه که میتونه اینطور آهنگین آواز بخونه . کاش توی ایران هم بود.

بله دوست من متاسفانه ایران از لحاظ طوطی شناسی خیلی عقبه و طوطیهای خاص مثل آمازون پشت گردن زرد یا پیشانی زرد رو نمیشناسن و چون گرونه و از ترس این که وارد بشه و کسی نخره کسی وارد نمیکنه

البته چند ماه پیش چند تا دونه پیشانی آبی وارد شد که یکیش دست آقای ایلخانی هست و سخنگو هم شده

البته برخی سایتهای خارجی قدرت اجرای آواز و اپرای پشت گردن زرد رو بهتر از کاسکو دونستن ولی همچنان کاسکو از لحاظ هوش و سخنگویی در بین طوطی سانان رقیب نداره

بالا بالا

#

خرداد 26 ام, 91, 12:42 am

آفلاين
مدیر ارشد انجمن
مدیر ارشد انجمن
نماد کاربر
مدال فعالیت مفید (1) مدال بزرگ ویژه سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 30 ام, 91, 10:50 pm
تشکر کرده اید: 9164 مرتبه
نوع طوطی: هیچ:(:(
شهر محل سکونت: مشهد

behzad نوشته است:

بله دوست من متاسفانه ایران از لحاظ طوطی شناسی خیلی عقبه و طوطیهای خاص مثل آمازون پشت گردن زرد یا پیشانی زرد رو نمیشناسن و چون گرونه و از ترس این که وارد بشه و کسی نخره کسی وارد نمیکنه

البته چند ماه پیش چند تا دونه پیشانی آبی وارد شد که یکیش دست آقای ایلخانی هست و سخنگو هم شده

البته برخی سایتهای خارجی قدرت اجرای آواز و اپرای پشت گردن زرد رو بهتر از کاسکو دونستن ولی همچنان کاسکو از لحاظ هوش و سخنگویی در بین طوطی سانان رقیب نداره

با توجه به فیلمهایی که من بدستم رسیده از نظر یاگیری کلمات چندان تفاوتی بین اکلکتوس نر .امازون پشت گردن زرد و کاسکو وجود نداره

احساس میشه کاسکو بدلیل دم دست تر بودن و راحتی درتهیه خیلی رواج پیدا کرده البته در قدرت تکلم و یادگیری اون شکی نیست

قدرت اوازی امازون پشت گردن زرد واقعا بالاست و حتی بیشتر از کاسکو

امضا وصیت کرده ام بعد از مرگم؛ همراه من.دوتا فنجان چای هم دفن کنند!!شاید صحبت های من با خدا به درازا کشید...بهرحال دلخوریها کم نیست ازبندگانش ...همانهایی که بی اجازه واردشدند.خودخواهانه قضاوت کردند. بی مقدمه شکستند.وبی خداحافظی رفتند!

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط محمد مددی در خرداد 26 ام, 91, 1:05 am .

بالا بالا
  مشخصات
#

خرداد 26 ام, 91, 12:51 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: خرداد 22 ام, 91, 2:14 pm
تشکر کرده اید: 1485 مرتبه
نوع طوطی: BFA
شهر محل سکونت: اصفهان

axell نوشته است:

با توجه به فیلمهایی که من بدستم رسیده از نظر یاگیری کلمات چندان تفاوتی بین اللکتوس نر .امازون پشت گردن زرد و کاسکو وجود نداره

احساس میشه کاسکو بدلیل دم دست تر بودن و راحتی درتهیه خیلی رواج پیدا کرده البته در قدرت تکلم و یادگیری اون شکی نیست

قدرت اوازی امازون پشت گردن زرد واقعا بالاست و حتی بیشتر از کاسکو

من هم دقیقا همین طور احساس میکنم . شاید اون طوطی آمازونی که من فیلمش را دیدم یک مورد خاص بوده و اگر اکثریت طوطی های آمازون را با کاسکو مقایسه کنیم چنین چیزی نباشه . ولی توی کاسکوها آواز خوندن شبیه به آمازون ها ندیدم. و البته از نظر قدرت انجام کار با پاهاشون من اکثر جاها در مورد آمازون ها دیدم که خیلی توانایی دارند .

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 6  [ 56 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون پشت گردن فلس دار (Scaly Naped Amazon)

شاهرخ ايلخاني

5

648

شهریور 27 ام, 91, 12:44 am

Aidin Ameri نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون تاج زرد(Yellow crowned Amazon )

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

18

1579

خرداد 3 ام, 93, 11:19 pm

شاهرخ ايلخاني نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون نوک زرد (Yellow Billed Amazon)

شاهرخ ايلخاني

2

825

شهریور 31 ام, 91, 5:22 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون دماغ زرد (Yellow Lored Amazon)

شاهرخ ايلخاني

2

721

شهریور 26 ام, 91, 12:12 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. طوطی آمازون شانه زرد (Yellow Shouldered Amazon)

شاهرخ ايلخاني

3

1267

خرداد 14 ام, 93, 1:53 am

derakht نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد