به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 671 از 671  [ 4695 پست ]  »

شهریور 8 ام, 99, 11:10 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: تیر 13 ام, 99, 7:43 pm
تشکر کرده اید: 1 مرتبه
نوع طوطی: شاه طوطی
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: قزوین

دوباره سلام آقای رستمی، 

ی سوال دیگه ازتون دارم ببخشید واقعا 

آقای رستمی به نظر شما این امکانش هست که ما یه قناری یا جفت قناری بخریم و با فاصله از قفس چیکو بذاریم تا احساس تنهایی نکنه؟

میدونم که تو یه قفس به هیچ عنوان نباید باشن. اگه با فاصله توی پذیرایی باشن مشکلی به وجود میاد؟ 

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 3 ام, 99, 11:19 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دی 3 ام, 99, 10:33 am
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: tabriz

سلام دوستان خسته نباشید . بنده از برج اسفند یه جفت شاه طوطی خریدم . حرکاتشون معمولی هستش و دمای اتاق رو توی 28 درجه با رطوبت 40 درصد با بخاری نگه داشتم . ماده به طور متوسط 4 عدد تخم میکنه ولی همشون تا به امروز اول دی ماه 99 که 3 سری تخم گذاری شده بدون نطفه بودن . اکثر مکمل ها و تقویت کننده ها مث تابرنیل و ویتاکمبکس و کلسیم و اپتی برد و ... که برای تخم گذاری استفاده میشه رو مصرف کردن ولی بازم بی نطفه میشه . 

روزی 2 وعده غذا میدم بهشون و تقریبا تخمه رو فقط روزی 15 عدد برای هر جفت میدم . غذاها معمولا جوانه گندم و ذرت نیم پخته و ماش و سبزیجات و سیفیجات میباشد . 

الان چند روزی هست لانه رو برداشتم و من به جای پلت که اوایل ورسلاگا میدادم بعدش تبدیل کردم به خوراک هانتر پلاس که ترکیبی از تخمه ها و سبزیجات هستش اونا رو خوب میخورن . 

اگه از دوستان کسی بنده رو میتونه راهنمایی بکنه بفرمایید که چه کارهایی باید انجام بدم باتشکر

بالا بالا
  مشخصات
#

دی 5 ام, 99, 12:24 pm

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
مدال ارسال های برتر (1) مدال لیاقت سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 17 ام, 92, 8:48 pm
تشکر کرده اید: 2998 مرتبه
نوع طوطی: ------
شهر محل سکونت: تهران

miladmahbob نوشته است:

سلام دوستان خسته نباشید . بنده از برج اسفند یه جفت شاه طوطی خریدم . حرکاتشون معمولی هستش و دمای اتاق رو توی 28 درجه با رطوبت 40 درصد با بخاری نگه داشتم . ماده به طور متوسط 4 عدد تخم میکنه ولی همشون تا به امروز اول دی ماه 99 که 3 سری تخم گذاری شده بدون نطفه بودن . اکثر مکمل ها و تقویت کننده ها مث تابرنیل و ویتاکمبکس و کلسیم و اپتی برد و ... که برای تخم گذاری استفاده میشه رو مصرف کردن ولی بازم بی نطفه میشه . 

روزی 2 وعده غذا میدم بهشون و تقریبا تخمه رو فقط روزی 15 عدد برای هر جفت میدم . غذاها معمولا جوانه گندم و ذرت نیم پخته و ماش و سبزیجات و سیفیجات میباشد . 

الان چند روزی هست لانه رو برداشتم و من به جای پلت که اوایل ورسلاگا میدادم بعدش تبدیل کردم به خوراک هانتر پلاس که ترکیبی از تخمه ها و سبزیجات هستش اونا رو خوب میخورن . 

اگه از دوستان کسی بنده رو میتونه راهنمایی بکنه بفرمایید که چه کارهایی باید انجام بدم باتشکر

سلام

ممکنه جفتگیری به شکل درستی انجام نگرفته باشه اگر اصول تغذیه را رعایت کردین و نتیجه نداد اقدام به تعویض طوطی نر بکنید

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 16 ام, 99, 3:34 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: اسفند 16 ام, 99, 3:01 pm
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
جنسیت شما: خانم
سلام من یه جوجه شاه طوطی ۵۰ روزه دارم میخواستم اگه ممکنه یه سری اطلاعات کمک به من بکنین برای تربیت کردنش و غذا خوردنش . ناخوناش شدیدا تیزه میاریمش بیرون از جعبه با سوهان جلوی خودش یکم میکشم خیلی اعتراض نمیکنه ولی یکم دستم رو میزنه کنار یا انگشتمو میخواد بگیره . به نظر شما نکنم این کارو؟ و این که امروز جلوش تخم کتان گذاشتیم و شروع کرد خوردن مشکلی نداره؟ و این که از کی میتونیم شروع کنیم به غذای غیر سرلاک دادن

بالا بالا
  مشخصات
#

اسفند 17 ام, 99, 4:04 pm

آفلاين
مدیر سراسری تالار
مدیر سراسری تالار
مدال ارسال های برتر (1) مدال لیاقت سایت (1)
تاريخ عضويت: فروردین 17 ام, 92, 8:48 pm
تشکر کرده اید: 2998 مرتبه
نوع طوطی: ------

Tarannom نوشته است:
سلام من یه جوجه شاه طوطی ۵۰ روزه دارم میخواستم اگه ممکنه یه سری اطلاعات کمک به من بکنین برای تربیت کردنش و غذا خوردنش . ناخوناش شدیدا تیزه میاریمش بیرون از جعبه با سوهان جلوی خودش یکم میکشم خیلی اعتراض نمیکنه ولی یکم دستم رو میزنه کنار یا انگشتمو میخواد بگیره . به نظر شما نکنم این کارو؟ و این که امروز جلوش تخم کتان گذاشتیم و شروع کرد خوردن مشکلی نداره؟ و این که از کی میتونیم شروع کنیم به غذای غیر سرلاک دادن

سلام

تاپیک مربوط به جوجه سرلاکی رو مطالعه کنید مطالب مشابه زیادی درونش هست که بدردتون میخوره ،

سر ناخنها اگر تیزه یکم سوهان بکشید مشکلی نداره

کم کم‌غذای نرم در اختیارش بگذارید تا باهاش آشنا بشه از حدود ده روز دیگه  حجم سرلاکشو کنید و به مرور وعده هارو کاهش بدین تا دانخور بشه

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 671 از 671  [ 4695 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

{ RELATED_TOPICS }
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت سبیل دار (Moustached Parakeet or Derbian Parakeet)

[ برو به صفحهبرو به صفحه: 1, 2 ]

شاهرخ ايلخاني

12

6734

تیر 2 ام, 94, 10:33 am

hrabiee نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. Uvea Parakeet

نیره

1

1791

اسفند 17 ام, 92, 3:33 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت پلین (Plain Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

6

3407

مهر 11 ام, 99, 3:03 am

ayex نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت دم بلند (Longtailed Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

2

4516

اسفند 14 ام, 92, 4:18 pm

narges feizi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پاراکیت خط دار (Lineolated Parakeet)

شاهرخ ايلخاني

1

3455

خرداد 1 ام, 92, 1:55 am

فرشید اصفی نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد