به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا خوش آمدید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید
ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان و مرغ مینا

گفتگو در مورد انواع طوطی سانان طوطی های آفریقایی کاسکوی دم قرمزیا کنگو، دم شکلاتی یا تیمنه پاراکیت ها شاه طوطی، ملنگو،عروس هلندی، کاکادوها ، آمازونها ، ماکائوها ، رزیلاها....

ورود | عضويت

*** به ایران پاروت، انجمن تخصصی طوطی سانان خوش آمدید *** لطفا قبل از فعالیت، راهنمای استفاده از فروم را مطالعه کنید ***

پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 2789  [ 19522 پست ]  »

آبان 4 ام, 89, 10:35 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
پست ها : 6601
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
تشکر شده:
111077 مرتبه در 6818 پست
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران

خلاصه ای از مطالب مهم برای صاحبان عروس هلندی ( Cockatiel )


 


 


تصوير


نام : عروس هلندی، ککاتیل , Cockatiel, Nymphicus hollandicus


اندازه: طول 30cm


اهلی شدن: عالی


تونایی صحبت: نر خوب (درصورتیکه از سنین پایین بزرگ شود) ، ماده ضعیف


سر و صدا: ملایم تا زیاد


طول عمر: متوسط 15 سال (بعضی ها تا 30 سال نیز عمر کرده اند)


سازگاری با دیگر حیوانات: خوب


تعیین جنسیت:


●معرفی و تاریخچه: عروس هلندی پرنده ای با نام علمی Genus Nyphicus بومی استرالیا می باشد. در زبان انگلیسی این پرنده را Cockatiel می نامند. این پرنده در سالهای ۱۸۰۰ میلادی ه انگلستان آورده شده است. احتمالا این پرنده توسط کسانی که به استرالیا تبعید شده بودند در بازگشت به انگلستان آورده شده است. محوبیت این پرنده افزایش پیدا کرد و امروزه این پرنده یکی از محبوب ترین پرندگان خانگی می باشد.بیشتر محبوبیت این پرنده به سبب طبیعت ملایم و سر وتاج رنگی پرنده می باشد. همچنین این پرنده به سادگی اهلی و دست آموز می شود.


●انواع عروس هلندی: عروس هلندی در چندین جهش رنگی موجود می باشد که به قرار زیر می باشد.


▪خاکستری: دارای بدنی خاکستری با زمینه سفید در بالها، سر زرد رنگ و گونه های نارنجی ، پرهای تاج ممکن است خاکستری یا زرد باشند. در ماده ها رنگ گونه تیره تر می باشد.


▪Lutino : بدن زرد رنگ با سری به رنگ زرد که رنگ سر از بدن تیره تر می باشد. بدن می تواند سفید به نظر آید. هر دو جنس گونه های نارنجی روشنی دارند. ▪صدفی: رنگ پرهای بدن برنگ خاکستری روشن با زمینه سفید می باشد. دارای سر زرد و گونه های نارنجی می باشن. زدارچینی: رنگ پرهای بدن بسیار روشن و اغلب برنگ قهوه ای روشن می باشد. سر به رنگزرد و گونه ها برنگ نارنجی می باشند.


▪نقره ای: در حقیقت بسیار شبیه نژاد خاکستری است بجز اینکه بدن برنگ سفید می باشد. ماده ها دارای گونه کدر تری هستند.


▪ابلق: ۷۰% زرد یا سفید (رنگ بدن) و ۳۰% ابلق (رنگ بالها خاکستری) نشانه یک عروس هلندی ابلق تمام عیار است. نرها و ماده ها بسیار شبیه هم می باشند.


▪صورت سفید: رنگ آمیزی شبیه نژاد خاکستری داشته با این تفاوت که پرهای صورت بجای زرد سفید بوده و گونه ندارد. عروس هلندی دارای گونه های بسیار زیادی است که در اثر جهش های ترکیبی مختلف بوجود آمده اند ولی نژاد های بالا رایج ترین گونه ها می باشند.


●رفتار و تربیت: عروس هلندی پرنده ای خونگرم بوده و به توجه زیادی نیاز دارد. اگر به آنها بی توجهی شود شروع به جیغ کشیدن می کند. آنها کنجکاو و شیرین هستند. یک عروس هلندی در هنگامی که مشغول تمییز کردن خانه یا تماشای تلویزیون هستید بر روی شانه تان سوار می شود. آنها کم تر از طوطی استرالیایی و طوطی های بزرگ خرابی به بار می آورند. بهترین عروس هلندی برای خرید یک عروس هلندی است که از طفولیت از مادر خود جدا شده و توسط انسان تغذیه شده است. این باعث می شود که پرنده به انسان خو گرفته و از او نترسد. این روش نیاز پرنده به توجه انسان را بیشتر می کند. این پرنده می تواند حرف زدن را بیاموزد. این کار در صورتی که عروس هلندی تنها پرنده خانه باشد آسانتر است. در صورتی که پرنده دیگری اطراف پرنده باشد حیوان احساس نیازی به برقراری ارتباط با شما نمی کند. تمرین کردن با آنها برای سخن گفتن بسیار آسان است.فقط به سه چیز توجه کنید فراوانی ، تکرار و پاداش. پرنده تان را بر روی انگشت گذاشته و مستقیما رو به او کلمه ای را با صدایی خوش بیان کنید. بکرات کلمه ای را که می خواهید پرنده بگوید تکرار کنید. جلسه تمرین باید پنج دقیقه یا کمتر و چندین بار در روز تکرار شود. در صورت سعی برای بیان کلمه با دادن جایزه و یا یک غذای و یژه از پرنده قدر دانی کنید. بعد به آنها فقط در صورتی که کلمه را بیان کردند جایزه بدهید. شما همچنین می توانید یک سی دی یا نوار کاست را برای تمرین از فروشگاه های حیوانات تهیه کنید. یکی از مسائلی که در مورد این پرنده باید مورد توجه قرار گیرد بلوغ . حیوان است. حدود یک تا دو سالگی پرنده نر به بلوغ رسیده و در این هنگام بصورت پرنده ای مهاجم در می آید. حتی برای پرندگان دست آموز نیز این موضوع صدق می کند. در این زمان باید صبور باشید. این حالت پس از مدتی از بین می رود. ولی پرنده دوست داشتنی شما مدتی در یک حالت اندوه فرو می رود. ماده ها بنظر نمی رسد که در این حالت فرو روند یا حداقل هیچگاه در این حد نمی باشد. بلوغ شاید یک حرکت به حالت سلطه گری مردانه در پرنده شما می باشد. آنها اغلب در حدود دو سالگی یک مقدار سلطه گر می شوند. در این حالت باز باید صبور باشید. آنها جریانی را برای رئیس بودن طی خواهند نمود ولی این رفتار برای همیشه نخواهد بود.


●غذا و قفس: عروس هلندی یک رژیم متنوع حاوی بذر گیاهان ،دانه های آماده برای پرنده، میوه و سبزیجات را ترجیح میدهد. از دادن چربی زیاد ، شکر و نمک خودداری کنید. تنها از دانه های آماده ای که مخصوص عروس هلندی ساخته شده استفاده کنید. اگر پرنده شما این دانه های آماده را نخورد تعجب نکنید . اغلب آنها غذایی را که برای پرنده های کوچکتر از قبیل مرغ عشق تهیه شده ترجیح می دهند. آنها اغلب بر روی دانه ای که می خورند حساس هستند. عروس هلندی دوست دارد از قفس بالا برود بنابراین برایش از قفسی استفاده کنید که براحتی بتواند از آن بالا رفته و بالهای خود را بکشد. بخاطر داشته باشید این پرنده دارای دم بلندی است و آنها به فضای کافی برای حرکت در قفس بدون آنکه دمشان آسیب بیند نیاز دارند. این فکری است کوته بینانه که یک قفس کوچک برای این پرنده بهتر است. برای یک عدد پرنده حداقل بیش از ۲۰ اینچ مربع جا نیاز می باشد. آنها حقیقتا به خانه ای نیاز دارند که براحتی درون آن حرکت کنند.


●مراقبت در مقابل آسیب و بیماریها: عروس هلندی به آن صورت بیمار نمی شود و در کل پرنده مقاومی می باشد.سرما بزرگترین تهدید برای این پرنده است. گرمای مناسب برای این پرنده حدود ۱۸ تا ۲۲ در جه سانتیگراد می باشد. عروس هلندی به بیرون قفس بودن و همراهی با صاحبش علاقه خاصی دارد. البته اگر در خانه خود سگ یا گربه نگاه می دارید باید مراقب باشید که پرنده به هیچ عنوان در دسترس آنها نباشد. چرا که شاید این حیوان به خاطر حس غریزی که دارد به پرنده حمله کرده و به آن آسیب برساند. پرواز آزادانه برای هیچ پرنده ای ایده خوبی نیست. آنها در هنگام پرواز ممکن است به دیوار ، پنجره یا اسباب اثاثیه منزل برخورد نموده و آسیب ببینند. داستانهایی در مورد سوختن پرنده در اثر پرواز در آشپزخانه یا بر روی بخاری غیر معمول نیست. علاوه بر این ممکن است یکی از درها باز مانده باشد و پرنده فرار کند. در صورتی که می خواهید پرنده تان بیرون از قفس باشد بهترین گزینه این است که شاه پرهای پرنده را بچینید. شاهپرهای اصلی ۸ تا ۱۰ پر بزرگی هستند که در سر هر بال قرار دارد. بهتر است دو تا شاهپر اولی پرنده را برای جلوه زیباتر پرنده نچینید.


انواع عروس هلندی


_________________
امضا فروشگاه غذا و لوازم جانبی مخصوص طوطی سانان http://www.iranparrot.net
از کاربران عزیز خواهش می کنم قبل از پرسیدن سوال حتما بخش مقالات مختلف و تاپیکها رو مطالعه کنید.جواب سوالتون رو می تونید در مطالب موجود در مقالات و تاپیکها با توضیحات مفصل پیدا کنید.


آخرين ويرايش توسط ECMN on اسفند 17 ام, 91, 1:53 pm, ويرايش شده در 2.

بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
کاربران زیر از شما کاربر محترم شاهرخ ايلخاني به خاطر این پست تشکر کرده اند
mohamad021, freud, mahsa, پرنده ی غریب, afshin, shervinb58, m.zamani, پشتیبانی فنی, HOSEIN7, kh.m, vahid, andy, Daryoush, mehdi, mani, MAHDI, من و مانی, mohsen.k, archer, ECMN, shahin111, shahin111, پروازه, parisa, aliyar, arad0, pooian, haniye, y@s, دنیز, میثم شمیرانی, soli, حسین, naraqi110, takiran, seraj, kiakado, alifx80, اشکان, jobili_phn, mzkamran, technano, hatami_m, _-fm-_, niloofar, محمد1376, amirlove, parvaz, parnia, yasy, faramarz, mrjudi, MILAD 22, evilshadow, توکلي, A.Ali, poorya, mohamad73, silverman909, blacknova2013, mohammad mohsenzadeh, R.F, sheyda, پویش, فرشید اصفی, ونوس بنایی, mohammadreza98, kaka11111, amin-azari, LaDaN, MEHDI..62, furuty, hbk, Amir ali, پدربزرگ, کیان مهر, Mahyar001, دانیال, دانیال, دانیال, parse, پویان ح احمدی, Slicker, Mohsennba, shoayb, yeganehhh, محمد امین شریفی, naazgol90, h.bahrami, unknown, El`Nino, IvI0h3n, شهاب مقصود, ahmadreza, محمدحسین چرخچی, qsxz, رضا611, muju, esi67, mtr3979, RC, amir11, jook, Robin, arash_aria, marjan021, rahai, fa1380, *2T*, maryams, آرزو, آرزو, mohammad91, imankhan, maryam66, mkhabar, پرهام, Hiva Herati, z.zahirfar, Ramin89, MINA23, rezax01, af, miliboy, narges feizi, mahdi1815, hamed.shokoohmand, امید2000, parsa zsf, aliraz0r, کلاغ سیا, casio, گیلدا, hamid.mh64, Amin Najm, amirkaffash, پارمیدا نامی, BLUE303, محمد هفت برادران, مینوفکر, mehdi.d, sasabouri, مژده ش, alireza2222, hamed.kh, mohammad valamehr, KANDOO, amir76, nematmand, مهرزاد14, amar199, Blue Girl, YASIN3970, King, امیر 11تی اچ, Reza Parsa, arashkhan, Hengame, Hesan, morgan, هلندیparsa, ali moghaddass, yazdan, hrabiee, anjp1353, حمید کرمانی, Meysam63, makyjoon, user32, Tiam-9, عاشق دامپزشکی, reza6364, مهدی ۱۳۶۰, sorkh, bani, Ali21015, Ali21015, (MOHSEN), saraaa.gh, Morteza khazaei, parvin, aryan123, RABI, pourzadi, alidelkhosh, ZieRO, shadi1368, Viator, fariman, حمیدخان, Betsabeh, tahere.n, hossein_rahimirad, atria ferdosi, atria ferdosi, Keyvan.bgi, Parsa007, azadirezalawyer, mahmod51, Masoud8110, Sahar_rena, Kambiz dehghan, join me, qanbarzadeh.mehrnaz, Jon targaryen, elitalaee, مهسا افشار زرندی, Shimrihak, bill_goldberg, ha6171, SAEID_RASHA, armondstar, Peyman4736, saeedir, holandy, mobina81, Mehrdadt

#

آذر 1 ام, 89, 7:49 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 7:44 pm
پست ها : 15
تشکر کرده اید: 31 مرتبه
تشکر شده:
583 مرتبه در 23 پست
سلام محمد هستم سال قبل با راهنماییهای اقا شاهرخ یه کوکاتیل گرفتم مااااااااااااااااااااااااااااه جییییییییییییییییییگر
اسمش عسل هست ولی نر هستش
یه 10کلمه ای هم حرف میزنه

_________________
امضا [FONT=Arial Black] [/FONT]


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  

#

آذر 1 ام, 89, 8:26 pm

 
آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 8:09 pm
پست ها : 807
سن: 45
تشکر کرده اید: 7170 مرتبه
تشکر شده:
14722 مرتبه در 951 پست
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز
سلام. . هستم و عاشق پرنده ها مخصوصا عروس هلندی.
الآن یه جفت عروس دارم که تقریبا 3 هفته پیش شروع به تخمگذاری کردن و چهار تخم گذاشتن.
امروز فردا است که باید مادربزرگ بشم.
خیلی دل نگرانم. طفلکیا خیلی زحمت کشیدن ولی می ترسم زحمتاشون خدای ناکرده هدر بره.
فعلا در مورد عروسا مشکلی ندارم.
خوشحالم که در جمع شما هستم.

_________________
امضا كجا رفتند كبوتران آن همه آبي بي‌انتها
كه گنبد شكسته مسجد ما
اين همه خاموش و بي اذان؟


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  

#

آذر 2 ام, 89, 10:36 am

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 8:09 pm
پست ها : 807
سن: 45
تشکر کرده اید: 7170 مرتبه
تشکر شده:
14722 مرتبه در 951 پست
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز
سلام.
امروز صبح ديدم كه عروسام هر دو از لونه اومدن بيرون. تو اين سه هفته اصلا لونه رو خالي نمي ذاشتن. بعد دو تايي هي كف قفس هي تند و تند طي‌الارض مي كردن. همش مي‌دويدن و يكسره جيغ مي زدن. نمي دونم دليلش چي بود؟ نمي دونم چي مي خواستن؟ چرا يه موقع‌هايي اينطوري مي كنن اينا؟

_________________
امضا كجا رفتند كبوتران آن همه آبي بي‌انتها
كه گنبد شكسته مسجد ما
اين همه خاموش و بي اذان؟


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  

#

آذر 2 ام, 89, 12:56 pm

آفلاين
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
مدیر کل انجمن ایران پاروت و صاحب امتیاز سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: مهر 7 ام, 89, 10:45 pm
پست ها : 6601
تشکر کرده اید: 64392 مرتبه
تشکر شده:
111077 مرتبه در 6818 پست
نوع طوطی: انواع نژادهاي مختلف
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: تهران
mahsa نوشته است:
سلام.
امروز صبح ديدم كه عروسام هر دو از لونه اومدن بيرون. تو اين سه هفته اصلا لونه رو خالي نمي ذاشتن. بعد دو تايي هي كف قفس هي تند و تند طي‌الارض مي كردن. همش مي‌دويدن و يكسره جيغ مي زدن. نمي دونم دليلش چي بود؟ نمي دونم چي مي خواستن؟ چرا يه موقع‌هايي اينطوري مي كنن اينا؟

با سلام به دوست عزيزم
همونطور كه خودتون تجربش رو داريد علت دويدن عروس كف قفس و اينور و اونور رفتن تا اونجايي كه تجربش رو دارم اين هست كه دلش مي خواد بياد بيرون و يا حوصلش سر رفته.
اما شما 2 تا عروس داري كه جفت هم هستند و حوصله سر رفتن در موردشون بي معني هست...با توجه به اينكه عروسهاي شما تخم دارن اين آشفتگي حالشون و بيرون آمدن از لونه من رو به فكر مي بره كه نكنه خداي نكرده تخمها پوچ بودن يا خراب شدن.....شما يه آماري از داخل لونه بگير ببين چه خبره.

_________________
امضا فروشگاه غذا و لوازم جانبی مخصوص طوطی سانان http://www.iranparrot.net
از کاربران عزیز خواهش می کنم قبل از پرسیدن سوال حتما بخش مقالات مختلف و تاپیکها رو مطالعه کنید.جواب سوالتون رو می تونید در مطالب موجود در مقالات و تاپیکها با توضیحات مفصل پیدا کنید.


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  

#

آذر 2 ام, 89, 1:02 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: آذر 1 ام, 89, 8:09 pm
پست ها : 807
سن: 45
تشکر کرده اید: 7170 مرتبه
تشکر شده:
14722 مرتبه در 951 پست
نوع طوطی: كاسكو
جنسیت شما: خانم
شهر محل سکونت: اهواز
شاهرخ ايلخاني نوشته است:
mahsa نوشته است:
سلام.
امروز صبح ديدم كه عروسام هر دو از لونه اومدن بيرون. تو اين سه هفته اصلا لونه رو خالي نمي ذاشتن. بعد دو تايي هي كف قفس هي تند و تند طي‌الارض مي كردن. همش مي‌دويدن و يكسره جيغ مي زدن. نمي دونم دليلش چي بود؟ نمي دونم چي مي خواستن؟ چرا يه موقع‌هايي اينطوري مي كنن اينا؟

با سلام به دوست عزيزم
همونطور كه خودتون تجربش رو داريد علت دويدن عروس كف قفس و اينور و اونور رفتن تا اونجايي كه تجربش رو دارم اين هست كه دلش مي خواد بياد بيرون و يا حوصلش سر رفته.
اما شما 2 تا عروس داري كه جفت هم هستند و حوصله سر رفتن در موردشون بي معني هست...چند تا سوال مي پرسم شما جوابش رو بده تا بهتر بشه نظر داد:

1-چه مدتي هست اين عروسها رو داريد؟

2-آيا هر دو يا يكيشون دستي هستند...يعني از آدم نمي ترسن و يا روي دست ميان؟

3-آيا جفت شدن و الان تخم دارن؟

4-اگر تخم ندارن آيا شما به چشم خودتون ديديد كه جفت گيري كامل انجام بدن؟

5-آيا با هم دعوي نمي كنند؟

6-شما از بالغ بودن هردوشون مطمئن هستي؟


سلام مجدد.
1- اين عروسها رو حدودا 4 ماهه دارم.
2- هيچكدوم دستي نيستن ولي نره خيلي هم نمي ترسه از آدم
3- جفت هستن و الآن 4 تخم دارن.
4- جواب سئوال 4 رو با مورد شماره 3 دادم.
5- نه... اصلا دعوي نمي كنن و خيلي خاطرخواه هم هستن.
6- خوب فكر مي كنم وقتي تخم گذاشتن يعني بالغ هستن ديگه؟ يا من اشتباه مي كنم.

ممنونم.

_________________
امضا كجا رفتند كبوتران آن همه آبي بي‌انتها
كه گنبد شكسته مسجد ما
اين همه خاموش و بي اذان؟


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  

#

آذر 2 ام, 89, 1:32 pm

آفلاين
کاربر عضو ایران پاروت
کاربر عضو ایران پاروت
تاريخ عضويت: آبان 30 ام, 89, 3:27 pm
پست ها : 36
سن: 37
تشکر کرده اید: 142 مرتبه
تشکر شده:
999 مرتبه در 63 پست
نوع طوطی: ندارم
جنسیت شما: آقا
شهر محل سکونت: بی سرزمین تر از باد
دوستان یک نکته جالب در مورد دستی کردن عروس هلندی بنده این بود وقتی من این طوطی خریدم 2 ماهه بود و کاملا وحشی که فروشنده به سختی از تو قفس بزرگی که داشت گرفت. من وقتی انتقالش دادم به منزل همون روز اول پرهاشو به روش صحیح کوتاه کردم. علت اینکه همون روز اول اینکارو انجام دادم این بود که نخواستم بعد از گذشتن یک هفته مجددا پرنده دچار استرش بشه. بعد از گذشت دو روز پرنده از قفس در اوردم. نکته جالب این بود که 100 در صد دستی شده بود. خودش می رفت رو شونه. سرشو می خاروندی کیف می کرد و سر می داد. خلاصه بدون هیچگونه زحمتی کاملا دستی شده بود. واقعا عروس هلندی پرنده ای خوش قلقی برای دستی کردن هستش. و وابستگی فراوانی نسبت به صاحبش پیدا می کنه. طوطی من تو خونه ازاد بود و وقتی از سر کار می یومدم و صداش می کردم پرواز می کرد و می نشست رو شونم.

_________________
امضا کودکی ام را دوست دارم ، روزهایی که به جای دلم سر زانویم زخمی بود....


بالا بالا
  مشخصات
  تشکر  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
پاسخ به مبحث
 صفحه 1 از 2789  [ 19522 پست ]  »

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد


جستجو براي:
انتقال به:  
cron
   

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
کپی برداری از مطالب و مقالات این سایت فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم و معتبر به ایران پاروت مجاز میباشد