به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 70  [ 489 پست ]  »

آذر 8 ام, 89, 3:34 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران
دوستان عزيز در اين تاپيك آموزش سخنگويي به طوطي بصورت غير حضوري توسط سي دي يا نوار گفته خواهد شد.

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 8 ام, 89, 4:32 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 2:51 pm
تشکر کرده اید: 6944 مرتبه
نوع طوطی: .
شهر محل سکونت: جهرم
سلام دوستان
همونطور که در قسمت تمرین حرف زدنه رخ به رخ گفتم با همون صدای مردونه و فقط یک نفر یک کلمه رو که ساده باشه هم رخ به رخ باهاش تمرین کنید هم همونو ظبط کنید و براش بذارید

بالا بالا
  مشخصات
#

آذر 8 ام, 89, 6:18 pm

آفلاين
نماد کاربر
دوست عزيزمون توضيحات كامل رو دادن اما اجازه بديد من هم نظرم رو بدم.....نظر من همون كاري هست كه در مورد طوطي هاي عروس هلندي-كاسكوي دم قرمز و دم شكلاتي-كاكادو و در حال حاظر هم با شاه طوطيم مي كنم و هميشه هم جواب مثبت گرفتم.
ببينيد دوستان قضيه اين هست كه براي روزهايي كه شما منزل نيستيد دقيقا حرفهايي كه با طوطيتون تكرار مي كنيد رو روي يك سي دي ضبط مي كنيد و وقتي نيستيد براي طوطي ميزاريد.....يادتون باشه كه حالت repeat ضبطتون رو حتما بايد فعال كنيد وگرنه فقط يكبار سي دي از اول تا آخر ميره و بعد ديگه سكوت.
اما چكار كنيم؟ فرض مي كنيم شما قصد ياد دادن 3 كلمه سلام-خوبي-چطوري رو به طوطي داريد.....شما مي بايستي حدود 5-6 بار كلمه تكي سلام رو با فاصله سكوت 1 ثانيه ضبط كنيد .....بعد كلمه خوبي و چطوري رو يعني عين دياگرام زير:
سلام....1 ثانيه سكوت.....سلام....1 ثانيه سكوت......سلام.....1 ثانيه سكوت......سلام.....1 ثانيه سكوت.....سلام...1 ثانيه سكوت......عين سلام كلمه خوبي رو هم به همين ترتيب 5 بار با فاصله زماني سكوت تكرار مي كنيد...حالا نوبت چطوري با همين روش هست.
چيزي كه بسيار مهمه اين هست كه كلمات رو بايد بلند....رسا و شيوا تكرار كنيد...هيچ صدايي از محيط نبايد ضبط بشه...خش خش ضبط و فس فس هم نبايد باشه....يادتون باشه طوطي هر آنچه را كه بشنوه و براش تكرار بشه تقليد ميكنه حتي پارازيت ضبط رو.
شما روزهايي كه چند ساعتي خونه نيستيد اين سي دي رو براش بزاريد و حتما ضبط رو هم روي حالت Repeat بزاريد و بريد از خونه بيرون.....هر چند ساعت اشكالي نداره حتي 5-6 ساعت ...نگران نباشيد طوطي ديوانه نميشه.....خيلي از صداها در منزل هست كه 24 ساعته داره تكرار ميشه مثلا تيك تاك ساعت يا صداي يخچال يا هر صدايي كه در منزل از صبح تا شب تكرار ميشه آيا اين صداها طوطي رو ديوانه كرده؟....خير.
من الان يك شاه طوطي جوجه امساله دارم كه تازه به حرف افتاده و با روش رخ به رخ يادش دادم بگه ((بابا جون سلام خوبي)) ...باور كنيد اين جمله رو 2 ماه تكرار كردم تا بالاخره ياد گرفت ......كلمه حالت خوبه رو روي سي دي ضبط كردم و هر وقت از خونه مي رفتيم بيرون براش ميزاشتم .....الان 2 هفته هست كه اين سي دي رو براش ميزارم باور كنيد 2 روزه ميبينم داره ميگه حالت خوبه....مي دونيد چرا اين روش زود جواب ميده؟ چون شما سر انگشتي حساب كن اگر فقط كلمه حالت خوبه رو 4-5 ساعت پشت سر هم تكرار كني چند بار ميشه.
من هميشه گفتم كه رمز ياد دادن حرف به طوطي تكراه....تكراره.....تكراره.....كلماتي رو كه براش ضبط ميكنيد رو خودتون هم در خونه با همون ترتيب و تن صدا و بلندي صدا براش تكرار كنيد.
راستي يادم رفت بگم كه بايد ضبط رو روي يك اكولايزر مناسب بزاريد .....معمولا اكولايزرهاي flat , soul براي اين كار خوب هستند....ولوم هرچه زياد باشه بهتره منتهي نه اينقدري كه همسايه ها شاكي بشن....اينقدري صدا رو زياد كنيد كه انگار خودتون با صداي بلند داريد در منزل حرف مي زنيد.

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 22 ام, 90, 12:12 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: بهمن 27 ام, 89, 2:31 pm
تشکر کرده اید: 2797 مرتبه
نوع طوطی: کاسکو کنگو
شهر محل سکونت: کرج

سلام

من یه دستگاه کوچک خریدم که حافظه فلش میخوره و کلمه سلام رو همونطور که اقا شاهرخ گفتن از طریق کامپیوتر ظبط کردم و ریختم تو فلش. دیروز گفتم یه امتحانی بکنم وقتی تو پذیرایی تنها بود برای اولین بار صدای ظبط شده رو براش یه 5 دقیقه گذاشتم.(البته میدونم وقتی تو خونه تنهاس باید این کارو بکنم ولی گفتم یه چند دقیقه امتحان کنم) بعد 5 دقیقه رفتم دستگاه رو برداشتم , نمیدونم یه جور عجیبی شده بود انگار خشکش زده بود اصلا از جاش تکون نمیخورد میرفتم سمت قفسش انگار نه انگار همونجوری مونده بود دقیقا انگار خشک شده بود نه صدایی نه حرکتی. یه سیب بردم بهش بدم هیچ توجهی نکرد همیشه سیب که میرام جلوی قفسش سریع میاد ازم میگیره. بعد از یه نیم ساعتی اومد سیبو گرفت ولی همینجوری سیب تو پاش مونده بود. خیلی عجیب شده بود. فکر کردم سکته کرده خیلی ترسیدم. ولی یه 3-4 ساعت که گذشت رفتارش عادی شد. (البته صدای دستگاه هم خیلی زیاد نبودا که اذیت بشه)

نمیدونم این اتفاق عادیه , برای شما هم افتاده یا اینکه خدایی نکرده مشکلی هست؟

بالا بالا
  مشخصات YIM 
#

فروردین 22 ام, 90, 12:34 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
مدال کاربر فعال (1) مدال فعالیت مفید (1)
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 2:51 pm
تشکر کرده اید: 6944 مرتبه
نوع طوطی: .
شهر محل سکونت: جهرم

S@EeD G.L نوشته است:

سلام

من یه دستگاه کوچک خریدم که حافظه فلش میخوره و کلمه سلام رو همونطور که اقا شاهرخ گفتن از طریق کامپیوتر ظبط کردم و ریختم تو فلش. دیروز گفتم یه امتحانی بکنم وقتی تو پذیرایی تنها بود برای اولین بار صدای ظبط شده رو براش یه 5 دقیقه گذاشتم.(البته میدونم وقتی تو خونه تنهاس باید این کارو بکنم ولی گفتم یه چند دقیقه امتحان کنم) بعد 5 دقیقه رفتم دستگاه رو برداشتم , نمیدونم یه جور عجیبی شده بود انگار خشکش زده بود اصلا از جاش تکون نمیخورد میرفتم سمت قفسش انگار نه انگار همونجوری مونده بود دقیقا انگار خشک شده بود نه صدایی نه حرکتی. یه سیب بردم بهش بدم هیچ توجهی نکرد همیشه سیب که میرام جلوی قفسش سریع میاد ازم میگیره. بعد از یه نیم ساعتی اومد سیبو گرفت ولی همینجوری سیب تو پاش مونده بود. خیلی عجیب شده بود. فکر کردم سکته کرده خیلی ترسیدم. ولی یه 3-4 ساعت که گذشت رفتارش عادی شد. (البته صدای دستگاه هم خیلی زیاد نبودا که اذیت بشه)

سلام دوست عزیز

این طبیعیه بعضی وقتها همینجوری میشن

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 23 ام, 90, 4:31 pm

آفلاين
نماد کاربر

S@EeD G.L نوشته است:

سلام

دوست عزيز من جاي شما بودم 2 كلمه رو به همون روشي كه در بالا گفتم ضبط مي كردم....مثلا سلام و خوبي.يعنيپشت سر هم به اين ترتيب:

سلام...2 ثانيه سكوت...خوبي.....2 ثانيه سكوت....سلام...2 ثانيه سكوت..الي آخر .

در مورد اينكه ميگي كاسكوت خشكش زده بود چيزي نيست زياد مته لاي خشخاش ننداز.

براش هم اگر خواستي سي دي بزاري راهش اين نيست...بايد زماني كه كسي خونه نيست حد افل يكي دو ساعت ضبط روشن باشه و با صداي نه زياد بلند و نه خيلي كم براش پخش بشه.

بالا بالا
  مشخصات
#

فروردین 23 ام, 90, 6:04 pm

آفلاين
کاربر ویژه
کاربر ویژه
مدال ویزه سایت (1)
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 1:50 pm
تشکر کرده اید: 2692 مرتبه
نوع طوطی: آرا - کاسکو
شهر محل سکونت: تبريز

S@EeD G.L نوشته است:

سلام

من معمولا اون طوطي هايي كه به حرف آوردم هم اولش يه حالت همينطوري داشتن. مثلا عروسم همچين با دقت تگاه مي كرد تاجشو يهو باز مي كرد  بعدم كه يكم تكرار ميشد پراي سرشو پف ميداد و بالهاشو محكم ميكوبيد به بدنش. تقريبا بقيه طوطي هام هم همينطور بودن.

كاسكو  شمت هم به نظر من چون بار اولش بود صداي پخش شما رو ميشنيده يكم براش عجيب بوده كه اينجوري يخ زده .

فقط اعضا مجاز به مشاهده لینک ها هستند، لطفا برای مشاهده لینک های انجمن ثبت نام کنید یا وارد انجمن شوید.

بالا بالا
  مشخصات
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 70  [ 489 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد